Smeck
09.12.06,10:47
Ahojte,

som SZČO - programátor - na základe autorského zákona.
Ako som zodpovedný za škodu zákazníkovi, ktorá vznikne mojou chybou v programe? A ako je to pri chybe ktorú spôsobia mnou použité časti programov od iných firiem? Dá sa v tomto smere riešiť nejaké poistenie?

ďakujem

Braňo
ekopo
09.12.06,17:56
Pri každej inštalácii softwaru užívateľ súhlasí s licenčnými podmienkami, v ktorých je o.i. uvedené, že autor softwaru nezodpovedá za prípadné škody spôsobené používaním softwaru, alebo v súvislosti s ním. Za tieto vety sa skrývajú aj "veľké" aj "najväčšie" spoločnosti, ktoré ponúkajú software na účtovníctvo. /málokto to číta/. Nainštalovaním softu vzniká právo na používanie softu. Nie je to predaj tovaru. Ak používaš časti programov vo svojem softe od iných firiem, predpokladám, že máš právo na ich používanie /ale je to čudné/, a výsledok práce je soft, tak platí všetko predchádzujúce.
Smeck
09.12.06,20:06
Este upresnim, aby to nebolo divne - tym pouzivanim casti kodu inych firiem som myslel
a) napr. komponenty vo vyvojovom baliku ktory si (samozrejme) kupim a mali by byt spolahlive, ale stat sa moze vselico
b) dam si spravit niekomu inemu (firme, SZCO) na objednavku

Dakujem za odpoved

Brano