portfoliova
07.12.06,18:47
Dobrý deň.
Mám jednu otázočku. Chcela by som si prenajať hotel v BA. Je to vraj zabehnutá prevádzka... nebola som ešte na obhliadke. Chcem ho špecificky využívať, takže myslím, že klientov by bolo dosť. Poslali mi základné informácie. Nájomné je 400 tis. /mes. čo sa mi zdá priveľa, aj ked je to BA a ten hotel nie je taký veľký. Lenže... od začiatku to nepôjde, preto si musím zobrať úver, na splácanie nájmu aspon na 2 mesiace, kým to rozbehnem. A další milión na potrebné príslušenstvo.
Mám sa do toho pustiť?
camelfly
07.12.06,18:04
ked si to preveris na vlastne oci, az potom budes vediet daleko viac v akom stave sa ten hotel nachadza, ci bude potrebovat nejaku surnu udrzbu cize v prvom rade zistit nielen z vonkajsieho pohladu ale hlavne z vnutorneho, to najomne za mesiac je asi moc vysoke aj ked sa nachadza v BA, treba sa asi aj potichu informovat preco zabehnuty hotel pustaju, niekedy take informacie povedia daleko viac
zaciatky su tazke a ako sama pises, na rozbehnutie potrebujes nejaky kapital a istit sa sumou za prenajom pokial by sa to nerozbehlo,
pokial nemas hotelovu skolu, cestovny ruch, hadam sa nemylim, budes na hotel potrebovat prevadzkara,
s tym uverom si to tiez musis prezistit, ci ho vlastne banka schvali
victoria
08.12.06,07:49
Myslim ze v prvom rade ti ovela viac povie samotna obhliadka. Potom je naozaj dolezite zistit ako pisala camelfly dovod preco hotel chcu dat do prenajmu. Co sa tyka vyska najomneho je potrebne si prepocitat vzhladom na pocet lozok a ich pripadnu vytazenost plus samozrejme nejake prijmy z restauracie a moznost prenajmu priestorov pre firemne akcie, cateringu ako by ti to vychadzalo. Nezabudaj ze okrem najmu budes musiet splacat najom a ostatne prevadzkove naklady ako su mzdy, energie a tak dalej .....
Najlepsie by bolo keby si mala uz nejake potvrdene pravidelne objednavky.
Zoltán Kovács
09.12.06,07:53
Keď osoba,resp. spoločnosť, ktorá ti ponúka hotel do prenájmu je seriózna mala by umožniť nahliadnuť do účtovných kníh, kníh hotelových hostí (ak sa to tak vola, jednoducho do knihy kam sa zapisujú hostia), aby si vedeľa zistiť vyťaženosť a rentabilitu hotela. K tomu nájomnému sa neviem vyjadriť, je to na rôznych podmienkach. Vieš hotel v BA môže byť aj v Starom meste, ale aj niekde na výpadovke.
smizansky
18.12.06,14:32
Som Manažérom v hoteliérstve už 11 rokov...Ak máš zabebzpečenú špecifickú klientelu,zrejme poznáš aj ich bonitu a máš predstavu aj o cene na jednu noc rsp. jednu posteľ. Začni vychádzať z tohto predpokladu a zároveň sa drž reality o svojich klientoch ak ti výjde suma ktorá prevyšuje nájom je to ok. Môžeš vychádzať aj z toho že úspešnosť návratnosti nezadĺženého hotela sa začína pri vyťažiteľnosti viac ako 50%.. Pri 50%nej obsadenosti si na nule s prevádzkovými nákladmi, pričom k tomu pripočítaj splátku úveru a úroky a nezabudni na nepredvídané výdavky /pokuty,penále, rôzne kolky pre administratívu atď.
´další faktor je reštauračné zariadenie a kuchyňa a ich výnosnosť.Ale na to si sa nepýtala...
Táto info je zadarmo

Inak poskytujem poradenstvo za úhradu

pekný večer
Monika Kováčová
18.12.06,14:44
Dobrý deň.
Mám jednu otázočku. Chcela by som si prenajať hotel v BA. Je to vraj zabehnutá prevádzka... nebola som ešte na obhliadke. Chcem ho špecificky využívať, takže myslím, že klientov by bolo dosť. Poslali mi základné informácie. Nájomné je 400 tis. /mes. čo sa mi zdá priveľa, aj ked je to BA a ten hotel nie je taký veľký. Lenže... od začiatku to nepôjde, preto si musím zobrať úver, na splácanie nájmu aspon na 2 mesiace, kým to rozbehnem. A další milión na potrebné príslušenstvo.
Mám sa do toho pustiť?

NIE, a to som laik...
Zobrať taký vysoký úver na splácanie nájomného je samovražda nehovoriac o výpovednej lehote z nájmu, ktorá zatiaľ síce neviem aká je, ale určite je. Neinvestovala by som také obrovské peniaze do tohoto...
Zoltán Kovács
18.12.06,14:51
Som Manažérom v hoteliérstve už 11 rokov...Ak máš zabebzpečenú špecifickú klientelu,zrejme poznáš aj ich bonitu a máš predstavu aj o cene na jednu noc rsp. jednu posteľ. Začni vychádzať z tohto predpokladu a zároveň sa drž reality o svojich klientoch ak ti výjde suma ktorá prevyšuje nájom je to ok. Môžeš vychádzať aj z toho že úspešnosť návratnosti nezadĺženého hotela sa začína pri vyťažiteľnosti viac ako 50%.. Pri 50%nej obsadenosti si na nule s prevádzkovými nákladmi, pričom k tomu pripočítaj splátku úveru a úroky a nezabudni na nepredvídané výdavky /pokuty,penále, rôzne kolky pre administratívu atď.
´další faktor je reštauračné zariadenie a kuchyňa a ich výnosnosť.Ale na to si sa nepýtala...
Táto info je zadarmo

Inak poskytujem poradenstvo za úhradu

pekný večer

mimotemy S červeným označenú poznámku nechápem. Celá porada.sk je na báze dobrovoľnosti a bezplatnosti. T.j. kto poradí robí to zadara.
Danila
18.12.06,16:53
Bez seriózneho podnikateľského zámeru s využitím informácií súčasných majiteľov je to veľké riziko. A vieme veľmi málo, aby sme mohli poradiť vecnejšie.
igi37
17.01.07,12:14
pracoval som v hotelierstve 13 rokov, možno by som vedel poradiť. Môj kontakt je igor37@post.sk
ALDA
17.01.07,12:51
pracoval som v hotelierstve 13 rokov, možno by som vedel poradiť. Môj kontakt je igor37@post.sk

:confused::confused::confused:
misomiso
22.01.07,19:14
Som Manažérom v hoteliérstve už 11 rokov...Ak máš zabebzpečenú špecifickú klientelu,zrejme poznáš aj ich bonitu a máš predstavu aj o cene na jednu noc rsp. jednu posteľ. Začni vychádzať z tohto predpokladu a zároveň sa drž reality o svojich klientoch ak ti výjde suma ktorá prevyšuje nájom je to ok. Môžeš vychádzať aj z toho že úspešnosť návratnosti nezadĺženého hotela sa začína pri vyťažiteľnosti viac ako 50%.. Pri 50%nej obsadenosti si na nule s prevádzkovými nákladmi, pričom k tomu pripočítaj splátku úveru a úroky a nezabudni na nepredvídané výdavky /pokuty,penále, rôzne kolky pre administratívu atď.
´další faktor je reštauračné zariadenie a kuchyňa a ich výnosnosť.Ale na to si sa nepýtala...
Táto info je zadarmo

Inak poskytujem poradenstvo za úhradu

pekný večer

To Ti teda sluzi ku cti, ze si poskytol takuto vycerpavajucu informaciu zadarmo. Ja osobne na Porade radim od 9,80 bez DPH.