danielko
08.12.06,11:59
Milí kolegovia,
prosím pomôžte mi vyriešiť tento môj problém:

Vo firme máme JCB 3 CX a Válec VV 100. Máte, niekto prosím Vás, nejaký manuál k týmto strojom?
Jedna sa mi hlavne o spotrebu paliva pri práci týchto strojov, a pri JCB aj pri presune.
Alebo aspoň, prosím, skúse poradiť na ktorej www stránke to nájdem. Hľadala som už kde-kade, ale tieto údaje neviem získať.

Ďakujem za Vašu ochotu.
Viera.M.
08.12.06,11:09
Milí kolegovia,
prosím pomôžte mi vyriešiť tento môj problém:

Vo firme máme JCB 3 CX a Válec VV 100. Máte, niekto prosím Vás, nejaký manuál k týmto strojom?
Jedna sa mi hlavne o spotrebu paliva pri práci týchto strojov, a pri JCB aj pri presune.
Alebo aspoň, prosím, skúse poradiť na ktorej www stránke to nájdem. Hľadala som už kde-kade, ale tieto údaje neviem získať.

Ďakujem za Vašu ochotu.
Ahoj. Čo sú to za stroje. Bližšie ich popíš. Aj my máme vo firme nejaké, ale tie Tvoje značky mi nič "nehovoria"...
danielko
10.12.06,16:52
JCB - to je rýpadlo - lopatový nakladač, výrobca je JCB, objem válcov 3990 cm3
Válec VV 100 - to je klasický 10 t válec, používa sa na valcovanie ( utláčanie) terénu, napr. na stavbách - úprava okolia, pri výstavbe ciest - utláčanie vrstiev a pod.

žiadne iné info z "techničákov" ( oni vlastne techničáky nemajú, len akési Osvedčenie o technickej spôsobilosti typu vozidla ... )

Ale inofrmácie o spotrebe v nich nie sú.
Preto prosím o pomoc Vás, kolegovia.
danielko
12.12.06,15:33
Prosím kolegovia, však máte stavebné firmy, ktoré majú takéto stroje. Prosím, ako a akú spotrebu máte stanovenú na týchto strojoch?
Máte niečo ohľadom spotreby?
(JCB je podobné ako stroje Komatsu, laicky povedané traktor vpredu s nakladacou lyžicou a vzadu s "lyžicou na ruke" na spôsob bágra. To je naozaj veľmi laické priblíženie. )
nina100
12.12.06,15:39
Spotrebu mávame rôznu - závisí to od terénu a dlžky presunu /pri JCB/. Obstaraný bol len teraz pred 2 mesiacmi, tak podla pozorovania je tam spotreba cca 4,5 - 5 lt na hodinu výkonu.
Neviem, či som ti pomohla.
Válec - tak to neviem,
ale podľa mňa spotreba je všetko čo natankuješ - potom si z toho urob vlastnú priemernú spotrebu - na základe svojich výpočtov. Inak ti neviem poradiť. Ja to takto robím.
danielko
12.12.06,16:08
Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Mám z čoho vychádzať a porovnávať.
Ešte raz ďakujem.
Viera.M.
12.12.06,18:11
Prosím kolegovia, však máte stavebné firmy, ktoré majú takéto stroje. Prosím, ako a akú spotrebu máte stanovenú na týchto strojoch?
Máte niečo ohľadom spotreby?
(JCB je podobné ako stroje Komatsu, laicky povedané traktor vpredu s nakladacou lyžicou a vzadu s "lyžicou na ruke" na spôsob bágra. To je naozaj veľmi laické priblíženie. )
Ahoj a pekný podvečer. JCB, ani nič podobné nemáme, ale na valec, ktorý vlastníme, som si "urobila" sama spotrebu, výpočtom podľa motohodín... Pomohlo???