kukučka
07.12.06,21:38
Chystám sa kúpiť atramentové multifunkčné zariadenie Brother DCP 115-C.
Ak ho máte, prosím napíšte svoje skúsenosti, vopred ďakujem.
Dada
08.12.06,05:28
Chystám sa kúpiť atramentové multifunkčné zariadenie Brother DCP 115-C.
Ak ho máte, prosím napíšte svoje skúsenosti, vopred ďakujem.

Mňa to tiež zaujíma, priateľ by si to chcel tiež kúpiť.
Charon
09.12.06,16:35
Ak môžem odporučiť, ustúpte od atramentových zariadení. Problém s atramentom je ten, že zasychá. Stačí ísť na dovolenku, vonku je teplo a náplň je nefunkčná, zaschlá. Odporúčam, doplatiť trochu a kúpiť si laserové zariadenie. Toner nevyschne ani po rokoch.
Naviac, prevádzkové náklady atramentových tlačiarní sú vyššie. Musíte porovnať.
Lucuš
12.12.06,19:38
Úplne súhlasím, atramentové tlačiarne vraj vydržia ak aspoň raz do týždňa niečo vytlačíš, no ja robím podľa rady a akosi to nefunguje.
Žeby mysleli raz za deň???
Chobot
13.12.06,09:03
Ak môžem odporučiť, ustúpte od atramentových zariadení. Problém s atramentom je ten, že zasychá. Stačí ísť na dovolenku, vonku je teplo a náplň je nefunkčná, zaschlá. Odporúčam, doplatiť trochu a kúpiť si laserové zariadenie. Toner nevyschne ani po rokoch.
Naviac, prevádzkové náklady atramentových tlačiarní sú vyššie. Musíte porovnať.

Ja by som atramentové zariadenia až tak nezatracoval. Je pravdou, že laserové sú kvalitnejšie, farba je trvácnejšia, ale ak to človek potrebuje pre domáce využitie (napr. tlačí nie viac ako 100 strán ročne), je zbytočné investovať ťažké peniaze do laserovej tlačiarne. Navyše v prípade multifunkčných zariadení pre domácnosť, kde netreba profesionálnu kvalitu, je to cenovo dobré riešenie. Ja mám doma Epson Stylus CX3200. Neviem si predstaviť, že kde v byte by som mal osobitne kopírku, tlačiareň a ešte aj skener. Všetky tieto zariadenia som už minimálne niekoľkokrát potreboval a ten multifunkčák mi na to pekne poslúžil.

S tým atramentom je to sčasti pravda. Stalo sa už, že sme netlačili aj mesiac. Ak na tryske zaschne atrament, tlačiareň má čistiacu funkciu - tryska sa prečistí a za 1 minútu je možné v pohode tlačiť. Nestalo sa mi, že by atrament zaschol a musel som cartridge vyhodiť a to ju už máme vyše 2 rokov. Zatiaľ som menil oba cartridge asi 3x.


Pre kukučku: musíš si zvážiť, koľko plánuješ tlačiť alebo kopírovať. AK je to kvantum strán (tisíce za rok), tak náklady na jednu stranu budú lacnejšie v prípade laserovky. Ak je to však pár strán do roka (100-200), tak laserovka bude zbvytočne drahá. Tonery do las. tlačiarne stojí aj niekoľko tisíc SKK. Aj keď nimi dokážeš vytlačíť tisícky strán, kedy sa Ti to pri domácom použití vráti?

Cartridge do atramentovky síce vydrží na menej strán (uvádzajú cca 300-500, v skutočnosti je to okolo 200 v závislosti od percenta potlačenej strany), ale aj stoja menej. Tu:
http://shop.set.sk/?Mode=StiList&fulltext=brother+LC
som Ti našiel, že ČB stojí 313,- SKK a farebné stoja každý 220,- SKK (teda spolu 3 farby 660).

Samotnú kvalitu tohto modelu neviem zhodnotiť, musíš si porovnať parametre s inými multifunkčnými zariadeniami. Myslím si však, že veľký rozdiel medzi nimi nebude.

Takže ak máš peniaze navyše a chceš vyššiu kvalitu, investuj do laserovky, ak však potrebuješ služby zariadenia len občas a chceš ušetriť, kúp si to.

Dovetok: tek zbežne som pozrel ponuku na trhu a laserové farebné multifunkčné zariadenie pod 25.000 SKK som nenašiel. Takže ak ten Tvoj Brother stojí do 3.000, tak si to vieš porovnať.
kukučka
14.12.06,21:04
Kúpené, vyskúšané, spokojnosť - zatiaľ. :)
Tak ako píšeš, na domáce použitie úplne postačí a stará tlačiareň ešte funguje. Bol to kompromis, chceli sme skener a ten stojí samotný tri tisícky. A ja mám za ne aj skener, aj kopírku a tlačiareň.
M3G
16.12.06,15:44
Plne súhlasím s Chobotom.

Chcel by som sem ešte pridať aj moju skúsenosť:
Pred dvoma rokmi som kúpil 2 tlačiarne CANON PIXMA IP3000 a IP5000, + 5 litrov atramentu vo fľašiach Investoval som do toho cca 13.000 Sk bez DPH. Doteraz som na oboch vytlačil cca 40.000 strán a to mám ešte dosť atramentu. Som si prepočítal, že nepoužívaním originálnych náplní, ktoré sú 20 krát drahšie ako plnené, som ušetril minimálne 1-2 Sk/strana.

Je s tým trochu roboty, niekedy mám na to nervy, ale za tie peniaze to stojí ;). Mám celkom slušný "naturálny príjem" a ešte k tomu nezdanený. A nemôže sa stať, že mi zaschne atrament, lebo stále niečo tlačím....

Ako tlačiareň mám ešte aj laserovú kopírku, avšak nepoužívam ju, lebo náklady na stranu mi vychádzajú 60halierov a to sa mi zdá priveľa v porovnaní s mojimi atramentovými tlačiarňami.
Pru
17.02.09,10:23
Prosím o radu, mám multifunkčné HP 7780 asi rok, ale v poslednej dobe mi prestalo dotláčať posledný riadok, buď mi vytlačí len vrch písmen alebo nevytlačí posledný riadok a je jedno, či na konci strany, alebo keď tlačí pokl. doklad len na polku, tak nedotlačí ani ten, vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Už som písala aj do firmy, kde som zakúpila HP ale ani sa neráčili ozvať. díky moc
sybila3
18.07.09,13:06
vedel by mi niekto poradiť ohľadom skenera. doteraz mi vypisoval, že nemôže sa pripojiť, už som zadala správnu cestu, už sa aj pripojí, ale nakoniec mi vypíše, že asi zložka kde chcem naskenovať je len na čítanie aj som zmenila atributy, ale neviem, stále to vypisuje, čo s tým, poradí niekto?
sybila3
18.07.09,13:15
prosím poradí niekto, stále vypisujem, nedá sa zapisovať.
Meggi 1
18.07.09,14:11
vedel by mi niekto poradiť ohľadom skenera. doteraz mi vypisoval, že nemôže sa pripojiť, už som zadala správnu cestu, už sa aj pripojí, ale nakoniec mi vypíše, že asi zložka kde chcem naskenovať je len na čítanie aj som zmenila atributy, ale neviem, stále to vypisuje, čo s tým, poradí niekto?
Skús pozrieť tu, či nenájdeš to, čo potrebuješ
http://www.porada.sk/t100935-skenovanie.html
a keď nenájdeš, buď trpezlivá, kto bude vedieť, určite Ti poradí.
sybila3
18.07.09,14:30
už sa pohol skener, začal aj skenovať, ale stále vypisuje, že nedá sa zapísať do priečinka, že priečino je len na čítanie, ako zmením v pc novú zložku, aby bola aj na zápis, už som všeličo skúšala.
Meggi 1
18.07.09,14:41
Našla som na nete o skenovaní, skús ešte, či Ti to pomôže...
http://office.microsoft.com/sk-sk/help/CH010000931051.aspx
Meggi 1
18.07.09,14:52
A ešte som Ti našla tu z Porady, toto by mal byť aj Tvoj prípad. Pozri ...
http://www.porada.sk/t113620-prilozenie-suboru-v-mail-y.html
a konkrétny postup je v tomto príspevku, toto by Ti malo naisto pomôcť:
http://www.porada.sk/1070030-post2.html
sybila3
18.07.09,17:11
ďakujem presne to potrebujem, ale keď kliknem pravým na C, nástroje, tak v nástrojoch nemám možnosti a nepohnem sa.
Meggi 1
18.07.09,18:11
ďakujem presne to potrebujem, ale keď kliknem pravým na C, nástroje, tak v nástrojoch nemám možnosti a nepohnem sa.
Ja som to vyskúšala a dostala som sa tam, kde by si sa potrebovala dostať aj Ty.
Skúsim Ťa navigovať krok za krokom: Tento počítač - keď sa Ti otvorí okno, celkom hore na paneli nástrojov klikni na Nástroje - klikni na Možnosti priečinka - klikni na Zobrazenie - nájdi si Skryté súbory a priečinky, máš dve možnosti: Nezobrazovať skryté súbory a priečinky a potom Zobraziť skryté súbory a priečinky. Tak si odfajkni to druhé: Zobraziť skryté súbory a priečinky.

Potom si nájdi priečinok, kam sa Ti ukladá naskenovaný materiál. Na ten priečinok klikni pravým tlačidlom myši (PTM) - zvoľ: Vlastnosti - v záložke Všeobecné celkom dole sú Atribúty a tam si odznač Iba na čítanie.

Skús ...
duves
18.07.09,18:13
prosím poradí niekto, stále vypisujem, nedá sa zapisovať.
To bude nejaka systemova chyba. Skus nanovo nainstalovat programy z CD k tomu skeneru.
sybila3
19.07.09,11:04
ja tam mám iba nástroje, žiadne možnosti nič, v nástrojoch mám zálohovať, defragmentovať, skontrolovať a ďalej sa nepohnem, ale inde som nastavila zobrazovať zložky, nastavila som atribúty na zápis a čítanie a začne skenovať a vypíše, že nedá sa, buď je plný disk alebo priečinok chránený proti zápisu, už neviem, čo tam mám nastaviť.
danielko
20.07.09,20:27
Poznáte, prosím, niektorú z týchto tlačiarní:

Brother DCP 585 CW
Brother MFC 490 CW
EPSON Stylus SX600FW
EPSON Stylus BX600FW

Pred časom sa mi pokazila tlačiareň, rýchlo som potrebovala inú a kúpila som HP Officejet 5610. Táto tlačiareň nemá bezokrajovú tlač, teda netlačí napodu celý čiarový kód pri tlačivách, čo je dosť veľký problém.
Keďže by som už nechcela urobiť tú istú chybu a kúpiť opäť niečo zbrklo (a zle), zaujíma ma:
- či niekto pozná niektorú z týchto tlačiarní a či majú bezokrajovú tlač,
- a či sa dajú kazety do týchto tlačiarní plniť aj doma.

Ďakujem za pomoc.
misoft
20.07.09,20:40
Poopravím alebo doplním Meggi 1:

Skúsim Ťa navigovať krok za krokom: Tento počítač (otvoriť klikom ĽTM alebo Enterom - otvorí sa okno) - keď sa Ti otvorí okno, celkom hore na paneli nástrojov klikni na Nástroje - klikni na Možnosti priečinka - klikni na Zobrazenie - nájdi si Skryté súbory a priečinky, máš dve možnosti: Nezobrazovať skryté súbory a priečinky a potom Zobraziť skryté súbory a priečinky. Tak si odfajkni to druhé: Zobraziť skryté súbory a priečinky.
Toto červeným si sybila3 zabudla urobiť, preto si sa nedostala ďalej.
danielko
21.07.09,10:30
Poznáte, prosím, niektorú z týchto tlačiarní:

Brother DCP 585 CW
Brother MFC 490 CW
EPSON Stylus SX600FW
EPSON Stylus BX600FW

Pred časom sa mi pokazila tlačiareň, rýchlo som potrebovala inú a kúpila som HP Officejet 5610. Táto tlačiareň nemá bezokrajovú tlač, teda netlačí napodu celý čiarový kód pri tlačivách, čo je dosť veľký problém.
Keďže by som už nechcela urobiť tú istú chybu a kúpiť opäť niečo zbrklo (a zle), zaujíma ma:
- či niekto pozná niektorú z týchto tlačiarní a či majú bezokrajovú tlač,
- a či sa dajú kazety do týchto tlačiarní plniť aj doma.

Ďakujem za pomoc.


Prosím, máte niekto s nimi skúsenosti ?
sybila3
13.10.09,11:06
prosím Vás má niekto multifunkč. HP L7780. Mám problém, že mi nedotláča posledné riadky, dokonca aj keď posledný riadok je v strede strany. Niektoré doklady potom zbytočne tlačim aj 3x . skúšala som nejaký servis v obchode, kde som ju kúpila, odporučili ma na servis, ale tam mi po chvíli povedal, šak ju teda doneste, no a to kde videl, keď dennodenne tlačím veľa dokladov..........tak neviem kde sa obrátiť, alebo čo nastaviť......už som skúšala všetko........budem vďačná keď mi niekto poradí. je to súúúúúúúúrne.
sybila3
14.10.09,09:18
vie mi niekto s tým poradiť?
peter ivanic
17.10.09,00:33
Ťažko povedať v čom je problém . Ak sa to prejavuje pri všetkých dokumentoch v roznych programoch npr výstup z učtovnictva MS OFFICE , ADOBE atd preinštaluj driver . Ak len v niektorom prog preinčtaluj ten . Ďalej skús firmware na zariadení , alebo aspoň vypnúť tlačku zo siete a zapnúť znovu napodiv to občas pomáha .
peter ivanic
17.10.09,00:41
Prosím, máte niekto s nimi skúsenosti ?
585 CW je fajn ale nema fax 490 ano cartridge kupis za cca 3 eur nema zmysel plniť doma atrament nezaschne ma samočistiacu funkciu bezokrajova tlač v pohode pri instalacii do siete VYPNÚŤ
antivir a ochranu PC , lebo ju nedostaneš do siete
danielko
18.10.09,09:13
Ďakujem za radu. :)
sybila3
22.10.09,07:15
alebo mi skúste poradiť servisáka, čo som volala všetci mi povedali, doniesť tlačiareň no to neprichádza do úvahy, keď ju potrebujem denno denne.
peter ivanic
22.10.09,13:53
Milá sybila , z Tvojho popisu ťažko určiť v čom je problém . Myslím , že to je softwarová záležitosť . V nastavení tlačiarne je možnosť vytlačiť skúšobnú stranu . Tú vytlačí správne ? Máš tlačku pripojenú v sieti? Je pripojená káblom , cez router , či ako? čo všetko vytlačí nekorektne ?
Kazu
22.10.09,16:20
prosím Vás má niekto multifunkč. HP L7780. Mám problém, že mi nedotláča posledné riadky, dokonca aj keď posledný riadok je v strede strany. Niektoré doklady potom zbytočne tlačim aj 3x . skúšala som nejaký servis v obchode, kde som ju kúpila, odporučili ma na servis, ale tam mi po chvíli povedal, šak ju teda doneste, no a to kde videl, keď dennodenne tlačím veľa dokladov..........tak neviem kde sa obrátiť, alebo čo nastaviť......už som skúšala všetko........budem vďačná keď mi niekto poradí. je to súúúúúúúúrne.

Keď som potrebovala opraviť multifunkčné v servise mi ponúkli na čas opravy požičať ich tlačiareň. Nemajú aj v tom servise takú ponuku?
sybila3
23.10.09,06:24
mne neponúkli nič. len ju mám doniesť, lenže to je aj fax aj kopírka aj skener. a fax používame.
keby som skúsila dať inštalačné CD a znovu nainštalovať?
Kazu
23.10.09,07:11
To môžeš skúsiť, mne sa zdá, že to nie je chyba v prístroji. Prípadne si stiahni z internetu nové ovládače. Ja to viem len veeeeľmi povrchne ale určite sa niekto nájde, čo to ovláda a poradí ti.
sybila3
24.10.09,11:53
to by som bola rada, lebo včera som robila dph-čky a som mala dosť nervy, z účtovného programu mi tlačí originál zelené tlačivo, ale nedotláča mi posledný riadok, tak som išla vypísať na stránke drsr, tam mi tiež posledný riadok na jednej strane nie a nie dotlačiť, tak som sa nasr....a povypínala všetko, zapla a potom vytlačilo OK. tak fakt neviem kde je chyba, čítam teraz príručku, pozerám aké cd mám k tomu, hádam nič nepobabrem, keď skúsim nainštalovať ešte raz.
kukučka
24.10.09,12:14
Kúpené, vyskúšané, spokojnosť - zatiaľ. :)
Tak ako píšeš, na domáce použitie úplne postačí a stará tlačiareň ešte funguje. Bol to kompromis, chceli sme skener a ten stojí samotný tri tisícky. A ja mám za ne aj skener, aj kopírku a tlačiareň.

spokojnosť až dodnes okrem jednej veci, nedá sa prepnúť do polohy tlač len čiernou farbou. A tak ma občas prekvapí v najnevhodnejšej chvíli, lebo nemám rezervnú farebnú náplň. Ani farebne netlačím, ale kúpiť musím...
KEJKA
24.10.09,12:20
................... z účtovného programu mi tlačí originál zelené tlačivo, ale nedotláča mi posledný riadok, tak som išla vypísať na stránke drsr, tam mi tiež posledný riadok na jednej strane nie a nie dotlačiť, tak som sa nasr....a povypínala všetko, zapla a potom vytlačilo OK. tak fakt neviem kde je chyba, ................... .
nemusíš míňať farebý toner, aj DU akceptuje čierno-bielu tlač. Už to tak robím roky, lebo farebne mi nedotláčalo posledný riadok pri farebnej tlači.
a k inému necitovanému príspevku - farebnú a čiernobielu tlač si musíš nastaviť nie na tlačiarni ale vo vlastnostiach tlače.
kukučka
25.10.09,13:13
asi som to zle napísala, ak chýba farebná náplň nedá sa vôbec tlačiť, hoci čiernej farby je dosť
KEJKA
26.10.09,20:11
no asi maš nastavenú tlaciaren na farebnu tlac.... vtedy kontroluje farebnu kazetu. Podla mna..... necítim sa v tom odborík, ale iná skutočnosť mi pripadá nelogická.
durisovad
27.10.09,07:58
Mili poradaci, nevedela by mi niektora dobra dusa poradit link na stiahnitie programu pre multifinkcne zariadenie PHILIPS CRYSTAL 660? Pocitac uplne "klakol", vymazali sa vsetky programy. Po oprave mam programy nanovo nainstalovane, ale tlaciaren mi akosi nechce ist. CD, ktore bolo k tlaciarni pocitac neakceptuje.
sybila3
02.11.09,09:42
nemusíš míňať farebý toner, aj DU akceptuje čierno-bielu tlač. Už to tak robím roky, lebo farebne mi nedotláčalo posledný riadok pri farebnej tlači.
a k inému necitovanému príspevku - farebnú a čiernobielu tlač si musíš nastaviť nie na tlačiarni ale vo vlastnostiach tlače.

no lenže mne nedotláča posledné riadky aj pri čiernobielej tlači, a dokonca aj v strede strany, ak netlačím A4. Poradí mi niekto nejaký servis-respektíve servisného technika, lebo všede mi hovoria, tak ju doneste, ale veď nemôžem ostať bez tlačiarne, je to HP. ďakujem.
jojom
02.11.09,10:09
Mili poradaci, nevedela by mi niektora dobra dusa poradit link na stiahnitie programu pre multifinkcne zariadenie PHILIPS CRYSTAL 660? Pocitac uplne "klakol", vymazali sa vsetky programy. Po oprave mam programy nanovo nainstalovane, ale tlaciaren mi akosi nechce ist. CD, ktore bolo k tlaciarni pocitac neakceptuje.

Takže vlastne potrebuješ ovládač. Na stránke philips slovakia som našiel nasledujúci obrázok, skús to číslo sem napísať ak si sama netrúfaš vyhľadať ovládač, myslím že to najdeme.
durisovad
02.11.09,15:45
Je mi luto, ale ja som nasla len predajcov produktov. Prosim ta, skus mi poslat link, na ktorom by som to mohla najst.
jojom
02.11.09,19:15
Toto by mohlo byť ono: http://support.sagem-communications.com/site/page_accueil.php?site=1&pays=uk

Ten prvý súbor, ale je to 109, mega. hm. Skus a daj vedieť, ak to nie je ono. Budem hľadať ďalej.
durisovad
03.11.09,14:00
Akosi sa mi nic neotvorilo, ked som klikla na ten link. Ale aj tak ti dakujem za zaujem.
jojom
03.11.09,22:00
Akosi sa mi nic neotvorilo, ked som klikla na ten link. Ale aj tak ti dakujem za zaujem.

Upravil som odkaz vyššie neviem prečo nefungoval, stiahol som ten soft nainštaloval a takto vypadá:
durisovad
04.11.09,08:12
S najvacsou pravdepodobnostou bude chyba medzi klavesnicou pocitaca a stolickou. Skusim to, ked tu budem mat pocitacovo zdatnejsiu osobu. Dakujem za ochotu a trpezlivost.
sybila3
23.11.09,15:17
ahojte, tak nakoniec mi neopravili tlačiareň ale vymenili za novú. Tak som ju napojila-cez ruter, telefonnu linku a zrazu mi nejde tlačiť, lebo to má inú predvolenú bránu aj hostiteľa, zadala som to do vlastností tlačiarne ale myslím, že do rutera by sa to tiež malo, ale neviem,kde. Alebo odinštalovať tú starú a nainštalovať túto?
Chobot
24.11.09,07:20
ahojte, tak nakoniec mi neopravili tlačiareň ale vymenili za novú. Tak som ju napojila-cez ruter, telefonnu linku a zrazu mi nejde tlačiť, lebo to má inú predvolenú bránu aj hostiteľa, zadala som to do vlastností tlačiarne ale myslím, že do rutera by sa to tiež malo, ale neviem,kde. Alebo odinštalovať tú starú a nainštalovať túto?

Najistejšie je odinštalovať starú a nainštalovať novú. Pri inštalácii si PC nájde všetky údaje k tej novej a nainštaluje ovládače.
sybila3
08.03.10,10:41
ďakujem, urobila som to, ale zas mi vznikol ten istý problém ako predtým. tlačiareň som reklamovala preto po roku lebo mi nedotláčalo posledné riadky na dokladoch, bolo jedno či v strede strany alebo na konci. Tak mi ju celú vymenili, ale začalo to robiť znova na novej tlačiarni, dnes tlačí štvrtý krát zásoby na sklade a chýba mi tam posledný riadok- celkom, no už mám z toho také nervy, neviete mi poradiť, kde môže byť chyba, všetko som ponastavovala. Je to HP Officejet Pro L 7780 All-in-one. mže mi niekto pomôcť? ďakujem
Blankake
08.03.10,12:46
ďakujem, urobila som to, ale zas mi vznikol ten istý problém ako predtým. tlačiareň som reklamovala preto po roku lebo mi nedotláčalo posledné riadky na dokladoch, bolo jedno či v strede strany alebo na konci. Tak mi ju celú vymenili, ale začalo to robiť znova na novej tlačiarni, dnes tlačí štvrtý krát zásoby na sklade a chýba mi tam posledný riadok- celkom, no už mám z toho také nervy, neviete mi poradiť, kde môže byť chyba, všetko som ponastavovala. Je to HP Officejet Pro L 7780 All-in-one. mže mi niekto pomôcť? ďakujem
Našla som na nete vo viacerých fórach, že s tým mali problém. Ako riešenie sa uvádza toto (v angličtine):
This worked for me:
1. go to your printers folder, right-click on the network connected printer that you are having the problem with and select "Properties"
2. when the properties window opens, click on the "Ports" tab.
3. near the bottom of the Ports tab window is a check box for "Enable bidirectional support", uncheck it and click "OK"


V priečinku tlačiarní klikni pravým tlačidlom na danú tlačiareň a vyber "Properties" (Vlastnosti).
Potom klikni na kartu "Ports" (Porty).
V spodnej časti je zaškrtávacie políčko "Enable bidirectional support" (Aktivovať obojsmernnú podporu), zruš zaškrtnutie tohto políčka a klikni na OK.
sybila3
09.03.10,09:22
no urobila som to, myslíš, že to pomôže. vyskúša a ozvem sa. ďakujem
Blankake
09.03.10,15:06
no urobila som to, myslíš, že to pomôže. vyskúša a ozvem sa. ďakujem
Ja nezaručujem, že to pomôže... len píšem, že som to našla v diskusiách na nete.:)
sybila3
15.03.10,07:24
Blankake, ďakujem pekne, odvtedy čo som odklikla to okienko mi ani raz neurobila to, že nedotlačila stranu. ešte raz ďakujem, lebo som sa s tým dosť natrápila.
Keby mi ešte niekto vedel poradiť ako dávať polovičný papier na tlač PPD alebo VPD, lebo mne ho vždy skrčí, nakoľko podávač je na pravej strane, obálky mi berie dobre, lebo tie dávam na výšku, neviem, kde by som čo mala nastaviť na takú polovičnú tlač, či sa to vôbec dá, ďakujem pekne.
sybila3
05.04.10,10:50
nemá nikto HP 7780? keď dám polovičný papier - PPD al. VPD, tak mi ho stále krčí a nevytlačí dobre, nedá sa to nejako nastaviť? díky
sfinks
05.04.10,17:03
Necital som ziaden prispevok ostatnych takze reagujem cisto na otazku uzivatela. Vzdy pri kupe tlaciarne sa pozeraj na cenu nahradneho cartrige, alebo kolko stoji doplnenie cartrige a ci by si to vedel doplnit. Osobne by som si atramentovu tlaciaren nekupoval, to je najdrahsia tlac, skus sa kuknut po laserovke nei su drahe a tlac je lacnejsia:)
Dušan61
05.04.10,19:33
Skús preinštalovať ovládače zriadenia, možno to pomôže.
Fero11
14.04.10,06:59
Nechcem zakladat novy topic, tak pisem sem. Potrebujem nejake mutifunkcne zariadenie. Nechcem ho preplacat, preto siaham po financne najdostupnejsich zariadeniach. Nasiel som toto http://www.alza.sk/canon-pixma-mp-190-d100921.htm ma niekto s touto skusenosti. Chcem to len na 2-3 roky, preto nechcem zariadenie za 200-300€
miky64
14.04.10,09:52
Nechcem zakladat novy topic, tak pisem sem. Potrebujem nejake mutifunkcne zariadenie. Nechcem ho preplacat, preto siaham po financne najdostupnejsich zariadeniach. Nasiel som toto http://www.alza.sk/canon-pixma-mp-190-d100921.htm ma niekto s touto skusenosti. Chcem to len na 2-3 roky, preto nechcem zariadenie za 200-300€
pixmu 150 som mal 2roky je to vcelku slušne riešenie pokial nechceš nejake extra fotky tak je to slušne,ale su troška hlučnejšie ale to je aj epson ktory mam teraz za 70 € a nemožem plnit farbu u pixmy to ide bez problemov ak si trocha zručnejši
miramax1
15.01.11,13:59
Dobrý deň,

prosím vás, poraďte mi, ktoré z týchto multifunkčných zariadení je vhodnejšie na bežné domáce použitie.

Pre množstvo strán , ktoré mesačne vytlačím alebo skopírujem, je pre mňa zbytočné kupovať laserové multifunkčné zariadenie. Ďakujem.

http://content.epson.sk/product/allinone/epson_stylus_sx218/index.htm
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1033041
arizona
15.01.11,14:16
Dobrý deň,

prosím vás, poraďte mi, ktoré z týchto multifunkčných zariadení je vhodnejšie na bežné domáce použitie.

Pre množstvo strán , ktoré mesačne vytlačím alebo skopírujem, je pre mňa zbytočné kupovať laserové multifunkčné zariadenie. Ďakujem.

http://content.epson.sk/product/allinone/epson_stylus_sx218/index.htm
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1033041
Praveze, ked malo tlacis, je lepsie kupit laserovku.
Atramentove naplne rychlejsie vysychaju pri obcasnom poziti, takze preplatis na naplniach...
duves
15.01.11,14:34
Dobrý deň,

prosím vás, poraďte mi, ktoré z týchto multifunkčných zariadení je vhodnejšie na bežné domáce použitie.

Pre množstvo strán , ktoré mesačne vytlačím alebo skopírujem, je pre mňa zbytočné kupovať laserové multifunkčné zariadenie. Ďakujem.

http://content.epson.sk/product/allinone/epson_stylus_sx218/index.htm
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1033041
Práve naopak. Kupou laserovej tlačiarne znížiš náklady. Ak neveríš, tak to zbadáš pri neustálej výmene atramentu. A uvedomení si, že si skoro nič nevytlačil/a. Ja mam taku lacnejsiu tlačiaren Lexmark a zvlašť skener Canon. Spolupracuju dobre.
miramax1
15.01.11,14:52
Ďakujem,viem, že laserová tlačiareň je výhodnejšia, mám laserovú, ale ide mi viac o skener a kopírku.
duves
15.01.11,15:47
Ďakujem,viem, že laserová tlačiareň je výhodnejšia, mám laserovú, ale ide mi viac o skener a kopírku.
Tak kup skener. Ako vravim, moj skener ma funkciu "copy". Na jedno stalčenie vybaví všetko, skenuje a pošle súbor tlačiarni a tlačiaren automaticky tlačí. Za cenu multifunkcného zariadenia kup radsej kvalitny skener, napr. Canoscan 9000.
alikam
15.01.11,15:49
Odporúčam EPSON, v obchode máme EPSON 400 - 5.rok, je tam skener, kopírka, tlačiareň, náplne sú oddelené - to je dôležité a vôbec nevysychajú. Sú tam 4 farby a teraz sa dajú kúpiť aj nie originálne náplne ale za tretinovú cenu náplne označené RE a potom originál číslo náplne Epson. Ponúkol mi to predajca, kde som bežne kupovala náplne a sú veľmi dobré. Doma mám tiež EPSON STYLUS PHOTO PX700W - kopírka, skener, tlačiareň - tiež oddelené náplne, tu ich je šesť, na tejto sa dajú tlačiť fotky, má WIFI+Ethernet, tlač obalov na CD,DVD. Toto zariadenie máme 2 roky a som spokojná, samozrejme pri tlači fotiek alebo obrázkov do školských projektov pre syna sa náplne minú rýchlejšie. Ešte som zabudla napísať, EPSON 400 cena v roku 2007 cca 2500 Sk, EPSON 700 cena v roku 2009 178 EUR.
arizona
15.01.11,16:33
Ďakujem,viem, že laserová tlačiareň je výhodnejšia, mám laserovú, ale ide mi viac o skener a kopírku.
Nielen tlaciaren, ale aj laserove multifunkcne zariadenie...;)
Ak nemas napln,nefunguje ani skener,ani kopirka:)
srska
15.01.11,18:23
ja používam ako skener a kopírku (pre občasné kopírovanie) starú vyslúžilú HP psc1315 - stačí. na zostavy OKI B430d 28 str./min
buchač
15.01.11,18:33
Nielen tlaciaren, ale aj laserove multifunkcne zariadenie...;)
Ak nemas napln,nefunguje ani skener,ani kopirka:)

.....nejak sa mi nechce veriť ...

Mám síce atramentové multi , no v pohode scanuje / lo aj bez náplne ....veď predsa keď len niečo do dokumentu chcem , nejaký obrázok dať ...hm , na to predsa nepotrebujem náplň ...alebo hej ?
arizona
15.01.11,20:32
.....nejak sa mi nechce veriť ...

Mám síce atramentové multi , no v pohode scanuje / lo aj bez náplne ....veď predsa keď len niečo do dokumentu chcem , nejaký obrázok dať ...hm , na to predsa nepotrebujem náplň ...alebo hej ?
Neviem,ako je to na inych mult.zariadeniach. (mam laser.multif.)
Ja ked si zoskenujem nejaky dokument a som na konci s naplnou, tak mi ho ulozi strasne slabucko citatelne. Ked ho poslem ako prilohu v maily,tak druha strana nemoze precitat...
Ked vymenim napln za novu, tak to vzdy prestane:)
sybila3
05.08.11,08:52
vedeli by ste mi poradiť, mám na notebook nainštalované multif.zar. ale keď dám tlačiť tak mi netlačí, musím vypať ruter až potom nabehne. kde je chyba? dík
Chobot
05.08.11,09:15
vedeli by ste mi poradiť, mám na notebook nainštalované multif.zar. ale keď dám tlačiť tak mi netlačí, musím vypať ruter až potom nabehne. kde je chyba? dík


Málo informácií. Treba upresniť:
- ako je tlačiareň pripojená? (cez USB? cez sieť?)
- je to zdieľaná tlačiareň?
- je pripojená cez iný PC?