mimuška
08.12.06,12:41
Dobrý deň
potrebujem kúpiť vo firme A počítač ale licenciu na office ma firma B.
Bolo by možné kúpiť počítač firmou B a tá by faktúrovala firme A za prenájom, pričom 1.splátka nájmu by bola celá suma počítača a každá ďalšia splátka by bola už iba symbolická 1 Sk ?
mimuška
11.12.06,11:55
posúvam
nikto sa nenájde kto poradí ?
camelfly
11.12.06,13:47
posúvam
nikto sa nenájde kto poradí ?
mimuska, teraz presne neviem ci sa ti jedna len z uctovneho hladiska zauctovanie toho pocitaca alebo aj koli softveru office aby si ho mala zakupeny spolu s pocitacom a oficialne, tak ti aspon malinko napisem co v takom pripade mozes spravit aby ten softver bol legalny a mohli ste ho pouzivat:

spolocnost Microsoft nie je vyrobcom pocitacov, neupravuje ani podmienky prenajmu samotnych pocitacov inym spolocnostiam, pokial ide o softver, licencne podmienky vztahujuce sa k programom spolocnosti Microsoft standardne neumoznuju prenajom softveru, teda vyuzivanie softverovych licencii inou spolocnostou nez licencie vlastni,
v pripade takehoto vyuzivania je potrebne poziadat o suhlas s povolenim prenajmu produktov spolocnosti Microsoft (http://www.microsoft.com/slovakia/infolinka/faq/licence_vyjimky.asp),
cize pokial by spolocnost B prenajimala spolocnosti A spolu s pocitacmi i licencie balika Microsoft Office (prip. iny softver spolocnosti Microsoft), je potrebne poziadat o povolenie prenajmu produktov spolocnosti Microsoft.Formular ziadosti o prenajom je k dispozicii na adrese http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc, (http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc)
softverove licencie je prip. mozne previest do trvaleho vlastnictva inej spolocnosti, podmienky prevodu zavisia od sposobu ziskania licencii.

Softver zakupeny v ramci OEM verzie je mozne (z dovodu vazby softveru na hardver) previest na inu osobu (spolocnost, pravny subjekt) iba s celym pocitacom.
Kupno-predajna, resp. prevodna zmluva musi obsahovat nasledujuce nalezitosti: jednoznacna identifikacia oboch subjektov, specifikacia softveru vratane uvedenia verzie produktu a jeho jazykovej mutacie, podpisy oboch zmluvnych stran.
Sucastou prevodu, resp. predaja musia byt vsetky nalezitosti, ktore ziskal povodny majitel kupou daneho softveru (originalne instalacne media, manual atd.)


Detailne informacie ohladom podmienok prevodu licencii spolosnosti Microsoft su k dispozicii na adrese http://www.microsoft.com/slovakia/infolinka/faq/licence_transfery.asp.


tvoja tema ma zaujala s tymi prevodmi softveru pri kupe pocitaca, tak som sa trosku informovala, aspon teda niekolko info ktore som ti mohla poskytnut



(http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc)

(http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc)
chlap
12.12.06,07:10
mimuska, teraz presne neviem ci sa ti jedna len z

tvoja tema ma zaujala s tymi prevodmi softveru pri kupe pocitaca, tak som sa trosku informovala, aspon teda niekolko info ktore som ti mohla poskytnut



(http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc)

(http://download.microsoft.cz/infolinka/faq/Pronajem_Zadost.doc)




Ďakujem camerfly, tiež ma táto téma zaujala, pretože som si chcel kúpiť do novozaloženej firmy notebook. Nemenovaná firma ich teraz "rozdáva" za 1,- SK + 36 mesačných splátok, avšak na splátky nemôže kupovať s.r.o. ale iba szčo alebo súkromná osoba.

A tak som uvažoval, že si notebook kúpim ako súkromná osoba a potom ho prenajmem do s.r.o. (alebo nejako inak vložím do s.r.o.)

Podľa toho, čo píšeš, to nebude také jednoduché :(
camelfly
12.12.06,07:23
Ďakujem camerfly, tiež ma táto téma zaujala, pretože som si chcel kúpiť do novozaloženej firmy notebook. Nemenovaná firma ich teraz "rozdáva" za 1,- SK + 36 mesačných splátok, avšak na splátky nemôže kupovať s.r.o. ale iba szčo alebo súkromná osoba.

A tak som uvažoval, že si notebook kúpim ako súkromná osoba a potom ho prenajmem do s.r.o. (alebo nejako inak vložím do s.r.o.)

Podľa toho, čo píšeš, to nebude také jednoduché :(
vsetko sa da ;) , len im napis oficialne na ich softverovu podporu a presne im specifikuj tvoj pripad kupy ktory budes mat, cize ako ziskas pocitac aj so softverom a ako ho zlegalizovat tak, aby si to mal v poriadku, odpisu ti do dvoch dni na tvoju mailovu adresu a presne ta navedu ako to mas v tvojom pripade spravit aby to bolo vsetko na poriadku, pokial si ho zakupujes na svoju firmu
M3G
16.12.06,15:57
Dobrý deň
potrebujem kúpiť vo firme A počítač ale licenciu na office ma firma B.
Bolo by možné kúpiť počítač firmou B a tá by faktúrovala firme A za prenájom, pričom 1.splátka nájmu by bola celá suma počítača a každá ďalšia splátka by bola už iba symbolická 1 Sk ?

Chystám sa už dlhšie urobiť nasledovné:
som majiteľom licencie na program, avšak majiteľom počítača je firma. Zdá sa mi, že licencia tohoto programu(inak neviem ako je to s ofisom) je viazaná na počítač, takže chcem urobiť to, že mi firma zapožičia PC s tým, že mi bude faktúrovať nájom pc. Ja by som im faktúroval naspäť prácu v tej istej výške.

Zdá sa mi, že to je podobný prípad ako tvoj.
gu100
16.12.06,17:00
Dobrý deň
potrebujem kúpiť vo firme A počítač ale licenciu na office ma firma B.


Na OfFICE je samostatna licenia alebo je to licencia OEM?
rozdiel je ten, ze kto ma samostatnu licenciu, tak si ho moze naisntalovat na jeden PC a pouzivat, ak ho nainstalujes na iny PC, kde ho cces pouzivat, musis ho z toho prveho odinstalovat, moze byt proste nainstalovany a pouzivany na tolkych PC, na kolko mas licencu na OFFICE.. ak mas 5uzivatelsku licenciu, tak mozes na piatich PC mat nainstalovany a pouzivat OFFICE...
OEM licencia je viazana na ten pocitac s ktorym si to kupovala, nemala by si to instalovat na ziaden iny... (niektore firmy dokonca vyzaduju, aby sa OEM licencia nikdy nepredavala samostatne, ale vzdy iba s PC, teda na fakture musia byt spolu aj OFFICE aj pocitac).. je jasne, ze ak predavas PC a kupovala si to aj s OEM licenciou, tak by si to mala s tym aj predat.. zalezi ale, o co sa jedna, o aky program a ako je postavena EULA (operacny system v OEM licencii sa urcite musi predavat aj s PC)

Ak mas teda samostatnu licenciu vo firme B, je jedno, na aky PC si to ona naistnaluje, kludne to moze byt aj jej majetok, alebo to moze byt prenajaty majetok... za predpokladu, ze sa to bude pouzivat v takom mnozstve na kolko mas zakupenu licenciu...



Bolo by možné kúpiť počítač firmou B a tá by faktúrovala firme A za prenájom, pričom 1.splátka nájmu by bola celá suma počítača a každá ďalšia splátka by bola už iba symbolická 1 Sk ?

myslim, ze tento sposob je OK, ak si to zakotvite do zmluvy a budete ju dodrizavat...
mimuška
18.12.06,07:36
licencia nie je viazana k určitému počítaču, firma B ma kupenu licenciu ,ktorá platí automaticky na všetky počítače , ktoré táto firma má

ešte som tú zmluvu nenapísala, asi len zvýšim celkový nájom pre budúci rok firme A aby mi to v ňom zaplatila

ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede a prajem pokojné Vianoce (to som rýchla že :-)))))
gu100
18.12.06,18:04
licencia nie je viazana k určitému počítaču, firma B ma kupenu licenciu ,ktorá platí automaticky na všetky počítače , ktoré táto firma má


Tak potom si mozes hoci aj na prenajaty pocitac (ale aj na vlastny PC) nainstalovat tento softwer... samozrejme, nezabudni si to dat do zmluvy, ze firma A povoluje firme B nainstalvoat softver podla jej pouzivania....a samozrejme, aj podla licencnych podmienok, aj podla najomnej zmluvy nezabudni uviest, ze ak sa doba najmu skonci, tak firma B si svoj softver odinstaluje :)
marta bodonova
12.07.10,10:38
Vedel by mi niekdo poradiť?
Firma, pre ktorú pracuje SZCO poskytla SZCO PC zostavu, monitor + tlačiarničku.Ako to bude teraz s nákladmi na opravu,naplň do tlačiarničky, môže si to dať do VOZD?
Má tento PC zaradiť?
Ďakujem
marjankaj
12.07.10,10:46
Vedel by mi niekdo poradiť?
Firma, pre ktorú pracuje SZCO poskytla SZCO PC zostavu, monitor + tlačiarničku.Ako to bude teraz s nákladmi na opravu,naplň do tlačiarničky, môže si to dať do VOZD?
Má tento PC zaradiť?
Ďakujem

Čo znamená poskytla? Predala, darovala alebo prenajala? Nie je žiadna zmluva?
marta bodonova
12.07.10,10:55
poskytla , pre výkon činnosti, je to v zmluve
Presne takto: poskytla pre výkon činnosti, zostáva to v ich vlastníctve.
Tweety
12.07.10,10:58
Dobrý deň
potrebujem kúpiť vo firme A počítač ale licenciu na office ma firma B.
Bolo by možné kúpiť počítač firmou B a tá by faktúrovala firme A za prenájom, pričom 1.splátka nájmu by bola celá suma počítača a každá ďalšia splátka by bola už iba symbolická 1 Sk ? Áno, takýto postup je možný.
Odpoveď v texte.
marjankaj
12.07.10,11:20
poskytla , pre výkon činnosti, je to v zmluve
Presne takto: poskytla pre výkon činnosti, zostáva to v ich vlastníctve.

Mali ste si to všetko dať do zmluvy. Nemôžu obidve firmy odpisovať ten istý majetok.
marta bodonova
12.07.10,11:30
Takže, ja si ho do účtovníctva nedám, ale nakoľko ho využívam, tak npr. opravu PC si do VOZD môžem dať?
Tweety
12.07.10,11:32
Takže, ja si ho do účtovníctva nedám, ale nakoľko ho využívam, tak npr. opravu PC si do VOZD môžem dať?
Nie, kedže ho máš len v prenájme, náklady naň znáša vlastník. Teda firma, ktorá Ti ho prenajíma.
marjankaj
12.07.10,11:45
Nie, kedže ho máš len v prenájme, náklady naň znáša vlastník. Teda firma, ktorá Ti ho prenajíma.

Áno, ak v zmluve nie je uvedené inak.
marta bodonova
12.07.10,11:54
Našla som tu zmluvu a čítam, že náklady na prevádzku a servis poskytnutého technického vybavenia, znáša v plnej výške franchisant, takže asi si to môže dať do VOZD, aspoň dúfam.
marjankaj
12.07.10,11:58
Vidíš stačí si prečítať zmluvu.