Lenuška
15.12.04,14:13
Zdravím Vás,
aký máte názor na znenie faktúry: Fakturujeme Vám dodávku a montáž
laminátovej podlahy..... Fa som zaúčtovala 511/321. Dań.poradkyňa mi vytkla, že nie je tam konkrétne napísané - výmena, takže by to mala byť
investícia. Ale môj názor je: budova má 50 rokov /takže tam nejaká podlaha musela byť/ a predsa dodávateľ mi nebude písať do textu, že nám podlahu
vymieňa. Uvažujem správne? Ďakujem
Daska
15.12.04,13:18
ja by som povedala, ze ano, mne pokladku linolea uznali bez problemov
ik-a
15.12.04,13:21
Nepises aku to ma hodnotu, ale ja by som to rozuctovala na material a sluzbu.
501 a 518, lebo 511 je predsa opravy a udrziavanie a ty davas nieco nove.
evuša
15.12.04,17:40
Tak na toto si ja dávam veľmi veľký pozor, lebo viem, že každá daňová kontrola takéto doklady milujem. Preto vždy žiadam od každého dodávateľa aby mi zásadne dávali faktúru v ktorej je vyslovene uvedené že ide o výmenu resp. opravu. Dodávateľovi je to srdečne jedno čo tam napíše, hlavne že dostane zaplatené a daňový úrad je spokojný. Myslím, že keď sa obrátite na firmu, ktorá prácu robila, nebude problém pre nich faktúru prerobiť, prípadne dorobiť nejaký dodací list s rozpísanými prácami, ktorý by daňový úrad mohol dodatočne uznať. Veď čo keď sa dodací list omylom k Vám nedostal, ale dodávateľ Vám ho na požiadanie poskytne? za pokus to stojí.
podlahyvapo
23.03.10,14:44
Zdravím Vás,
aký máte názor na znenie faktúry: Fakturujeme Vám dodávku a montáž
laminátovej podlahy..... Fa som zaúčtovala 511/321. Dań.poradkyňa mi vytkla, že nie je tam konkrétne napísané - výmena, takže by to mala byť
investícia. Ale môj názor je: budova má 50 rokov /takže tam nejaká podlaha musela byť/ a predsa dodávateľ mi nebude písať do textu, že nám podlahu
vymieňa. Uvažujem správne? Ďakujem


Ide o to že výmenu by museli faktúrovať len vtedy keby vytrhali starú a nahradili ju novou, ak novú len položili tak to je pokládka a nie výmena ale ešte je mohli rozpísať jednotlivé položky.