mariro
08.12.06,10:14
:p Dobrý deň,
mám dilemu a neviem si poradiť, ale viem že tu určite nájdem odpoveď.Odkedy som vás našla som tu i 3x denne.Ste SUPER všetci.
Takže moja dilema:
Manžel je živnostník a ja ako manželka mu vediem JU, ale v jeho mene samozrejme.Chcem sa spýtať či je možné aby si živnostník viedol sám účtovníctvo, alebo to musí robiť oprávnená osoba?

Alebo si mám urobiť zmluvu na dohodu a viesť to účtovníctvo vo svojom mene ako zamestnankyňa?Ja mám svoju prácu u iného zamestnávateľa.
Hlavne nech to zapadá do zákonov.
Ešte raz ďakujem.
DanielaSL
08.12.06,09:18
Pokiaľ to vie robiť sám ...tak si môže viesť účtovníctvo, nakoniec veľa drobných živnostníkov si to tak robí. Neodporúčam, aby si si robila na jeho účtovníctvo Dohodu...Účtovnícke práce sú opakujúca sa činnosť.
Tweety
08.12.06,09:19
:p Dobrý deň,
mám dilemu a neviem si poradiť, ale viem že tu určite nájdem odpoveď.Odkedy som vás našla som tu i 3x denne.Ste SUPER všetci.
Takže moja dilema:
Manžel je živnostník a ja ako manželka mu vediem JU, ale v jeho mene samozrejme.Chcem sa spýtať či je možné aby si živnostník viedol sám účtovníctvo, alebo to musí robiť oprávnená osoba?

Alebo si mám urobiť zmluvu na dohodu a viesť to účtovníctvo vo svojom mene ako zamestnankyňa?Ja mám svoju prácu u iného zamestnávateľa.
Hlavne nech to zapadá do zákonov.
Ešte raz ďakujem.
Vedie si sám, alebo poverí tým inú osobu. §5 Zákon o účtovníctve.
mysimis
08.12.06,09:20
Kľudne to účtovníctvo môžeš viesť tak ako do teraz. Nech už robí ktokoľvek živnostníkovi účtovníctvo, stále zaň zodpovedá on sám.
mariro
08.12.06,09:39
Strašne pekne vám všetkým ďakujem.Pomohli ste mi a hlavne ma to baví keď tak rýchlo niekto reaguje a odpovedá.