MILKA58
08.12.06,21:02
Viete mi niekto poradiť? Moja dcéra si na modré rifle vyliala sekundové lepidlo. Nevieme, s čím by sa to dalo vyčistiť, resp. odstrániť. Acetón, odlakovač a pod. kvôli pusteniu farby radšej ani neskúšame. Bola by som vďačná za každú radu (rifle totiž nemá ani týždeň). Ďakujem.
camelfly
08.12.06,20:32
Milka, myslim ze to sekundove lepidlo uz z tych rifli dolu nedas, sekundove lepidlo sa zazere do latky a nepusti ;)
u deti sa aj to stava, moja mladsia mala rifle len jeden den, isla do skoly s novymi a vratila sa s dierou od stehna az po zadok :) sedeli na drevenych schodoch a such bola diera, keby aspon na kratase boli ale figu, akurat mozno na zaplaty :D
duficek
08.12.06,20:34
nech je rada ze to ma na gatoch, ja som si zlepil sekundakom palec a ukazovak, nebola to sranda :)mimotemy
tinaM
09.12.06,10:05
Najúčinnejšie sú nožnice.:) :) :)
ucetni_fantozzi
09.12.06,10:43
prekryt nejakou zaplatou, nie je to dnes trendove?

a skusenost s lepidlom mal aj moj palec a ukazovak, vyriesila to ziletka a minuta strachu... ;-)
Anonymka
03.09.08,10:46
Ahojte. No veru je to velká smola vyliať si sekundové na rifle... Práve dnes sa mi to stalo. Sú skoro nové a ja som zúfalá, lebo mám dve väčšie bodky na nohaviciach ... Už som rozmýšlala, že si tam našijem kvetinku ... :( Takže asi nič iné nepomôže, však?
Chobot
03.09.08,11:23
Ahojte. No veru je to velká smola vyliať si sekundové na rifle... Práve dnes sa mi to stalo. Sú skoro nové a ja som zúfalá, lebo mám dve väčšie bodky na nohaviciach ... Už som rozmýšlala, že si tam našijem kvetinku ... :( Takže asi nič iné nepomôže, však?

Bohužiaľ nie. To sekundové lepidlo nie je rozpustné ničí, čo by nepoškodilo látku alebo aspoň farbu. Buď tam budeš mať dieru, alebo fľak.
Gapo
03.09.08,15:38
Ja by som vyskúšal prežehliť mokrou handrou a skúsiť vyškrabkať, nič sa tým nepokazí, teplo a vlhko by to mohlo oddeliť od vlákien.
Dav
03.09.08,19:51
Pomerne dobrý pomocník v domácnosti je parný čistič, myslím taký lacnejší z elektropredajní, cena okolo 1000 korún.Skúšala som si čistiť parou kožené topánky, ktoré boli od farby na drevo, a pustilo to bez poškodenia.
Alebo skúsiť odniesť rifle do čistiarne, či by sa nedali vyčistiť.
Anonymka
04.09.08,06:03
no fakt... če ma to skôr nenapadlo ... čistiareň! :) Super. Ďakujem moc moc moc. :D
Chobot
04.09.08,06:25
no fakt... če ma to skôr nenapadlo ... čistiareň! :) Super. Ďakujem moc moc moc. :D

:D:D:D:D
Sorry za smiech, ale mám zábavnú skúsenosť s čistiarňou. Niesol som tam zimný kabát a pani pri preberaní ho pozerala a povedala, že na boku je kabát špinavý. hovorím, že však v poriadku, veď ho dávam do čistiarne, snáď ho vyčistíte. Ona na to, že také zašpinenie nečistia....:D:D (bol taký fľak od špinavej blatovej vody, čo ma ostriekalo auto pri ceste).

Takže nespoliehaj sa na to, že ti fľak od sekundového lepidla vyčistia. Ale uvidíme...
dataman
23.05.11,07:45
Panebože ludia vy ste sa asi naozaj zbláznili?!
Sekundové lepidlo odtraňovať naparovaním? alebo vodou???
Pritom stačí len hľadať a už dlhé roky (ak nie od začiatku predaja sekundových lepidiel) sa predáva aj ODSTRANOVAČ SEKUNDOVEHO LEPIDLA!!!
S ním dáte dole škvrny aj z riflí, poťahov atd... stači nastriekať (alebo gel natrieť) a handričkou putierať...
ach jaj...
Dobré ráno...