gaerys
09.12.06,14:26
ahojte.prosiiiim nevie niekto kde by som mohla najt stranku alebo nejaky zoznam ktore registracne pokladne su certifikovane na slovenku? chcem si jednu canon objedna z ciech ale zrejme to nebude mozne ked nebude certifikovana na slovensku,no nikde neviem najst ktoru by som si mohla objednat . dakujem
martuskai
09.12.06,14:22
ahojte.prosiiiim nevie niekto kde by som mohla najt stranku alebo nejaky zoznam ktore registracne pokladne su certifikovane na slovenku? chcem si jednu canon objedna z ciech ale zrejme to nebude mozne ked nebude certifikovana na slovensku,no nikde neviem najst ktoru by som si mohla objednat . dakujem
Skúste sa pozrieť na www.elcom.sk.
Melnick
09.12.06,14:28
camelfly
09.12.06,14:30
yoolo
23.05.08,07:42
Na stranke evpu.sk Nova Dubnica si nechajte vyhladat "zoznam certifikovanych pokladnic" (link nemozem skopirovat, lebo tu mam malo prispevkov:(
Napriek tomu, ze pokladna je v zozname certifikovanych pokladnic, musi mat aj certifikat vydany po 01.01.2008 a to servisne stredisko neurobi bez vymeny Epromky, co je cca 2000 Sk a viac (+zalohovanie a znovunahranie dat pokladne, atd..
yoolo
23.05.08,07:45
Na stranke euromena.sk je rozhovor s ustrednou riaditelkou SOI, zaujala ma konkretne tato jej ZAVADZAJUCA odpoved :

01.04.2008 09:54
Peter Kostár
Po zavedení eura je nutné zobrazenie duálnej ceny na doklade z reg.pokladne. Zaujíma ma či je možné dopísať cenu v eurách ručne, prípadne doplniť pečiatkou s prepočítaním podľa kurzu.Reg. pokladňa mi netlačí výslednu sumu v duálnom zobrazení a po ukončení duálneho zobrazenia môžem používať aj súčasnu pokladňu. Mám malú predajňu a nemám žiadneho zamestnanca.Ďakujem.
V princípe to možné je, pokiaľ sa Vám nevyplatí radšej investovať do zmeny softvéru. Ak nemáte veľa zákazníkov, je možné zvoliť aj Vami navrhovaný spôsob. V každom prípade je nutné uviesť aj oficiálny konverzný kurz. Budete to však musieť robiť po dobu približne 1 a pol roka.
POZOR NA TO, POKLADNA MUSI MAT AJ PLATNY CERTIFIKAT! a toto milostpani zamlcala.
VladoaKatka
23.05.08,07:54
Na stranke euromena.sk je rozhovor s ustrednou riaditelkou SOI, zaujala ma konkretne tato jej ZAVADZAJUCA odpoved :

01.04.2008 09:54
Peter Kostár
Po zavedení eura je nutné zobrazenie duálnej ceny na doklade z reg.pokladne. Zaujíma ma či je možné dopísať cenu v eurách ručne, prípadne doplniť pečiatkou s prepočítaním podľa kurzu.Reg. pokladňa mi netlačí výslednu sumu v duálnom zobrazení a po ukončení duálneho zobrazenia môžem používať aj súčasnu pokladňu. Mám malú predajňu a nemám žiadneho zamestnanca.Ďakujem.
V princípe to možné je, pokiaľ sa Vám nevyplatí radšej investovať do zmeny softvéru. Ak nemáte veľa zákazníkov, je možné zvoliť aj Vami navrhovaný spôsob. V každom prípade je nutné uviesť aj oficiálny konverzný kurz. Budete to však musieť robiť po dobu približne 1 a pol roka.
POZOR NA TO, POKLADNA MUSI MAT AJ PLATNY CERTIFIKAT! a toto milostpani zamlcala.

Trochu to bolo neprofesionálne, nakoľko Vyhláška o duálnom zobrazovaní už bola v tom čase zverejnená v Z.z.

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208076&FileName=zz2008-00097-0208076&Rocnik=2008

Ešte jedna stránka o zavedení eura na Slovensku.
http://www.prechodnaeuro.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=36
JTOMA
23.05.08,10:36
Toto je typicky Slovenský prístup k problému. Čo je zo zahraničia je určite lepšie ako to čo je doma. Ale dosť irónie. ERP z ČR si kúpiť určite môžeš, akurát ju nebudeš môcť používať v SR. Legislatíva je totiž diametrálne odlišná a ak si klikneš na www.evpu.sk nájdeš tam aktuálny zoznam ERP, ktré majú platný certifikát.Neviem predmet Tvojej činnosti, ale ak nám ho napíšeš na cstop@cstop.sk, nezištne Ti poradíme ako ďalej.
VladoaKatka
23.05.08,11:33
Dosť ťažko sa to hľadá na tej stránke

http://www.evpu.sk/new/page.php?id=439