katarina.j
09.12.06,20:44
Ahojte,chcel by som sa opýtat-už asi dva týždne mam problém s jednou operáciou v outlooku cez zoznam.ked zapnem outlook tak mi vypíše,že nemože skontrolovat moje došlé spravy,že v servery je chyba!!!Ostatné mi všetko ide aj odosielanie správ.Neviem,lebo som kontroloval aj nastavenia a na 98percent si myslím,že nastavené to mám dobre a tak si myslím že
chyba je v zozname.Vy s tym nemáte problém?dakujem
a týmto sa aj ospravedlnujem manželke mojej,že aj napriek jej zákazu som dal tento príspevok pod jej prihlásením.
Charon
09.12.06,20:39
Dobrý večer,
na odosielanie a prijímanie pošty väčšinou bývajú dve rozdielne nastavenie. Na prijímanie - pop3 a na odosielanie smtp server. K týmto hodnotám, nepoznám zoznam, priznám sa, ale platí to všeobecne, sú buď pridelené I.P. adresy napr. 198.12.147.12 (vymyslené číslo) alebo niečo v tvare: pop3.zoznam.sk a smtp.zoznam.sk a samozrejme čísla portov pre pop3 110 a pre smtp tuším 25. Ak je toto správne a sú aj správne heslá, všetko by malo ísť. Ak! Nezmenili ste pred dvoma týždňami sprostredkovateľa internetu? Sprostredkovatelia internetu obmedzujú odosielanmie pošty cez ich server aby bolo možné odosielať a prijímať poštu iba cez ich server. Čo by mohol byť aj Váš prípad. A do tretice, nenastavuje sa niečo v zozname (napr. gmail musí povoliť pop3 poštu)

Pekný večer
Hlinkovx
09.12.06,20:46
mne to funguje bez problémov
skús si celé konto v outlooku vymazať...
a vytvoriť nanovo

Manuálne nastavenia aplikácií
Potrebné údaje sú nasledovné:

IMAP4 server: imap.zoznam.sk
(POP3 server: pop.zoznam.sk)
SMTP server (server odchádzajúcej pošty): smtp.zoznam.sk
Port pre SMTP: 587
Užívateľské meno: plné znenie Vašej email adresy, t.j. TVOJA ADRESA
Heslo: to ktoré používate

alebo v prípade :
otvor si zoznam ..choď na svoj e-mail
a v nastaveniach je
automatické nastavenie pre outlook expres , alebo microsoft outloock..
použi to, čo máš...a postupuj podľa návodu ..
určite to ide


ja osobne mám na zoznam čísla portov 25 a 110
katarina.j
09.12.06,20:52
Dík,za pokus o radu ale mam všetko ok nastavene-aj pop aj smtp.Mate pravdu aj stymi portami,že na to ma outlook navádza,na čísla čo mate vy ale zoznam mi vypisoval aby som si porty nastavil na vačšie hodnoty- dal som na nich a išlo to 2dni a teraz 2týždne to nejde.neviem,asi vymenim celý zoznam ked nefunguju ako by mali.Inak,aká je taká najnormálnejšia stránka?
Hlinkovx
09.12.06,21:07
podľa mňa rozhodne gmail
hlavne tou kapacitou :D
Charon
09.12.06,21:46
Dobrý večer, odporúčam gmail ako kolega ... je rýchly, a má veľa zaujímavých funkcií. Veľkosť je síce zaujímavá, ale nerozhoduje až tak úplne. Skúste prejsť naň. Je plne v Sloveskom jazyku...
katarina.j
09.12.06,21:49
Dakujem,vám všetkým za rady-problém som vdaka vám vyriešil a bolo to tymi portami-ma tam byt 100 a 25 presne ako ste poradili!!!Aporozmýšlam aj nad tym g-mailom.ešte raz dakujem:) :) :)
gu100
16.12.06,17:03
Dobrý večer, odporúčam gmail ako kolega ... je rýchly, a má veľa zaujímavých funkcií. Veľkosť je síce zaujímavá, ale nerozhoduje až tak úplne. Skúste prejsť naň. Je plne v Sloveskom jazyku...

nevsimol som si, povoluje gmail aj POP3 aj SMTP??? pripadne IMAP???
dakujem za odpoved
Hlinkovx
16.12.06,18:37
áno...na gmail sa dá nastaviť aj POP3

pop.gmail.com
smtp.gmail.com
konto je celý e-mail
heslo aké máš
začiarknuť server vyžaduje overenie

číslo portov:
smtp 465
prichádzajúca 995
pri oboch začiarknuť vyžaduje zabezpečenie SSL
camelfly
16.12.06,18:44
tu ti pridavam aj linky ako si to nastavis a ktory postovy klient je podporovany

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?ctx=%67mail&hl=cs&answer=12103
postovy klient

https://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=38343&topic=1555
nastavenie POP SMTP v Thunderbird 1.5

* Gmail podporuje POP3 aj SMTP
* POP3 aj SMTP podporujú šifrovanú komunikáciu cez TLS
* POP3 si môžes nastaviť, či chces sťahovať len nové maily prijaté od aktivácie POP3, alebo všetky na konte
* je možné si nastaviť, čo sa má stať s mailami stiahnutými cez POP3, či majú ostať v INBOXe, alebo byť ARCHIVOVANÉ, alebo presunuté do TRASH
* SMTP vyžaduje autentifikáciu menom a heslom, ktorými sa užívateľ hlási cez POP3
* všetky maily odoslané cez SMTP Gmailu z mailového klienta užívateľa ako napríklad TheBat, Thunderbird a dalsie sú ukladané do priečika SENT MAIL, preto sa k nim da dostat aj cez webové rozhranie Gmailu

Nastavenia Gmailu sú skutočne jednoduché:

- môžete si nastaviť, či Vaše e-maily sa majú identifikovať Vašim nickom, či registračným menom.

- môžete si nastaviť, kam preposielať Vaše odpovede.

- koľko správ má byť zobrazovaných na stranu

- môžete povoliť alebo zakázať klávesové skratky

- či nastaviť si signature (podpis)
Charon
17.12.06,07:11
nevsimol som si, povoluje gmail aj POP3 aj SMTP??? pripadne IMAP???
dakujem za odpoved

IMAP gmail nepodporuje
hanelie
10.10.08,12:38
čo znamená táto chyba :

Během přihlašování k poštovnímu serveru nastaly potíže. Bylo odmítnuto vaše heslo. Účet: 'pop3.zoznam.sk', Server: 'pop3.zoznam.sk', Protokol: POP3, Odezva serveru: '-ERR invalid command', Port: 110, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 0x800CCC90, Číslo chyby: 0x800CCC92


heslo zadám správne, ale neakceptuje ho :mee:
Stevo5
10.10.08,13:46
čo znamená táto chyba :

Během přihlašování k poštovnímu serveru nastaly potíže. Bylo odmítnuto vaše heslo. Účet: 'pop3.zoznam.sk', Server: 'pop3.zoznam.sk', Protokol: POP3, Odezva serveru: '-ERR invalid command', Port: 110, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 0x800CCC90, Číslo chyby: 0x800CCC92


heslo zadám správne, ale neakceptuje ho :mee:
Predtým ti zoznam išiel alebo je to nové konto?
Ak predtým išiel tak: Predpokladám že majú na serveri "údržbový deň" alebo nejaký výpadok, počkal by som niekoľko hodín alebo do zajtra ak je to možné a skús to potom znova. Nastavenia si (ak ti to doteraz fungovalo) nemeň aby si si ich zbytočne nerozhádzal.

Ak si si práve založil na Zoznam konto a nejde, tak si len prever nastavenie - prihlasovacie meno (plný názov tvojho mailu), heslo a čísla portov SMTP - 587; POP3 - 110 alebo IMAP - 143. Aspoň ja to mám tak a ide v pohode.

P.S. neviem kedy ti vyhadzovalo tú chybu, ale teraz som Zoznam vyskúšal a ide v poriadku.
hanelie
10.10.08,14:46
fungovalo mi to v poriadku - ako si mi už v inom linku správne poradil - všetko bolo O.K. - dnes mi však odmieta heslo / zadávam správne
a ďalej sa nedostanem -

skúsim počkať do zajtra - už mi ten server/ZOZNAM:mad:/lezie pekne na nervy -
asi sa preorientujem na gmail
m.hladka
10.10.08,14:58
Aj mne to začalo robiť od včera. Som rada, že nie som sama, takže chyba je u nich. To som si vydychla.
Stevo5
10.10.08,15:48
fungovalo mi to v poriadku - ako si mi už v inom linku správne poradil - všetko bolo O.K. - dnes mi však odmieta heslo / zadávam správne
a ďalej sa nedostanem -

skúsim počkať do zajtra - už mi ten server/ZOZNAM:mad:/lezie pekne na nervy -
asi sa preorientujem na gmail

Nič ti nebráni aby si ich mal aj obidve - gmail aj zoznam. Tiež som za ten Gmail. V poštovom klientovi si ich nastavíš obidve a pekne ti stiahne do počítača poštu naraz. Nemusí ťa zaujímať z ktorého konta správa prišla, ale ak chceš pozrieš si to.
m.hladka
10.10.08,18:57
Nič ti nebráni aby si ich mal aj obidve - gmail aj zoznam. Tiež som za ten Gmail. V poštovom klientovi si ich nastavíš obidve a pekne ti stiahne do počítača poštu naraz. Nemusí ťa zaujímať z ktorého konta správa prišla, ale ak chceš pozrieš si to.

Áno, ono to tak fungovalo dobre, ale až teraz to začalo robiť chybne. Vyskočí tabuľka, že mám zadať heslo, zadam heslo a napíše: chyba.
Ak idem cez zoznam, je všetko v poriadku, ale ak idem cez Outlook, tak to robí s tým heslom už druhý deň. Asi chcú na zozname, aby sme chodili cez ich stránku, ale ja namiesto toho to asi zruším. Nemám rada násilie.
Stevo5
11.10.08,15:09
Ani ja nemám rád násilie, (hlavne ak PC nechce poslúchať) ale si myslím že toto ten prípad nebude. Nedalo mi to, preveril som si Zoznam cez Operu a aby som si bol istý, tak som "naštartoval" aj Outlok expres a môžem potvrdiť že Zoznam je pre mňa plne funkčný na obidvoch poštových klientoch mi mnou poslaný mail z iného môjho mail-konta (gmail) prišiel v poriadlu zo Zoznamu.
Tak by si si mohla skontrolovať nastavenie poštového klienta u teba v PC.

Trochu ma mýli, že to od teba chce heslo. Ak je v OE pošta nastavená, tak predsa už heslo nepýta, len ak by bola v nastaveniach spravená nejaká zmena a heslo by bolo zmenené.
Prever si prosím počítač dobrým a aktualizovaným antivírusovým programom, a tiež niektorým antispyware. Kompletný sken.
hanelie
13.10.08,09:25
števko je to skutočne tak ako píše m.hladka je problém výlučne s OE keď naskočí okienko s heslom a nechce prijať to správne

takže sa do OE vôbec nedostanem - mail zoznam otvorím len náhodne / ešte stále im tam visí oznam o problémoch - ale už mám účet v gmaili ............:)
m.hladka
14.10.08,10:18
Ešte stále mi to pýta heslo, a neviem to vlastne ani zrušiť, lebo sa nedostanem cez heslo. Mám antivirák NOD32 a je všetko v poriadku. Kde mám zrušiť, aby mi cez OE nechodila pošta zo zoznamu????
Na zozname som sa dostala bez problému do pošty. Ale idem skúsiť zrušiť konto v zozname, aj tak to tam nepotrebujem už.
Stevo5
14.10.08,13:17
Ešte stále mi to pýta heslo, a neviem to vlastne ani zrušiť, lebo sa nedostanem cez heslo. Mám antivirák NOD32 a je všetko v poriadku. Kde mám zrušiť, aby mi cez OE nechodila pošta zo zoznamu????
Na zozname som sa dostala bez problému do pošty. Ale idem skúsiť zrušiť konto v zozname, aj tak to tam nepotrebujem už.
Konto zrušíš v OE :
Nástroje / Kontá - klikni na to s ktorým chceš niečo "vyviesť" a daj "Odstrániť".
Mimochodom je tu aj voľba Vlastnosti, kde si môžeš skontrolovať (to heslo) prečo ti z OE nejde pošta a priamo zo stránky servera áno.
Ďalej je tu voľba Pridať - tu zadaj údaje tvojho nového konta ak chceš aby sa ti pošta sťahovala do PC a nemusela si chodiť na server.
Konto na tvojom PC bude zrušené, pošta sa ti nebude sťahovať do PC.
Ale poštové konto na serveri ti zostane. Ak ho chceš zrušiť, napíš mail administrátorovi (kontakt býva na stránke ) a požiadaj o zrušenie, alebo ho jednoducho nepoužívaj.
m.hladka
14.10.08,14:27
Ó, ďakujem, konečne som sa toho zbavila. Podarilo sa mi to konto vymazať, už ma to v OE nestraší. Teraz sa pre zmenu neviem dostať do zoznamu, píše mi, že mám nejaké iné heslo, ale to ma netrápi, nech si to konto nechajú, zabudnem na neho.
Veľké Ď.
zenga
17.10.08,07:17
Ten istý problém mám aj ja. Zrazu zo dňa na deň mi nestahuje zo zoznamu poštu do počítača cez POP3 prístup. Chyba je na strane zoznamu ale asi ju ani nemaju dáko záujem riešiť kedže to trvá už vyše týždňa a ked napíšem email adminovi, že kedy odstranie ten technicky problem tak žiadna odpoveď :mad:
Takže je zbytočne aby ste si kontrolovali nadstavenia v počítači. Treba čakať a dúfať .....:confused:
hanelie
17.10.08,07:38
zoznam mavá podchvíľkou problémy - treba vymeniť server na prijímanie emailov - napr gmail.com :)
Stefan2005
13.11.08,17:53
Dnes z ničoho nič sa mi nedá odposlať mail - nie síce v Outlooku, ale v Thunderbird-e - schránka u t-com.... Pritom príjem pošty funguje.

Pri odoslaní hlási chybu SMTP serveru.
5.7.1. Access is denied from this client or adress.
Nič som neprestavoval (iba včera sa inštalovali Windows bezpečnostné aktualizácie).

Vyskytol sa u niekoho tento problém?
Bobbix
14.11.08,07:06
Ja mam schranku na www.volny.cz uz niekolko rokov. Nezaznamenal som jediny problem, jedinu odstavku, nic. 95% posty mi ide cez tento server. Pouziva ho uz velaz namych a su spokojni.
To bola reklama ? :-)))
jozefus73
25.02.13,10:56
Ahoj zoznam je trochu problémový bo tam admin rieši niake veci s smtp.livecom ale to je blbost skusal som to X krát.Potom som sa nastval a napísal som návod ako to nakonfigurovat pre thunderbird ale plati to aj pre ostatné emailové klienty.

http://tikpress.info/zoznam-sk-smtp-natstavenie/