Laura1
07.12.06,17:31
Ahojte Poraďáci.
Dva roky účtujem v programe POHODA, nebola som na žiadnom školení, ale myslím si, že ho ovládam celkom dobre - som s ním spokojná.
Od januára by som mala nastúpiť do zamestnania a účtovať v programe MONEY S3, nainštalovala som si demoverziu a skúšam, študujem, porovnávam. Mám z toho hrôzu. :mad:
Zatiaľ som zistila, že sa nedajú prečíslovať doklady, dátumy musím nahadzovať, v POHODE mám okienko a len označím príslušný dátum.
Nevidím šablóny - tu každý podobný zápis musím znovu nahodiť? To sú len začiatky, ale nie som nadšená.
Pozná z Vás niekto obidva programy?
Prosím Vás, dodajte mi odvahu.
Ďakujem za názory.
Hlinkovx
07.12.06,16:39
skúšala som obidva programy - pohoda zvíťazila..
ale možno je to len sila zvyku..mne osobne pohoda veľmi vyhovovala
Laura1
07.12.06,16:51
Ak sa mi podarí prehovoriť zamestnávateľa, aby kúpil POHODU, bola by som šťastná. Mala by som účtovať minimum 5 firiem - platcov DPH , mzdy a k tomu v programe, o ktorom zatiaľ viem málo - a to málo sa mi nepáči.
Ľuba
07.12.06,17:24
..., dátumy musím nahadzovať, v POHODE mám okienko a len označím príslušný dátum.
Nevidím šablóny - tu každý podobný zápis musím znovu nahodiť? To sú len začiatky, ale nie som nadšená.
Pozná z Vás niekto obidva programy?
Prosím Vás, dodajte mi odvahu.
Ďakujem za názory.

Dátumy nemusíš nahadzovať, stačí si zmeniť účtovný dátum a dáva Ti tam ten dátum, ktorý si nastavíš, resp. v dátumovom poli stlačíš pravé tlačidlo myši a zobrazí sa Ti kalendár.
Šablóny sa v Money nazývajú typy dokladov a je ich možné vytvoriť pre každý druh dokladu - zas to len treba nastaviť.
Miriam.x
07.12.06,19:27
S tvojim problémom ti síce neporadím, pretože Pohodu nepoznám, ale tiež sa práve učím pracovať s Money v štart. verzii. Neviem či ja robím niečo zle alebo je to bežné v tejto štart. verzii, skúšala som si zadať nový typ dokladu a nedá sa mi to. Ale keď chcem opätovne použiť to isté číslo, tak mi tam vypisuje, že to číslo je už použité. Nestalo sa ti niečo podobné?
duficek
07.12.06,19:54
tiez som si kedysi vyberal medzi uctovnymi programami, zvitazilo u mna Money aj vdaka tomu, ze ponukalo bezkonkurencne najlepsie (najmenej obmedzujuce) podmienky vo verzii START. po 6 rokoch mi start verzia prestala stacit a predtym ako som si zakupil licencie, som trosku nakukol do konkurencie - ALFA a POHODA.
bohuzial (nastatstie pre Money) ovladanie tych programov je natolko odlisne, ze ucenie sa a skolenia by ma natolko vytazili a zdrzali, ze som ostal predsa len u Money. tym nechcem tvrdit, ze alfa alebo pohoda su horsie.
preto nezavidim zadavatelke prispevku, ked je zvyknuta na Pohodu a musi sa zacat ucit pracovat s Money. urcite by bolo pre nu lepsie, keby v novej firme mohla pouzit Pohodu, ale ked sa trochu skamarati s Money, bude rovnako spokojna ako s Pohodou.
inak precislovanie dokladov mrzi aj mna...
ola
07.12.06,20:09
No, podľa mňa veľmi záleží od ochoty, porozumieť tomu softvéru a skamarátiť sa s ním ;) To čo v Money chýba je dobré v Pohode, alebo v inom programe a naopak. Chce to len čas a trochu praxe. Na každý program sa dá zvyknúť. Samozrejme, ťažšie sa presedláva z niečoho zabehnutého, ale ide to...držím palce zadávateľke, nech sa jej to čo najskôr podarí. Stále platí, to známe české: "Když to umíš, je to brnkačka" :)
Laura1
07.12.06,20:33
Bola som chvíľu preč, vidím, že Vás téma zaujala, zajtra budem skúšať ďalej - uvidíme, či sa skamarátime - v pondelok sa mám stretnúť so zamestnávateľom, možno sa dohodneme. Uvažujem, že ak bude trvať na Money, požiadam ho o zaškolenie, bolo by to rýchlejšie, ako postupne prísť na všetky finesy.
Dobrú noc,
Laura
ivab
08.12.06,06:29
Laura ja som bola pred istým časom natom rovnako ako ty. Pohodu ovládam skvele, pracovala som v nej. Nový zamestnávateľ má však Money.
Keď to mám porovnať, mojím názorom je, že program mi má prácu uľahčiť a Money mi ju sťažuje. V jednom príspevku ohľadom money som našla taký názor a plne sa s ním stotožňujem: "Money by som neodporučila ani najhoršiemu nepriateľovi"
duficek
08.12.06,08:07
ivab - aj ked robim v Money, nechcem ho tu nejako srdnato obhajovat, ale to iste by som mohol napisat ja o Pohode alebo Alfe, nakolko mam Money celkom zvladnute a ulahcuje mi pracu. to co mam v Money urobene za 1 minutu, by mi trvalo v Alfe aj pol hodinu. ale nenapisem, ze Alfu nedoporucujem, lebo si uvedomujem ze oba programy maju uplne odlisne ovladanie a to co v Money robim uz "intuitivne", sa robi v Alfe inaksie. ak by som mal tak zvladnutu Alfu, problemy by mi robilo zase Money...
PS Pohodu ovladas skvele, ovladala si rovnako dobre aj Money?
gjulia
08.12.06,08:17
Pracovala som s Money v roku 2004 a nebola som spokojná, všetko bolo zložité a ťažkopádne. Od roku 2005 pracujem s Pohodou a je to pohoda. Do obidvoch programov som nasadzovala číselníky, šablóny, ... , ale podľa môjho názoru sú to kvalitou neporovnateľné programy, aj čo sa týka výstupov - tlačových zostáv. V Money keď som si chcela upraviť výstupnú zostavu, trvalo mi to 1 deň, v Pohode s Report Designer to mám za 10 minút. Jednoznačne Pohoda!
ivab
08.12.06,13:52
duficek - stačí si pozrieť predchádzajúci príspevok, je to tam jednoznačne vysvetlené.
duficek
08.12.06,14:07
duficek - stačí si pozrieť predchádzajúci príspevok, je to tam jednoznačne vysvetlené.
predpokladam ze myslis tento, iny v tejto teme nie je :


Laura ja som bola pred istým časom natom rovnako ako ty. Pohodu ovládam skvele, pracovala som v nej. Nový zamestnávateľ má však Money.
Keď to mám porovnať, mojím názorom je, že program mi má prácu uľahčiť a Money mi ju sťažuje. V jednom príspevku ohľadom money som našla taký názor a plne sa s ním stotožňujem: "Money by som neodporučila ani najhoršiemu nepriateľovi"
v tomto prispevku citam, ze Pohodu ovladas skvele a Money ti pracu stazuje.
ja sa ta pytam, ze ked ovladas skvele Pohodu, ci ovladas skvele aj Money. medzi riadkami som pochopil, ze Pohodu ovladas skvele, ale na ovladanie Money si si nezvykla vhladom na to ze je ine a tym padom ho neovladas skvele a pracu ti stazuje :)
v com ti pracu stazuje ked uz sme pritom?
Atreides
08.12.06,14:19
Vieto co je na tomto spore najzaujimavejsie? Urcite nenajdete dva uctovne programy, ktore by sa na seba podobali tak ako Money a Pohoda. Mnoho veci riesia podobne alebo rovnakou filozofiou. O to viac ma to prekvapuje ;-)
Ľuba
08.12.06,14:21
Pracovala som s Money v roku 2004 a nebola som spokojná, všetko bolo zložité a ťažkopádne. Od roku 2005 pracujem s Pohodou a je to pohoda. Do obidvoch programov som nasadzovala číselníky, šablóny, ... , ale podľa môjho názoru sú to kvalitou neporovnateľné programy, aj čo sa týka výstupov - tlačových zostáv. V Money keď som si chcela upraviť výstupnú zostavu, trvalo mi to 1 deň, v Pohode s Report Designer to mám za 10 minút. Jednoznačne Pohoda!

Ja Ti v Money upravím hocijaký formulár aj za menej ako 10 minút. Podľa mňa je to všetko o ochote učiť sa nové veci, resp. nechať si odprezentovať jednotlivé programy obchodníkom, alebo nejakým skúseným užívateľom. Je ťažko porovnávať niečo, v čom si doma s niečím, čo sama skúšaš bez odborného vysvetlenia. Niekoľko rokov pracujem v Money a istú dobu som bola nútená účtovať aj v MRP a bola som z toho tiež zlostná, pretože som rýchlo nevedela urobiť to čo som v Money robila automaticky.
Marianna01
08.12.06,15:42
Presne ako píše Ľubka, tiež pracujem na Money už niekoľko rokov. Pred tým som robila v MRP, dokonca v dos verzii, bola som s jeho jednoduchosťou veľmi spokojná. Keď som mala robiť s Money, bola som strááááášne nahnevaná na ten program, nič sa mi nedarilo, nič som nevedela na ňom robiť, nemala som trpezlivosť ani ochotu sa na ňom učiť. Až zakročil môj manžel (za čo som mu vďačná až doteraz :) ), "prinútil" ma (v dobrom) trošku sa vnoriť do tajov Money a teraz som s týmto programom veeeeľmi spokojná. Síce má muchy, ale to má každý program. Jeden je dobrý na to, druhý zas na iné. Bola som tiež donútená pracovať v Alfe a Omege, dokonca to bola moja najväčšia firma, ale po roku a pol som presvedčila majiteľov, že s Money som spokojnešia a jednoduchšie a rýchlejšie sa MNE na ňom spracúvajú údaje. Takže zakúpil Money, jeho manželka sa skvele naučila tento program ovládať, dokonca ho chváli, že sa jej viac páči, ako Omega. Takže tak. Ja by som na Tvojom mieste nehádzala flintu do žita. Ja som mala v rámci programu aj manuál - tučnú knižočku, kde som sa veľa naučila. Skús si ju zakúpiť, uvidíš, že za dva-tri mesiace Ti všetko pôjde jednoduchšie a už nebude ten program taký nemotorný. Uvidíš, že sú tam klávesové skratky napr. aj na dátumy (F12 nastaví dátum vo všetkých dátumových políčkach taký, v ktorom máš práve kurzor, F11 nastaví aktuálny účtovný dátum - ktorý máš nastavený v programe...), nastavením predkontácií môžeš urýchliť robotu, len taký fukot, môžeš si nastaviť typ dokladov, takže nmusíš vypisovať ani texty - každý typ dokladu má svoj vlastný text... je veľmi veľa uľahčení práci na Money, len sa ich treba naučiť využívať. Rovnako ako všetky programy. Držím Ti v tom palce.:)
mercy
08.12.06,15:47
laura
ja s money pracujem uz 6 rokov. dokonca som bola pred siestimi rokmi aj na skoleni... takze, zadas si jeden datum (napr. v pokl. doklade) a ked chces, aby dalsie tri ci styri datumy boli totozne - stlacis F12 - tento klaves ti skopiruje datumy v kazdom jednom type dokladov - VF,PF,PD ci ID.
kopirovanie je tam tiez, ale fakt dobru vec vymysleli pred cca tromi rokmi - tie typy dokladov - uzasne... takze skusaj donemoty. je to velmi dobry soft. sama som spokojna. ked som uvazovala pri kupe programu na domace ucto, pohoda sa mi zdala velmi komplikovana... drzim palce a ked budes potrebovat, kludne sa ozvi...
ICQ number: 262-964-812
Laura1
09.12.06,13:56
Veľmi pekne ďakujem za ochotu,
teraz cez víkend nemám veľa času, ale na budúci týždeň si k tomu sadnem.
Ahojte, laura
gjulia
11.12.06,07:15
Ja Ti v Money upravím hocijaký formulár aj za menej ako 10 minút. Podľa mňa je to všetko o ochote učiť sa nové veci, resp. nechať si odprezentovať jednotlivé programy obchodníkom, alebo nejakým skúseným užívateľom. Je ťažko porovnávať niečo, v čom si doma s niečím, čo sama skúšaš bez odborného vysvetlenia. Niekoľko rokov pracujem v Money a istú dobu som bola nútená účtovať aj v MRP a bola som z toho tiež zlostná, pretože som rýchlo nevedela urobiť to čo som v Money robila automaticky.
Upozorňujem, že obidva programy som zavádzala do užívania. Takže dovoľujem si tvrdiť, že v obidvoch som doma. Podľa Tvojho príspevku, sa mi zdá, že Pohodu ani nepoznáš, pretože tu spomínaš len Money a MRP. Téma je: porovnávam Money s Pohodou. A ochota učiť sa nové veci mi nikdy nechýbala. Podotýkam, že najprv som pracovala s Money a pre jeho ťažkopádnosť sme prešli na Pohodu, ktorá nám vyhovuje oveľa viac. Ale to je môj názor. Netvrdím, že Money je zlý program, ale v Pohode urobím rovnakú vec oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.
Laura1
11.12.06,20:06
Ahojte,
bola vo firme, nie je vylúčené, že si zakúpia POHODU - mala by som to jednoduchšie, nakoľko v januári mám začať naostro. V prípade, že predsa ostanú pri Money, budem musieť tvrdo pracovať. Cez sviatky by som teda nemala žiadnu "POHODU".:(
Držte mi palce!
marčelina
12.12.06,06:51
Držím palce. Ja praceujem v Money už tretí rok , nebola som ani na žiadnom školení a je to fajn. Ak si zmákla Pohodu, tak v pohode zmákneš aj Money. Príjemné pohodové sviatky.
Ľuba
12.12.06,08:36
Upozorňujem, že obidva programy som zavádzala do užívania. Takže dovoľujem si tvrdiť, že v obidvoch som doma. Podľa Tvojho príspevku, sa mi zdá, že Pohodu ani nepoznáš, pretože tu spomínaš len Money a MRP. Téma je: porovnávam Money s Pohodou. A ochota učiť sa nové veci mi nikdy nechýbala. Podotýkam, že najprv som pracovala s Money a pre jeho ťažkopádnosť sme prešli na Pohodu, ktorá nám vyhovuje oveľa viac. Ale to je môj názor. Netvrdím, že Money je zlý program, ale v Pohode urobím rovnakú vec oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Sto ľudí, sto chutí ...
redie
01.03.07,07:23
minuly rok som uctovala jedneho znameho (uplne mala frmicka) v Pohode - start, ale neviem preco, program ma nejak extremne neoslovil.
teraz mam zakazku na 3 spolocnosti a NEVIEM aky program si mam vybrat.:(
KROS sa mi zda velmi drahy(cca 16.000,-), nakolko je uz skoro polka roka a pri tych 3 firmach by som az tolko nezarobila .
Uvazovala som medzi Pohodou a Money s3.
Podla toho, co som tu citala, su to priblizne rovnake programy. S malymi odlisnostami.
Tak skusim asi ten MS3, ci nebude o nieco lepsie pre mna ovladatelny ako Pohoda. (mimochodom, teraz/v praci uctujem v datalocku)

Ved keby som mala problemy, mam tu vas...:D

Este otazocka, nevie mi niekto poradit, kde by som si mohla zadarmo stiahnut manual k MS3? dakujem
duficek
01.03.07,07:59
Este otazocka, nevie mi niekto poradit, kde by som si mohla zadarmo stiahnut manual k MS3? dakujem
asi to bude prekvapko, ale na stranke vyrobcu ;)
neznama22
01.03.07,09:02
Je tu toho dost, mozes si vybrat :-)

http://www.money.sk/nastiahnutie/dokumentacia/
joki
07.03.07,20:45
Dovolte aby som aj ja prispel svojím názorom. Viac menej som len pasív. účastníkom tohto super fóra. Pred 7 rokmi, keď sa strašilo na tému " prechod na rok 2000 ", som skúšal niekoľko účtov. softvérov. Ako majiteľ firmy a účtovník v jednej osobe som si stanovil kritéria ktoré by mal splniť môj nový účtov. softvér. Ale to je na ďalšiu diskuziu. Vyselektoval som dva - Money a Pohodu, boli to programi reletívne nové, aj s chybami. Zostal som pri Pohode z viacerých dôvodov: pri výpadku elektr. siete som neprišiel nikdy o dáta !!!, mojej fakturantke som cez šablóny nadstavil program tak, že učtovala a ani o tom nevedela, možnosť filtra cez filter dát, viem dostať dáta cez návrhár zostáv, ktoré som potreboval pre Štatist. úrad, hlásenie elektrodpadu a pod. Dosť sa tu spomína návrhár zostáv, ale Pohoda má aj knihu - Analýza - čo je zabúdaná dobrá pomôcka pre učtovníkov. Prečo nie je využívaná ? Samozrejme aj Money má svoje čaro, len tvorcovia / iste super majstri / zabudli, že za počítačom bude možno sedieť napr. moja žena, alebo Marienka Rúžičková, a v tomto vidím rezervu tvorcov progr. Money, aby bol k užívatelovy prívetivejší. To je len môj názor, čitateľ si musí asi spraviď úsudok sám.