kvitko
08.12.06,11:04
Ahojte všetci, mám jednu otázku, chcem sa opýtať keď som neplatca DPH a mám nejaké bloky s DPH stačí ak ich naúčtujem s celou sumou, alebo tiež musím deliť čo je základ dane a čo je DPH?
skaspa
08.12.06,10:06
do nákladov ide celá suma aj s DPH - nič sa nerozdeluje
helas
08.12.06,10:07
Podľa mňa netreba deliť.
Viera.M.
08.12.06,10:07
Ahojte všetci, mám jednu otázku, chcem sa opýtať keď som neplatca DPH a mám nejaké bloky s DPH stačí ak ich naúčtujem s celou sumou, alebo tiež musím deliť čo je základ dane a čo je DPH?
Do nákladov účtuješ celú čiastku (aj s DPH), nakoľko neúčtuješ v "režime" platiteľa DPH..
kvitko
08.12.06,10:09
Nebola som si istá, ďakujem.
Daska
08.12.06,10:12
Mne program umoznuje nahadzovat aj s DPH, aby som mala kontrolu ci sa mi oplati byt platca, ale to bolo skor asi este v case ked boli 2 sadzby, ked nemam zaciasknutu moznost vydavky s DPH, tak mi neumozni rozdelovat
Ľuba
08.12.06,10:42
Mne program umoznuje nahadzovat aj s DPH, aby som mala kontrolu ci sa mi oplati byt platca, ale to bolo skor asi este v case ked boli 2 sadzby, ked nemam zaciasknutu moznost vydavky s DPH, tak mi neumozni rozdelovat

Pri tomto by som bola veľmi opatrná, ak nie si platca DPH a nahadzuješ si aj DPH na bločkoch, tak Ti tá DPH nejde do nákladov !!! Aspoň väčšina programov to tak robí.