majkagr
07.12.06,16:33
Prosim o radu ohladne zrusenia registracie DPH, konk. § 81, ods. 6/ZDPH a danovej povinnosti v poslednom zd. obdobi vztahujuca sa na majetok, pri ktoreho nadobudnuti bola dan uplne al. ciastocne odpocitana. Tyka sa tato povinnost aj auta, ktore ma firma na leasing a uplatnovala si odpocet DPH z leas. splatok? Nie je mi jasne, ci sa to v tomto pripade povazuje leasingovane auto za majetok alebo nie. Z uctovneho hladiska je aj leas. auto majetkom firmy ale podla leas. zmluvy nie je. Leasing sa nekonci, dalej pokracuje, len chceme zrusit registraciu DPH a neviem co s tym autom. Dakujem velmi za pomoc. :confused:
Jana Acsová
07.12.06,16:16
Leasing je pre účely DPH služba. Nemôže sa z majetku obstarávaného leasingom odpočítať daň pri registrácii a tak recipročne neodvádzate ani pri jej zrušení.
majkagr
08.12.06,08:28
Dakujem za odpoved, vcera som si to este overovala u metod. DR Presov a bolo mi povedane, ze ano, ze ods. 6 tyka aj auta na leasing. TAk teraz neviem, asi este zavolam DR B.B. Keby mal este niekto iny nazor, tak vopred dakujem. M.
Peterka
08.12.06,08:31
Problém vidím v odpočítaní DPH z prvej zvýšenej splátky a poplatku za vypracovnaie zmluvy.
majkagr
08.12.06,09:05
Preco, tomu velmi nerozumiem??:confused:
Jana Acsová
11.12.06,11:00
Problém vidím v odpočítaní DPH z prvej zvýšenej splátky a poplatku za vypracovnaie zmluvy.Problém by mal vzniknúť buď zo všetkého, alebo z ničoho ... Čiže malo by sa na leasing pozerať komplexne.

Poznámka:
Prvá zvýšená splátka nekorešponduje s istinou, čo sa týka výšky a teda čiastky, ktorá z hľadiska účtovného tvorí časť obstarávacej ceny majetku. Ale iba z hľadiska účtovného.