alakajda
08.12.06,12:11
Zdravím všetkých poraďákov:)
prosím vás o radu v niečom, v čom nemám prax. Občian.združenie zriadené pre ZŤP (nie podnik.činnosť) si ma chce najať na skomletizovanie učtovníctva a ročnej uzávierky. Urobím to na Dohodu o vykonaní práce na 5000,- od 15.12.06-31.12.06(musim dať dohodu do nákladov na 2% z daní za rok 2006). Som FO nepodnikateľ a zároveň ZŤP osoba.
Moja otázka je, keď som dohodár ZŤP, kde všade má ma prihlásiť obč.združenie?na DÚ, SP..... ale aj do ZP?nemenilo sa náhodou niečo, že ZŤP sa do ZP hlásiť už nemusia?
a čo všetko musí OZ za dohodára ZŤp zaplatiť? VZ bude 5tis.

Veľmi pekne dakujeeeem..spríjemnite mi víkend nejakými reakciami:)
Zita4
08.12.06,11:37
Zdravím všetkých poraďákov:)
prosím vás o radu v niečom, v čom nemám prax. Občian.združenie zriadené pre ZŤP (nie podnik.činnosť) si ma chce najať na skomletizovanie učtovníctva a ročnej uzávierky. Urobím to na Dohodu o vykonaní práce na 5000,- od 15.12.06-31.12.06(musim dať dohodu do nákladov na 2% z daní za rok 2006). Som FO nepodnikateľ a zároveň ZŤP osoba.
Moja otázka je, keď som dohodár ZŤP, kde všade má ma prihlásiť obč.združenie?na DÚ, SP..... ale aj do ZP?nemenilo sa náhodou niečo, že ZŤP sa do ZP hlásiť už nemusia?
a čo všetko musí OZ za dohodára ZŤp zaplatiť? VZ bude 5tis.

Veľmi pekne dakujeeeem..spríjemnite mi víkend nejakými reakciami:)
Na dohodu o vykonaní práce je jedno, či si ZŤP alebo nie. Zamestnávateľ odvádza za teba úrazové a garančné poistenie a zrazí ti daň podľa zákona.
Hepi
08.12.06,11:38
Podľa toho, či má toto združenie nejakých zamestnancov. Ak má, tak by vás mali prihlásiť do Sociálnej poisťovne, lebo aj za dohodárov odvádza zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie. Ak nemajú zamestnancov, tak sa oni musia najprv prihlásiť ako zamestnávateľ a vás ako zamestnanca. A daňový úrad takisto. Čo sa týka zdravotného poistenia, tam vás prihlasovať nemusia.Vy si môžete zarobiť do určitej sumy bez odvodu do zdravotnej poisťovne.
alakajda
10.12.06,10:17
Veľmi pekne vám všetkým ďakujem!:)
Ešte by som sa rada opýtala, že to prihlásenie na DÚ o zamestaní osoby, je na akom tlačive? nemyslí sa tým iba registrácia daňovníka(OZ)?