zrzulka
08.12.06,09:41
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť...mám pracovníka, ktorému skončila pracovná zmluva 30.11. Celý mesiac bol PN (nemocenské mu platí sociálka) a potrebujem mu preplatiť 3 dni dovolenky. Odvody za tie tri dni preplatenej dovolenky platí všetky? lebo program mi dáva len do zdravotnej poisťovne a úrazového poistenia.
alušik
08.12.06,08:54
Zákon o sociálnom poistení:

§ 140
(2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného 49) alebo má nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu, 50) ak sa zamestnancovi počas týchto období neposkytuje plat alebo služobný príjem podľa osobitného predpisu, 6) a v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné.

Počas obdobia PN teda nie je povinný platiť sociálne poistenie.;)
katkaj
08.12.06,08:56
Preplatená dovolenka sa započítava do hrubej mzdy, z ktorej idú všetky odvody.
Nesúhlasím. Platí len úrazové poistenie do Sociálnej poisťovne a zdravotné poistenie

Pridávam aj link na draka ;) http://www.porada.sk/t36189-zamestnanec-na-pn-ma-prijem-plati-poistne-na-zdravotne-poistenie.html
alušik
08.12.06,09:00
Marti.ka
08.12.06,09:03
Nie som si istá, ale katkaj má asi pravdu. Myslím, že som tu o tom niečo čítala. Ak zamestnanec celý mesiac nepracoval, dostával len PN, a príjem má len za nevyčerpanú dovolenku, tak platí len to poistenie, ktoré píše katkaj.
Ak sa mýlim, opravte ma.