gaerys
08.12.06,20:29
Prve sa chystam kupit si registracnu pokladnu neviete mi niekto povedat co to znamena ked ma pokladna fiskalnu pamat? budem robit v kadernictve na zivnost,to znamena ze budem tam robit sama na seba.prave pozeram na kasu CASIO FE 810 alebo CASIO TE M80. neviete mi niekto poradit.chcem si niektoru z nich objednat z ciech na dobierku. nieje to problem, napriklad na danovm urade? mam z toho obavy neviem aku kasu si vybrat?nepotrebujem nic zlozite len nahodit do kasy par kodov.dakujem.
camelfly
09.12.06,08:26
Fiskálny modul je vlastne samostatna jednotka, ktorý využíva vstupné a výstupné periférne
jednotky nadradeného počítača, ale je na ňom plne nezávislý, umožňuje samostatné vedenie evidencie tržieb a následné vykonanie výpočtu uzávierok podla vyhlasky, je to prakticky malá elektronická pokladňa bez klávesnice, displeja a tlačiarne,

- kontroluje a nezávisle od počítačového programu
zapisuje len daňovo korektné údaje posielané na tlačiareň bločkov

- umožňuje robiť denné, mesačné a ročné uzávierky, pričom všetky údaje potrebné na vykonanie jednotlivých uzávierok si čerpá zo svojej vnútornej pamäte a nie z pamäte počítača.

- všetky daňové údaje sú uložené v nezmazateľnej pamäti a akýkoľvek prístup alebo zmena bez porušenia plomby a následného otvorenia modulu je nemožná. Každý autorizovaný servisný technik má pridelené svoje heslo, pomocou ktorého môže meniť tieto údaje, z toho taktiež vyplýva možnosť identifikovania osoby, ktorá naposledy menila údaje, ku ktorým nemá prístup bežný užívateľ

- k daňovým údajom je možný prístup iba porušením plomby, zariadenie má integrovaný vlastný časovací obvod a vlastný záložný obvod napätia

je to vlastne vytvorenie kasy cez PC

ak si zakupis aj korektny softver, moze ti potom zo skladu pri nablokovani predaja nejakeho kozmetickeho vyrobku, automaticky odpisovat predaj zo skladu, cize ma priame napojenie na sklad

s tou pokladnicou z ciech len tolko, asi to nebude mozne nakolko nie
je certifikovana slovenskou certifikacnou skusobnou:

vydávanie certifikátov je v kompetencii Elektrotechnického výskumného a projektového ústavu, a. s., Trenčianska 19, 018 51 Nová Dubnica, ktorý súčasne zodpovedá za to, že certifikáty budú vydané len na pokladnice, ktoré spĺňajú technické požiadavky podľa zákona č. 264/1999 Z. z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ako aj požiadavky vyplývajúce z vyhlášky MF SR č. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov


ak si zakupis elektronicku pokladnu a ako doplnok fiskalny modul,
tak sa budu musiet zaregistrovat na DU

- ak predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb,
o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou, je povinný vo všetkých svojich predajných miestach, kde dochádza k úhrade
v hotovosti, používať na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou. Daňový úrad podnikateľovi na základe predložených dokladov pridelí číslo k príslušnej pokladnici a potvrdí pokladničnú knihu danej elektronickej registračnej pokladnice. Pokladničná kniha obsahuje vypísané údaje o pokladnici, daňovníkovi, ako aj dátum pridelenia čísla a uvedenia do prevádzky. Pridelené registračné číslo elektronickej registračnej pokladnice musí byť uvedené na každom pokladničnom bločku (zjednodušenom daňovom doklade) vydanom zákazníkovi.

K registrácii elektronickej registračnej pokladnice na daňovom úrade podnikateľ potrebuje:

1. občiansky preukaz,
2. výrobné číslo registračnej pokladnice,
3. knihu registračnej pokladnice,
4. prípadne doklad o zakúpení pokladnice.
5. originál a kópia živnostenského oprávnenia,

este malo k tej registracnej pokladnici, ak si zadas do googla vyhladavaca
registracne pokladne, budes mat dost velku ponuku pokladni ktore si budes moct po vybrati zakupit cize aj kompletny servis od dodavatela ;)
chaitra
30.03.07,12:08
Chcela by som sa spytat, musia sa tieto speacialne tlaciarne pravidelne kontrolovat? Ak ano, kto ich moze kontrolovat? Dakujem za odpoved...
chaitra
30.03.07,12:18
Z vyhlasky: servisnou organizáciou pre pokladnice organizácia, ktorá má uzavretú platnú zmluvu o vykonávaní servisu s dovozcom, výrobcom alebo s distribútorom pokladníc, ktoré získali certifikát... Kto tento certifikat udeluje? Dakujem..
camelfly
30.03.07,16:55
Z vyhlasky: servisnou organizáciou pre pokladnice organizácia, ktorá má uzavretú platnú zmluvu o vykonávaní servisu s dovozcom, výrobcom alebo s distribútorom pokladníc, ktoré získali certifikát... Kto tento certifikat udeluje? Dakujem..

certifikat udeluje Elektrotechnicky vyskumny a projektovy ustav, a.s. Nova Dubnica ako aj na registracne pokladnice ci fiskalny modul, je to o technickych poziadavkach na vyrobky a o posudzovani zhody

- kontrolu tychto zariadeni vykonava danova kontrola
/pri prideleni danoveho kodu pokladnice sa musi este
preukazat servisnou knihou a certifikatom k RP/
chaitra
02.04.07,08:24
Dakujem pekne za odpoved... Este by som Vas chcela poprosit.... Na aku dobu sa certifikat na pokladnicu ci fiskalny modul vydava? Byvavalo to 3 roky, je to aj teraz tak? Ak by clovek chcel zaviest novy fiskalny modul, podla certifikat sa na to vztahuje? Ak chcem mat napr fiskalny modul v PC a k nemu specialnu tlaciaren na tlacenie paragonov, musim registrovat na danovom urade tuto tlaciaren, chapem to spravne? Kto vsetko moze byt autorizovany servisny technik, musi to byt technik z firmy, ktora vyraba pokladne? Musia sa potom tieto tlaciarne na paragony nejak pravidelne kontrolovat? Dakujem velmi pekne za odpovede.....
camelfly
02.04.07,09:46
Dakujem pekne za odpoved... Este by som Vas chcela poprosit.... Na aku dobu sa certifikat na pokladnicu ci fiskalny modul vydava? Byvavalo to 3 roky, je to aj teraz tak? Ak by clovek chcel zaviest novy fiskalny modul, podla certifikat sa na to vztahuje? Ak chcem mat napr fiskalny modul v PC a k nemu specialnu tlaciaren na tlacenie paragonov, musim registrovat na danovom urade tuto tlaciaren, chapem to spravne? Kto vsetko moze byt autorizovany servisny technik, musi to byt technik z firmy, ktora vyraba pokladne? Musia sa potom tieto tlaciarne na paragony nejak pravidelne kontrolovat? Dakujem velmi pekne za odpovede.....

presne urcene doby platnosti certifikacie vam urcite poradia v Novej Dubnici ak pojdete s novym vyrobkom pre udelenie certifikatu, ale vy ako dovozca ci vyrobca noveho vyrobku si tie doby platnosti budete musiet ustrazit
- ano boli to tri roky na predlzenie platnosti certifikatu pokial im koncila ale tato povinnost sa netykala beznych uzivatelov pokladnic, no len na dovozcov a vyrobcov pokladnic

- certifikat sa nevydava len na samostatny fiskalny modul, ale na cely komplet / pocitacovu pokladnicu/ a len na zariadenia ktore maju elektricku homologizaciu od Slovenskej statnej skusobne, tak myslim, ze sa to bude tykat pocitaca, monitoru a tlaciarne pokladnicnych dokladov, ktore budu zaregistrovane aj na danovom urade, to si pre istotu este overte na DU

- vy ako dovozca, distributor alebo predajca noveho fiskalneho modulu alebo registracnej pokladnice na ktory vlastnite certifikat, mozete zaskolovat, zmluvne spolupracovat s dalsimi ktori budu zabezpecovat zarucny i pozarucny servis
silvia novosedlikova
31.08.12,18:32
dobry den,potrebovala by som vediet rano som prisla do prace a zabudla som zapnut tlaciaren na blocky blokovala som a vyhodila ucet ktory mi z tlaciarne nevysiel je evidovany v pocitaci zaplateny ale nieje v dennej uzavierke zaratany je to ulozene vo fiskalnej pamati alebo ho mam vystornovat a vytlacit znovu??

dakujem za odpoved