domacnost
08.12.06,10:05
Prosím vás je nárok na odpočet dph pri kúpe mikulášskych balíčkov pre zamestnanov? Účtujeme zo sociálneho fondu. Prosím o uvedenie §.
ALLL
08.12.06,10:17
Ahoj, podla mna nie je...§ neviem - mozno kupa tovaru na ucely pohostenia-kde nie je narok na odpocet..
daniek
08.12.06,10:53
Platiteľ má právo na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2. V prípade ak nakúpené tovary, služby použije na účely svojho podnikania. Ak však platiteľ nakúpi tovary, služby spojené s regeneráciou pracovnej sily zamestnancov, ktoré budú hradené z prostriedkov sociálneho fondu nepredstavuje takýto nákup a použitie za účelom podnikania. Preto pri kúpe tovarov a služieb z prostriedkov sociálneho fondu nevzniká právo na odpočítanie dane. Platiteľ totiž následne nedodáva (teda nepredáva) tento nakúpený tovar, službu svojim zamestnancom.
Milan Benka
08.12.06,10:54
Prosím vás je nárok na odpočet dph pri kúpe mikulášskych balíčkov pre zamestnanov? Účtujeme zo sociálneho fondu. Prosím o uvedenie §.

§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň ...


balíčky nespĺňajú účel .....
domacnost
08.12.06,11:21
Ďakujem za odpovede. No nebola som si 100% istá, pretože ma mýlilo to, že zamestnancom sa balíčky zdania vo výplate podľa § 5 zákona o dani z príjmu, ale to je o inom . Nemôžem si predsa pliesť zákon o dph a zákon o dani z príjmu.:rolleyes:
Tweety
08.12.06,11:22
Ďakujem za odpovede. No nebola som si 100% istá, pretože ma mýlilo to, že zamestnancom sa balíčky zdania vo výplate podľa § 5 zákona o dani z príjmu, ale to je o inom . Nemôžem si predsa pliesť zákon o dph a zákon o dani z príjmu.:rolleyes:
Iba nezabudni tú dph pripočítať a zdaniť celú sumu balíčku.:)
domacnost
08.12.06,11:23
Tweety ďakujem, nezabudnem.