vlastula1
08.12.06,14:08
Dobrý deň, prosím o radu. Mám takýto problém, mám živnostníka, ktorý dostal účelovú dotáciu z UP a teraz neviem ako mám účtovať jeho náklady. Má vysoký príjem a skoro žiadne náklady/len povinné odvody/, preto by som tam uplatňovala paušálne náklady, ale skrz dotácie neviem či môžem.

Budem dávať dotáciu ako príjem neovplyvňujúci a čerpanie tiež ako výdaj neovplyvňujúci?:)
AHA
08.12.06,13:25
V podstate áno len príjem dotácie PNZD pri čerpaní VOZD a tú vyčerpanú časť dotácie ponížim PNZD interne a povýšim POZD
Muška
08.12.06,14:09
(3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňa


h) dotácia, podpora a príspevok u daňovníka, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal, ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov; tieto príjmy nepoužité na úhradu daňových výdavkov sú zahrnované do základu dane
1. postupne vo výške odpisov majetku nadobudnutého z týchto príjmov alebo v pomernej časti zodpovedajúcej výške použitej dotácie, podpory a príspevku na obstaranie odpisovaného majetku,
2. v období čerpania dotácie, podpory a príspevku, ak tieto príjmy nesúvisia s výdavkom účtovaným v zdaňovacom období, v ktorom boli prijaté,