srakora
08.12.06,09:08
Ahojte.

Nevie mi niekto z Vás poradiť účinný a rýchly recept pri strate hlasu? Ďakujem za všetky rady.:mee: :mee:
DanielaSL
08.12.06,08:09
Kalciové injekcie.
Tweety
08.12.06,08:11
Kalciové injekcie.
Aj magneziové by bodli, aj Calciový sirupček je dobrý.
ola
08.12.06,08:13
...no a samozrejme, čo najviac šetriť hlasivky, málo rozprávať, nenamáhať "hlas". Úplne vylúčiť dráždivé jedlá, sýtené, studené a aj vrelé nápoje a ak je fajčiar, tak nefajčiť

vraj účinne pomáha aj kloktanie slanej, vlažnej vody
Elena Navrátilová
08.12.06,08:16
Dobrý je čaj zo slezu nebadaného, poprípade namočený v alpe, čaj z yzopu, šalvie.
DanielaSL
08.12.06,08:17
Na jednej našej rodinnej oslave už jeden z hudobníkov do rána nevládal ani rozprávať...po jednej kalciovke bol schopný nasledujúci večer znovu hrať a spievať. Jasné, že sa pri tom šetril, ale kalciovka zabrala skoro a účinne.Veľmi si to chválil.....
ALDA
08.12.06,08:36
Mne pomáhajú aj žĺtka s medom a mlčanie.
ola
08.12.06,08:41
Heli, všetko by sme zvládli ľavou zadnou, ale to mlčanie je pre nás veľmi drastickým opatrením :D
kalkulka
08.12.06,08:47
Aj potieranie tymiánovým krémom z YOST-u je účinné. A ešte teplé olejové zábaly.
Adria.ma
08.12.06,09:34
Dobrý je čaj zo slezu nebadaného, poprípade namočený v alpe, čaj z yzopu, šalvie.

Ja som používala po kvapkách práve FLORSALMIN, to je tinktúra zo šalvie lekárskej - 15 kvapiek 3x denne na cukor, ale môžeš popritom tento roztok aj kloktať. Dobrá je Tatranská priedušková zmes - čaj, ktorý je dostať v lekárni. Zabaliť krk, kloktať slanú vodu alebo šalviu a bude OK.
srakora
08.12.06,10:46
Ďakujem všetkým za rady. Budeme praktizovať. Keďže chlapa k doktorovi ľahko nedostanete, tak budeme skúšať tie domáce rady, lebo injekcie sú pre chlapov príliš veľké sústo. Myslím, že to viaceré poznáte nie? Ešte raz ďakujem a prajem všetkým krásny víkend.
jasu
08.12.06,11:36
ja som mala velke problemy s hlasivkami, pretoze som profesionalne spievala a prave namahou som si ich presilila a hrozila mi operacia hlasivkovych uzlikov. obratila som sa na liecitela. poradil mi cajik presne pre mna urobeny, ale myslim ze by to mohlo pomoct kazdemu. Skorocel, salvia, prvosienka a tie dva dalcie si uz valmi nepamatam je to par rokov dozadu. spravit si zmes. Ja som mala urcene davky, po 3 lyzicky z kazdeho a z tejto zmesy tri krat za den zaliat 1 kavovu lyzicku vriacou vodou, vyluhovat max 5 min a cerstve ale nie horuce vypit. Nemohla som jest zadne makke syry, ani ziadne mliecne vyrobky, pretoze tie zahlienuju. Nic sladke, ani kavu s cukrom. A ked som prisla doktorke o 2 mesiace na kontrolu, operaciu sme uplne vylucili a o par mesiacov som stala na podiu znova. Najviac ale pomoze klud a nerozpravat, to co tu uz niekolky spomenuli. Tak vela zdaru prajem a uzite si tichu domacnost :-)
srakora
08.12.06,11:44
Jasu, ďakujem
premiko
08.12.06,12:05
Ahojte.

Nevie mi niekto z Vás poradiť účinný a rýchly recept pri strate hlasu? Ďakujem za všetky rady.:mee: :mee:
BIOPAROX - aerosol, inhalacny roztok v tlakovom obale, fantasticka vec, teda mne pomohol neskutocne !
- dostat v lekarnach
rada
08.12.06,12:16
Ďakujem všetkým za rady. Budeme praktizovať. Keďže chlapa k doktorovi ľahko nedostanete, tak budeme skúšať tie domáce rady, lebo injekcie sú pre chlapov príliš veľké sústo. Myslím, že to viaceré poznáte nie? Ešte raz ďakujem a prajem všetkým krásny víkend.

Poznám ten problém aj ja z vlastných skúseností. Keďže sa mi tiež nechcelo chodiť k lekárovi pravidelne na injekcie poradil mi, že ich môžem piť. Dokonca to bola kombinácia jedna injekcia kalcia a jedna celaskonu. Jednoducho som ich otvorila vyliala na lyžičku a dala do seba. Treba s tým počítať, že účinok je slabší ako priamo do žily ale je.
DanielaSL
11.12.06,12:21
Aj magneziové by bodli, aj Calciový sirupček je dobrý.

So sirupom súhlasím, ale s magnéziovými injekciami na stratu hlasu nie. Magnézium sa podáva pri kŕčoch a problémoch s tlakom.
lokok
18.12.06,08:33
Aj potieranie tymiánovým krémom z YOST-u je účinné. A ešte teplé olejové zábaly.

Ako sa da objednat produkty z danej firmy? Je stranka na i-nete alebo telefonicky?
Dakujem
kalkulka
18.12.06,10:45
To vieš, ja objednávam iba cez obchodných zástupcov. Majú aj internetovú adresu www.just.sk.
Ayisi
18.12.06,11:12
Kalciový sirup a 1 surové vajce denne, malo by to prejsť za 2 dni, ale chce to úplný hlasový kľud - tzn. ani šepkať nie je dobré - a ešte obviazať krk....
veľa zdravia, ahoj........
Leila2006
18.12.06,14:53
Mne sa veľmi osvedčil prípravok Homeovox. Sú to homeopatické pastilky. A k tomu mastný obklad na krk.
ZlaticaB
25.06.11,16:41
Od včera obeda nemám hlas. Beriem antibiotika, homeovox a Calcium (sirup) ale ešte sa mi hlas nevrátil. To trvá tak dlho, ako dlho môže trvať strata hlasu.
drobeceva
25.06.11,16:43
Včera od obeda nemá hlas. Beriem antibiotika, homeovox a Calcium (sirup) ale ešte sa mi hlas nevrátil. To trvá tak dlho, ako dlho môže trvať strata hlasu.
je to individuálne-mám s tým, žiaľ, takisto skúsenosti. Bolo obdobie, čo mi pichali calciovky a hlas nie a nie "prísť". Trvalo to 3 týždne. Verím, že nebude to Tvoj prípad
ZlaticaB
25.06.11,16:49
Dakujem za rýchlu odpoveď. Dočítala som sa, že nemám ani šepkať, pretože to tiež veľmi zlé robí na hlasivky. No dúfam, že to naozaj nebudú tie 3 týždne. Ako si to len zvládla...
drobeceva
25.06.11,16:58
Dakujem za rýchlu odpoveď. Dočítala som sa, že nemám ani šepkať, pretože to tiež veľmi zlé robí na hlasivky. No dúfam, že to naozaj nebudú tie 3 týždne. Ako si to len zvládla...
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci;)
srska
25.06.11,17:02
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci;)
trošku zľahčím tému - naozaj nič v zlom:)
mimotemykristušák, a tá moja bývalá za 19 rokov ani raz neprišla o hlas
drobeceva
25.06.11,17:12
no čo už teraz?
srska
25.06.11,17:20
teraz posledných 10 dobre -ticho
ZlaticaB
25.06.11,17:21
áno, je to veľmi nepríjemné-šepkanie ešte horšie pôsobí. Potrebná je tzv. hlasová hygiena. Nepi teplé tekutiny - len letné. Ak s tým nezvykneš mávať problémy, v začiatkoch mi zaberal HOMEOVOX.
Prajem Ti rýchly návrat hlasu a nech sa to vôbec nezopakuje.
P.S: je to nákazlivé - ak šepkám ja, šepkajú okolo mňa všetci;)
Presne, aj ja som si všimla, že keď sa chce ju mne prihovoriť môj 10 ročný syn, tak tiež šepka. Dnes si neupratal izbu tak dostal po zadku. A zhrozene sa ma pýta prečo ma biješ, keď si ma nikdy nebila. A ja mu do toho šepkám: nemôžem hovoriť tak ťa bijem. :D:D:D
ZlaticaB
25.06.11,17:26
trošku zľahčím tému - naozaj nič v zlom:)
mimotemykristušák, a tá moja bývalá za 19 rokov ani raz neprišla o hlas


aj môj manžel sa spočiatku tešil, že bude mať tichu domácnosť ale veľmi mu to nepomohlo veď vieš, ženy su vynaliezavé a vždy si nájdu spôsob ako komunikovať aj bez slov ;)
ZlaticaB
28.06.11,17:35
Takže opäť sa hlásim. Už rozrávam aj keď ešte stále zachrípnuto. No ale poviem Vám, brala som všetko od homeovoxu cez Calcium až po antibiotika a v sobotu som nerozprávala vôbec. Dnes už je to lepšie ... bol to nejaký riadný vírus alebo bacil alebo neviem čo
osky
29.06.11,04:09
Kalciový sirup a 1 surové vajce denne, malo by to prejsť za 2 dni, ale chce to úplný hlasový kľud - tzn. ani šepkať nie je dobré - a ešte obviazať krk....
veľa zdravia, ahoj........


to nie je dobre uz vobec!!!!povie vam to aj kazdy foniater.pri sepkani sa hlasivky namahaju ovela viac ako pri beznom rozpravani,pri strate hlasu pomoze ozaj iba hlasovy klud.aj dva tyzdne.....a nemyslim to ironicky.
pamätam casy,ked som chodila s papierom-nerozpravam,a na blocky som pisala odpovede na otazky....bolo to hrozne ale prezila som.:D;)
osky
29.06.11,04:11
nepit ani prilis horuce ale ani studene,najlepsia je vlazna voda ,neslnit sa zbytocne.vela tekutin a ani neodkasliavat zbytocne,ked mame hlien treba to prehltnut,odkasliavanim sa hlasivky zbytocne tru drasticky o seba.
zdenka131
29.06.11,11:06
Na hlasivky je vhodné používať aj preventívne sprej Vincentka - dostať ho kúpiť v lekárni. Dá sa požiť aj ako nosný sprej.
Panthenol tbl. sú tiež vhodné pri strate hlasu.
mizu24
29.06.11,11:08
No mne odporučili piť Calcium, čo mi nepomohlo, a tiež varené pivo s medom, čo tiež nezabralo. Nakoniec pomohli až antibiotiká.
alabut
29.06.11,11:10
Vytriezvet a nespievat, upravi sa samo.