kalkulka
08.12.06,06:20
Zdravím všetkých, ktorí mi vedia poradiť niečo veľmi dobré na môj boľavý žalúdok. Občas prežívam neznesiteľné muky, keď nemôžem vôbec nič jesť a ani piť a to ani po lyžičkách. Nič totiž vtedy môj žalúdok nie schopný prijať. Je to strašná katastrófa na niekoľko dní v kuse. Bolí ma pritom všetko dookola v oblasti žalúdka. Potom už neviem, či je to žalúdok, obličky, či chrbtica. Neželám to ani nepriateľovi. Práve prežívam takéto obdobie. Chválabohu už po trocha, opatrne môžem znova konzumovať to zlaté jedlo a tekutiny. Minulý piatok som z toho skoro odpadla. Na pár sekúnd ma obchádzali poviem vám poriadne mrákoty. Ešte šťastie, že gauč bol odo mňa iba štyri kroky, ináč som bezpečne na zemi a neviem o svete.
Ale vtedy aj tie štyri boli pre mňa ako beh na dlhé trate. Poraďte prosím niečo dobré, čo pohladí ubolenú sliznicu žalúdka. Pijem rôzne bylinkové čaje a užívam Helicid, ale čo bude ďalej to neviem. Rada by som sa tohto problému zbavila čo najskôr. Idú vianoce a ja chodím ako mátoha. A ani tie dobrotky asi nebudem môcť konzumovať. U lekára som bola viackrát, ale ku gastro sa nemôžem tak rýchlo dostať. U všetkých je to iba na objednávky. Poraďte prosím vás niečo fakt dobré.
DušanČ
08.12.06,05:44
Kalkulka, ja sa považujem za takého lekára samouka, ktorý si vie so svojimi zdravotnými problémami často poradiť sám. No bez základných znalostí tvojho problému je ťažko radiť. Môže to byť prebytok žalúdočnej kyseliny, ale aj jej nedostatok. V tom horšom prípade žalúdočný vred. Ale aj problámy so žlčníkom. Keď to máš také akútne, je asi potrebné čo najskôr vyhľadať lekára. Pokiaľ by to bolo len v začiatočnom štádiu, ja som sa na prebytok kyseliny úspešne liečil zásaditými minerálkami. Kedysi na to bola ideálna Cígeľka, no tú nejak úplne "zhovadili," teraz nepomáha. Dobrá je Salvatorka, Fatra, merítkom je obsah aniónu -HCO3, čo máš na každej fľaši uvedené v chemickom rozbore. Obsah uvedeného aniónu musí byť vyše 2000 mg/l. Ak by si mala nedostatok kyseliny, na to je dobrá Korytnická kyselka. Ak je to niečo vážnejšie, ako žalúdočné vredy alebo žlčníkové kamene, tam už pomôžu len lekári. Pri prebytku kyseliny pri náhlych bolestiach pomôže aj obyčajná sóda bikarbóna. Ak máš aspoň základné vedomosti o stave tvojho gastrosystému, skús niečo podľa tohto receptu. Inak si ale myslím podľa tvojho popisu, že treba ísť k lekárovi, a to čo najskôr.
Ahoj, veľa šťastia.
Adria.ma
08.12.06,06:05
Súhlasím s DušanČ, tiež sa zaoberám trošku medicínou, ale skôr v oblasti alternatívnej. Bolesti, ktoré popisuješ, som zažila, ale nebol to žalúdok, v mojom prípade to boli obličky a obličkové kamene. To som si nemohla ani vlastné sliny hltnúť. Preto opatrne, a v každom prípade odporúčam navštíviť lekára. Môže to byť malicherné, ale aj vážnejšie - ako vred atď. Ak je to problém so žalúdkom, odporúčam preventívne čaj TORMENTAN, je síce proti letným hnačkám, ale jeho zloženie dosť regeneruje a upokojuje podráždenú sliznicu žalúdka alebo aj čriev.
Fakt - môže to byť od žlčníka cez žalúdok po obličky všetko možné. A obličky a prekyslený žalúdok, myslím, že by so mnou súhlasili mnohí, si v liečebných postupoch môžu protirečiť. Napr. vysoký obsah minerálov napr. vo Fatre môže byť hrobom pre obličkové kamene. Takže, ako celkom slušný laický fytoterapeut - CHOĎ SI PRE DIAGNÓZU K LEKAROVI!!! Potom sa môžeš ozvať a ja Ti skúsim poradiť čo - to aj z oblasti byliniek.
Ináč - na odhalenie obličkových kameňov stačil RTG snímok, tak čo Ty na to navštíviť hoci obvodného lekára alebo pohotovosť?
kalkulka
08.12.06,06:50
Pri lekárovi som počas týždňa bola dvakrát. Moja diagnóza znie - zápal žalúdočnej sliznice. To je ešte z predchádzajúcich vyšetrení, nie terajšie. Do gastroenterológa sa momentálne neviem tak rýchlo dostať. Predtým mi robili vyšetrenie aj na celiakiu, vraj je všetko v norme. Helicobakter nemám. Ale spústu potravín nejem. Dráždiť žalúdok a črevá s bublinkovými nápojmi momentálne nechcem, takže radšej pijem bylinkové čaje a vybrané ovocné šťavy. Momentálne žijem na detských výživách, zemiakoch, ryži, varenom bielom mäsku, rybách a brokolici. A to je už veľký pokrok. Ale čo ďalej?
Adria.ma
08.12.06,06:58
Narýchlo Ti neodpoviem, TORMENTANOM nič nepokazíš. Schvaľujem u Teba ľahko stráviteľné jedlá, dobré sú aj škorica, kakao, ... Ale mala som v rukách celkom dobrý doplnok výživy - REGALEN od firmy ENERGY. Myslím, že sú aj na internete. Skús sa pohrabať tam. Ak niečo zistím, dám Ti vedieť.
Aňuška
08.12.06,07:53
Karkulka, aj ja som mala takého problémy a viem, čo prežívaš.
Mne lekárka odporučila prípravok SMECTA, ktorý som pila 3 x denne
/najprv 3 dni len toto bez jedenia, čo mi nevadilo, lebo som nič okrem vody v sebe neudržala/. Potom som postupne začala aj s jedlom vo veľmi malom množstve - ryža varená len na vode, kuracie prsia varené len na vode, suché zemiaky atď.. a tiež SMECTA ešte cca 2 týždne. Stav sa mi postupne upravil.
Tento prípravok je podobný ako popísala Adria.ma.
Odporúčam sa najprv poraďiť so svojou lekárkou.
kalkulka
08.12.06,07:54
Škorica áno, pijem aj škoricovo-jablkový čaj, alebo jem nakrájané rožky namáčané v mlieku a posypané škoricovým cukrom. Strava ako u starenky, ale čo už. Môžem iba pozerať na tie dobrotky, čo papajú druhí. Mám pocit, keby som tie špecialitky zjedla, tak asi umrem.
kalkulka
08.12.06,07:56
Karkulka, aj ja som mala takého problémy a viem, čo prežívaš.
Mne lekárka odporučila prípravok SMECTA, ktorý som pila 3 x denne
/najprv 3 dni len toto bez jedenia, čo mi nevadilo, lebo som nič okrem vody v sebe neudržala/. Potom som postupne začala aj s jedlom vo veľmi malom množstve - ryža varená len na vode, kuracie prsia varené len na vode, suché zemiaky atď.. a tiež SMECTA ešte cca 2 týždne. Stav sa mi postupne upravil.
Tento prípravok je podobný ako popísala Adria.ma.
Odporúčam sa najprv poraďiť so svojou lekárkou.
Prosím ťa, a tá SMECTA sa dá kúpiť v lekárni?
kalkulka
08.12.06,07:59
Narýchlo Ti neodpoviem, TORMENTANOM nič nepokazíš. Schvaľujem u Teba ľahko stráviteľné jedlá, dobré sú aj škorica, kakao, ... Ale mala som v rukách celkom dobrý doplnok výživy - REGALEN od firmy ENERGY. Myslím, že sú aj na internete. Skús sa pohrabať tam. Ak niečo zistím, dám Ti vedieť.
Skúsim pohľadať a zistiť bližšie aj o zložení prípravku.
Tweety
08.12.06,08:02
Prosím ťa, a tá SMECTA sa dá kúpiť v lekárni?
Áno dá sa kúpiť aj bez predpisu. Je dobrá na žalúdočnú flóru.:)
Soňula
08.12.06,08:03
Úpne tá chápem, aj ja som mala takéto preblémy, no po všetkom vyskúšanom a doporučenom som išla k lekárovi, bolo z toho zápal dvanástorníka. Mala som predpísané lieky, kroré mi fakt zabrali, 3 roky mám pokoj, ale dávam si pozor na to čo jem, a ako to jem. Pri strese mám sklony rýchlo jesť, je mi ťažko aj z obyčajných zemiakov, keď ich zhltnem.
Prajem ti skoré uzdravenie, s pokazeným žalúdkom sa ťažko žije, do Vianoc sú ešte dva týždne, tak ti prajem, nech ti zaberú tie odporúčania tu uvedené, ak sa pre ne rozhodneš, ale asi máš citlivý žalúdok a pozor na stravu si budeš musieť dávát dlkohobo.
kalkulka
08.12.06,08:43
Veď už viac rokov si dávam pozor na to, čo jem. Ale niekedy by som si aj ja rada zamaškrtila a toto zrejme nemôžem. Ďakujem za želanie.
Aňuška
08.12.06,08:57
Prosím ťa, a tá SMECTA sa dá kúpiť v lekárni?

Áno, je to bežný prípravok /prášok/, ktorý sa používa pri
zápche alebo hnačke. Pomáha tiež pri zápale tráviaceho traktu.
Adria.ma
08.12.06,09:10
Skúsim pohľadať a zistiť bližšie aj o zložení prípravku.

www.energy.sk (http://www.energy.sk)
Ale, je to bioinformačný prípravok - obsahuje niekoľko bylín, ktoré ovplyvňujú práve žalúdok, črevá a i, okrem toho obsahuje i množstvo minerálov a stopových prvkov. Ak zájdeš na ich stránku, nájdeš tam toho omnoho viac. Ja s ich prípravkami mám dobré skúsenosti. SMECTU poznám z dôb, kedy som liečila deti, ale tú používam skôr pri hnačkách. Je to taký nechutný prášok. Aspoň takto to poznám ja. Či zaberá aj v tomto prípade, neviem. S týmto nemám skúsenosti. Skôr mám skúsenosti s tým, že môj syn mal ťažké letné až krvavé hnačky, nezaberala mu už ani Smecta, nakoniec mu zabral spomínaný čaj TORMENTAN, strava ryža s čučoriedkami - tiež majú vplyv na zápal žalúdka.
So škoricou súhlasím. Naozaj upokojuje žalúdok, ale spomenula som si aj na bylinu Saturejka záhradná a Bazalka pravá - tie sú na liečenia zápalových procesov v tráviacom trakte. Skús si ich pridávať do jedla, prípadne ich pripravovať ako šalát. Sú to také "kuchynské bylinky" a dajú sa pestovať aj v črepníku v zime.
Z Tvojej stravy by som nadobro vylúčila ťažké mastné jedlá, tvrdé syry, sladké mlieko - miesto neho zaraď kyslomliečne výrobky, pozor aj na ťažké kombinácie, zabudni na zemiakové placky na oleji, na chipsy, arašídy, FAJČENIE, alkohol, pikantné a korenené jedlá. A čo tak skúsiť delenú stravu? Ja si to tak prirodzene dávam, nemusím vôbec držať diéty, ale je to taký nezaťažujúci spôsob stravovania sa.
Odporúčam Ti pri rekonvalescencii aj GLUKOPUR, hroznový cukor. Trošku Ťa to postaví na nohy.
Pamätaj na jednu vec - zápal žalúdka je len dôsledok nejakej neviditeľnej poruchy - možno stres, nervozita, poruchy látkovej výmeny. Nič nie je odrazu.
Drž sa, liečiť to budeš dlho, ale stojí to za to.
kalkulka
08.12.06,10:52
Čučoriedky by mi možno pomohli, ale na druhej strane pri týchto problémoch mávam skôr zápchu, takže ich radšej vylúčim. Používajú sa hlavne pri hnačkovitých ochoreniach. Nakoľko mi šupky dráždia žalúdok, tak radšej nie. Ináč čučoriedky sú výborné aj na krv. Takže škoda, že ich musím vylúčiť.
Delená strava možno. Ale dúfam, že by som pri nej neschudla. Už teraz mám pri 40-tich rokoch výške 158 váhu 53, takže chudnúť by som už nechcela. Už teraz vyzerám ako nejaká študentka a každý neznámy ma oslovuje slečna. Tak ako by som vyzerala potom. Asi fakt tak, že by sa musel niekto dvakrát obrátiť, aby vedel či vôbec niekto pri ňom prešiel. Takto sme žartovali aj s mojím obvodným lekárom. Ten mi tiež neodporúčal žiadne chudnutie. Takže neviem, čo by so mnou spravila delená strava.
Mastné jedlá nekonzumujem, tvrdé syry veľmi málo, sladké mlieko vôbec nie, kyslomliečne výrobky s obsahom lactobacila, to áno. Takže už mi ostáva asi fakt iba pozerať na dobrotky a ani raz nezhrešiť voči svojmu žalúdku.
Adria.ma
11.12.06,14:03
Čučoriedky by mi možno pomohli, ale na druhej strane pri týchto problémoch mávam skôr zápchu, takže ich radšej vylúčim. Používajú sa hlavne pri hnačkovitých ochoreniach. Nakoľko mi šupky dráždia žalúdok, tak radšej nie. Ináč čučoriedky sú výborné aj na krv. Takže škoda, že ich musím vylúčiť.
Delená strava možno. Ale dúfam, že by som pri nej neschudla. Už teraz mám pri 40-tich rokoch výške 158 váhu 53, takže chudnúť by som už nechcela. Už teraz vyzerám ako nejaká študentka a každý neznámy ma oslovuje slečna. Tak ako by som vyzerala potom. Asi fakt tak, že by sa musel niekto dvakrát obrátiť, aby vedel či vôbec niekto pri ňom prešiel. Takto sme žartovali aj s mojím obvodným lekárom. Ten mi tiež neodporúčal žiadne chudnutie. Takže neviem, čo by so mnou spravila delená strava.
Mastné jedlá nekonzumujem, tvrdé syry veľmi málo, sladké mlieko vôbec nie, kyslomliečne výrobky s obsahom lactobacila, to áno. Takže už mi ostáva asi fakt iba pozerať na dobrotky a ani raz nezhrešiť voči svojmu žalúdku.
Takže. Nemaj strach. Nenútim Ti tu žiadnu diétu. Keby si ma stretla na ulici, tak by si pochopila. Mám 173 cm a 56 kg. A to už vyzerám skvele. Keď som sa vydávala tak som mala 48 kg. Ale asi si sa s tým už mohla zmieriť, pri našom spaľovaní môžeme zhltnúť aj koňa, postaviť sa na váhu a tá ukáže možno o pol kila viac. V obchodoch pozerám na kalórie, ale aby ich bolo čo najviac.
Delená strava je prirodzený výber potravy. Ako dieťa som jedla delenú stravu. Nie síce tak ako tí, ktorí chudnú, ale prirodzene mi nesedeli zemiaky s mäsom alebo s ryžou, ale napr. zemiaky so zeleninou, alebo mäso so zeleninou. A nebolo mi zle. Akonáhle som to porušila, tak som mala kŕče. Nemám ani bulímiu a ani anorexiu a aj keď sa na dnešné vychrtnuté modelky nemôžem pozerať, v duchu sa teším, že nikomu nekolen oči so svojou váhou, lebo je to moderné. Ale diéty - to nie.
Čučoriedky som dávala synovi aj pri zápche. Oni upravujú stolicu.
Na krv a látkovú výmenu je dobrá aj odšťavená žihľava, alebo žerucha. Tvoj problém bude podobný ako môj - máš asi hektické rána, ale prosto povedané - nájdi si čas na WC. Ja môžem prebehať celý deň, ale naraňajkovať sa musím kľudne a ... Mala som problém so synom. So zápchou. AC LIMES, alebo LACTOBACILUS SWISS - tablety s obsahom laktobacila. Tam tkvie asi celý Tvoj problém. Práve v problémoch s hrubým črevom. Nájdi si na seba čas.
Viem o čom hovorím. Bylinkám sa venujem od detstva a je to skvelá podpora pri liečení. Vyskúšala som to 100 a 1000 krát. Keď nezabrali lieky, toto pomohlo, alebo to pomáhalo posilniť účinok liekov.
Neviem stanoviť presnú diagnózu, to je v pôsobnosti lekárov, ale za fytoterapiou si stojím. Tvojím problémom je zápcha a hektický život.
Kalkulka, nechcem strašiť, ale žiadne ťažké choroby neprídu odrazu a presne tak je to aj s Tvojím žalúdkom.
Ale držím Ti prsty, Ty vlastne vieš prvopríčinu svojej choroby, tak ju eliminuj a budeš OK.
kalkulka
12.12.06,05:25
Presne na to som myslela. Myslím, že je to žalúdok a zápcha je odozvou na moje celkové trávenie. Ako by si čítala moje myšlienky. Mám v úmysle zájsť do lekárne a kúpiť si tablety s obsahom lactobacila. To s tým životom máš pravdu. Je to tak. Ale čo už narobíme? Tak si pomáhajme aspoň takto. Ďakujem vám všetkým za vašu podporu a rady. Je mi už trocha lepšie, ale ešte vždy nie som O.K.
Dan1
12.12.06,05:57
Podľa toho čo som si prečítala, skupinka ľudí trpiacich na žalúdok tak ako ja je pomerne silná, čo ma soobne neteší, nakoľko som videla kam to môže so zlým doktorom dôjsť - nechcem samo sebou strašiť, ale v Tvojom prípade Kalkulka by som zašla večer na pohotovosť - keď vlastný doktor Ťa necháva takto trpieť a skúsila by som na pohotovosti pomoc. Môžem z vlastných skúsenosti v rodine povedať, že keď natrafíš na dobrého doktora úžasná pomoc, účinnejšia niekedy než obvoďák. Skús to, veď keď Ti niečo predpíše a Tebe sa to nebude zdať, vždy to môžeš odmietnuť brať, ale jeden nikdy nevie, či toto nebude zrovna pomoc. Držím Ti päste aby si bola rýchlo o.k., alebo ja hovorím aspoň v stave kedy neviem o tom, že mám žalúdok. Hlavne to treba riešiť rýchlo !
kalkulka
15.12.06,08:46
Veď ja som bola pri lekárovi a neraz. Na pohotovosti ti tak akurát pichnú injekciu a môžeš ísť domov. Takže pohotovosť sa neoplatí. Potrebujem nasadiť dlhodobú a účinnú liečbu, a to môže iba odborník, ku ktorému sa objednáva.
Nika
15.12.06,09:43
.... Na pohotovosti ti tak akurát pichnú injekciu a môžeš ísť domov. Takže pohotovosť sa neoplatí. .....

Ja som bola na pohotovosti asi pred mesiacom so žlčníkovým záchvatom. Vyšetrili ma od hlavy po päty: RTG, sono brucha, urológ, krv, moč.... (A to som tam išla len preto aby mi pichli niečo od bolesti).Ale je pravda, že ja som išla rovno do nemocnice.
maik
16.12.06,13:23
Milá kalkulka,
prečital som si Tvoje problémy so žalúdkom, zo skúsenosti môžem potvrdiť, že tieto problémy da za kratku dobu do poriadku gel, ktorý sa pije pred jedlom z aloe vera barbadensis miller. V prvých dňoch pitia budeš citiť úľavu a zlepšenie stavu, aloe obsahuje 200 bioaktivnych látok, ktoré spolu ako "tím" liečia všetky bunky. Na preliečenie stači vypiť min.3 litrové fľaše. Nie su sprevádzané žiadne vedľajšie účinky ako pri liekoch.
kalkulka
18.12.06,10:22
Prosím ťa, kde sa dá takýto gél kúpiť a v akých cenových reláciách?
kalkulka
18.12.06,10:29
Ja som bola na pohotovosti asi pred mesiacom so žlčníkovým záchvatom. Vyšetrili ma od hlavy po päty: RTG, sono brucha, urológ, krv, moč.... (A to som tam išla len preto aby mi pichli niečo od bolesti).Ale je pravda, že ja som išla rovno do nemocnice.
Neviem, či tam kde bývaš sú takí starostliví lekári, alebo si akurát natrafila na takého? U nás to až tak ružovo nevidím. Všade ti tu treba nejakú tlačenku.
Nika
18.12.06,11:14
Neviem, či tam kde bývaš sú takí starostliví lekári, alebo si akurát natrafila na takého? U nás to až tak ružovo nevidím. Všade ti tu treba nejakú tlačenku.

Bývam v Petržalke a tam aj chodím po lekároch. Zatial som nemala negatívne skúsenosti. Možno mám len šťastie.....
kalkulka
18.12.06,12:47
Tak to máš ozaj šťastie. Tuná je to od veci. Vieš povestný Východ. Na všetko sa pozerá asi iba cez peniaze.
Mackovka
27.12.06,09:37
Moja teta mala zápal sliznice a bolo to šialené. Smecta a žalúdočné čaje jej robili dobre, ale žiadne jedlo neznášala. Až jej lekár poradil, že on trpel touto chorobou tiež a nezniesol nič iné iba varené kuracie mäso spolu s malou dávkou bieleho riedeného ohriateho vína. Týmto sa moja teta živila pekných pár mesiacov. Fungovalo to, hoci to znie divne. Potom postupne pridávala inú stravu, až sa vystrábila. Ešte, že sa nestala alkoholičkou.
kalkulka
29.12.06,11:02
Presne, kuracie mäso je najlepšie na boľavý zápal sliznice. Víno, to v mojom prípade radšej nie. Potom sa mi zdá, že mám akosi viac kyseliny. Čaje pomáhajú, ale iba na trochu. A to sa nimi nalievate dennodenne aj 5x. Ináč poviem vám, vôbec nie som v poriadku. Včera som mala zasa migrénu a menšie bolesti. Zberám sa zasa k lekárovi, ale až v novom roku. Zatiaľ aké také lieky mám a prikúpila som si aj z lekárne prírodné, jedny aj s obsahom lactobacila. Poviem vám nie je to žiadna výhra mať zápal sliznice. Keby ste vedeli aké sú to lakocinky, keď môžete zjesť namáčané rožky so škoricou a konečne piť nejaké tie čaje. Ale ten pocit, že nemôžete nič papať, neželám ani najväčšiemu nepriateľovi. A keď konečne zjete aspoň detskú výživu, ktorú konzumujete asi 2-3 hodiny a to tak, že iba oblizujete lyžičku, tak to je akoby ste dosiahli tú najvyššiu vysnívanú métu. Fakt takýto stav neprajem nikomu. Radšej buďme všetci pekne zdravučkí a tešme sa z radostí života, hoci aj len z tých najmenších, ale tešme sa. Ani tie malé nie sú zanedbateľné, záleží však na tom, či si ich všimneme v tom rýchlom tempe.
puff
20.08.07,06:31
Ahoj, ja mám tiež podobné problémy...A to som si myslela, že už idem zomrieť, tak som sa cítila...A nakoniec lekár stanovil diagnozu - refluxná choroba pažeráka...Brala som lieky, trošku mi to zmiernilo problémy, ale zdá sa, že už sa budem musieť navždy obmedzovať. A najväčšie problémy mi robí to, čo mám veľmi rada a bez čoho som si nevedela predstaviť každé ráno - kávička. Ale vzdala som sa jej, pijem ráno harmančekový čaj. A tiež sa snažím jesť ľahké jedlá, aby som to nedráždila...Je to určite lepšie, ale stále to nie je to, čo bývalo. A určite viem, že veľký podiel na tom zohral stres. Tiež by som to rada riešila nejako prírodne a zbavila sa toho celkom. Ale to by musel byť asi zázrak:-)
kalkulka
20.08.07,09:14
Puff, prajem ti rýchle uzdravenie. Skús probiotiká, tie vždy akosi ukľudnia vnútro. Skús aj repíkový čaj. Kámoška tvrdí, že jej pomohli aj oleje z Jostu.
Citrónový, pomarančový a 31-ka pomáha. Ale tá 31-ka je veľmi silná a nemala by sa užívať dlho. Dealerka z Jostu mi povedala, že radšej tie dva oleje, ktoré som spomínala. Reflux, to je niečo, čo má spojitosť s nervovou činnosťou, takže toto až tak veľmi neovplyvníš, ale môžeš to takto zmierniť. A ešte k tej káve. Tureckú kávu ani nepi, tá dráždi sliznicu žalúdka a podporuje vylučovanie štiav. Ak už musíš, radšej si daj nesku s mliekom, ale nikdy nie na lačno. Tak ti prajem úspešnú liečbu.
Sarah
20.08.07,10:04
Kalkulka, ja som bola na tom už tak, že ma prepustili z nemocnice, nič som nemohla jesť, na nemocničnú stravu som sa nemohla ani dívať, automaticky ma nadrapovala, dva dni som nemohla ani riadne chodiť, len s pomocou druhých. Jediné čo mi pomohlo a postavilo ma na nohy bol čaj zo zemežlču. Ale neodporúčam kupované čaje, treba ísť von a nazbierať. Ešte upozorním, že tento čaj sa musí piť s mierou, lebo vo väčších množstvách môže spôsobiť strácanie zraku. Ja som pila šálku denne a účinok bol pre mňa zázrakom. Lúhuje sa iba 3 minúty, lebo je veľmi horký. Ale stojí to za to, vrele odporúčam
Psycholog
20.08.07,15:31
Vegetativní žaludeční poruchy vč. jícnu (pažeráka) lze léčit klidem, změnou způsobu života, pravidelným spánkem. Z léčivých čajů doporučuji směs:
40g kořen proskurníku/ibiš lekársky
40g lékořice/sladke drievko
20g květ levandule
20g meduňka/medovka
20g máta peprná/mäta pieporná
60g lněné semeno
20g tymián/dúška tymianová (tymian)
40g truskavec/stavikrv vtáčí
30g andělika/archangelika lek.
20g kořen hořce/horec žltý
1 lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2-3x denně hodinu před jídlem.
Z oblasti již hotových léčiv - z púčikov rostlin (gemmoterapie) je vhodná kura GASTRONIN (pestrec mariánsky, breza, čučoriedka aj.) pošlete ss doporučím kde koupit, jinak doporučuji vyšetření EAV, ke stanovení komplexní diagnozy, aby nedošlo k tzv. nepropustnosti jícnu.
puff
21.08.07,06:42
Ďakujem Kalkulka, ráno som začala repíkovým čajom:-)
nent
21.08.07,07:01
Ja mám aj žaludočné vredy a jediné čo mi pomáha okamžite sú surové zemiaky ak prídu kŕče pomôže mi to to je potom úľava...
kalkulka
21.08.07,09:54
Ďakujem Kalkulka, ráno som začala repíkovým čajom:-)
Rado sa stalo.
munkacka
03.09.07,05:45
Ahojte všetci, ktorí ste tu prítomní. chcela by som sa vas spýtať, či by ste mi nevedeli poradiť ako mam liečiť môj nenásytný žalúdok. moje problémy sú také, že sa najem a hneď po chvíli som hladná, uz som bola aj u lekára ale ten mi dal iby helicid, ktorý moc nezabral. ked som sa aj pytala viacerých, mi povedali, ze mam asi veľa žalúdočných štiav, nevedeli by ste mi poradiť ako ich radikálne znížiť? uz mi to trvá tak 2 mesiace. Ďakujem ze odpovede.
kalkulka
03.09.07,09:23
Nesmieš prekyslovať žalúdok, jesť trebárs slané a za tým sladké. Pokiaľ možno nemala by si stresovať. Nervozitou sa zvyšuje tvorba kyseliny. Odporúčala by som skúsiť probiotiká. Mám s nimi dobré skúsenosti, ukľudňujú sliznicu. Ešte by si mala popýtať lekára, aby ti predpísal lieky na zníženie kyseliny./Ranisan, Ranisal, Famotidín a pod., nehovorím, že nie sú aj lepšie/
SLAVKA.H
06.09.07,07:11
Na žalúdok ja veľmi dobrá tekvica. Lahodí žalúdku. Určite choď na vyšetrenie a potom keď budeš presne vedieť o čo ide sa dá liečiť aj inými prípravkami ako agresívnymi liekmi. Držím ti palce.
S.
puff
06.09.07,08:38
Ahojte,
súhlasím s tým ísť na vyšetrenie, ale poriadne. Aby si nedopadla tak ako ja. Najprv som bola u jedného lekára, ten ma vyšetril iba povrchne - teda robil mi endoskopiu, ale už nezobral vzorky zo sliznice. Zistil mi "iba" reflux na pažeráku...Vybrala som kopu liekov, trošku mi pomohli, ale znovu sa to vrátilo a ešte to je horšie. Mala som pocit, že ho tam otravujem...Tiež mávam aj také stavy, že sa najem a som hladná...A ja sa stravujem fakt poctivo-zdravšie už to asi nejde. Tak som sa nahnevala a išla k druhému lekárovi. Ten ma vyšetroval fakt dlhšie (až som sa ho opýtala, či aj on už niečo také absolvoval - endoskopiu:-) ), ale ten aj zobral a vyšetril hneď vzorky zo sliznice a zistil infekciu - helicobaktera. A zobral si obrázok celého tráviaceho traktu, výsledok vyšetrenia vzorky a všetko mi názorne ukázal, ako to funguje a kde je problém. Takže beriem lieky na zničenie toho zákeráka. Nikdy by som nebola povedala, čo to urobí s človekom...
A na radu Kalkulky som začala piť ten repíkový čaj, ten fakt pomáha.

Tak si držme palce.
kalkulka
07.09.07,05:13
Ahojte,
súhlasím s tým ísť na vyšetrenie, ale poriadne. Aby si nedopadla tak ako ja. Najprv som bola u jedného lekára, ten ma vyšetril iba povrchne - teda robil mi endoskopiu, ale už nezobral vzorky zo sliznice. Zistil mi "iba" reflux na pažeráku...Vybrala som kopu liekov, trošku mi pomohli, ale znovu sa to vrátilo a ešte to je horšie. Mala som pocit, že ho tam otravujem...Tiež mávam aj také stavy, že sa najem a som hladná...A ja sa stravujem fakt poctivo-zdravšie už to asi nejde. Tak som sa nahnevala a išla k druhému lekárovi. Ten ma vyšetroval fakt dlhšie (až som sa ho opýtala, či aj on už niečo také absolvoval - endoskopiu:-) ), ale ten aj zobral a vyšetril hneď vzorky zo sliznice a zistil infekciu - helicobaktera. A zobral si obrázok celého tráviaceho traktu, výsledok vyšetrenia vzorky a všetko mi názorne ukázal, ako to funguje a kde je problém. Takže beriem lieky na zničenie toho zákeráka. Nikdy by som nebola povedala, čo to urobí s človekom...
A na radu Kalkulky som začala piť ten repíkový čaj, ten fakt pomáha.

Tak si držme palce.
Puff, to som rada, že ti moja skúsenosť pomohla. Prajem všetkým veľa zdravíčka.
tikidi
12.07.09,17:20
Prosim ta ak možeš tak mi odpiš, ja mam tie iste problemy čo ty? Ako sa to vyriešilo, helicid užívam už 9 mesiacov,ale je to čoraz horšie, no jednoducho sa to nelepši, bola som aj na vyšetreni žaludka, zistili že mam reflux, teda že sa mi kyselina žalúdočná vracia do pažeráka, ale doteraz som nemala vobec žiadne problémy, až po cisarskom reze sa to objavilo,mam aj male žlčnikove kamene, myslite že by to mohlo byť aj preto?
Prosim odpište kto môže a poradte uz som zufala
tikidi
12.07.09,17:29
Prosim ta a brala si aj nejake lieky???
Ja to mam tiež ak možeš ozvi sa mi potrebovala by som veľmi poradiť, ahoj a diki.