Klapkova
09.12.06,21:38
prosim vás nevie mi tu niekto poradiť ako sa vypisuje evidenčný lisť dôchodkového poistenia? jedna sa mi o obdobie ked je zamestnanenc na PN...ako zadať výluku dni? zava sa sa až po 10 sni? alebo sa tma rata aj tých 10 dni? a potom neviem aký VZ sa dáva do kolky? či je to suma vlastne vyplatena za tých 10 dní PN alebo niečo ine?...a či sa to potom z celoročného VZ odratáva? prosim o pomoc lebo fakt tie navodi su neskutočne nezrozumitelne vydane sociálkou....ved asi ako vela toho čo sa týka sociálky je nepochopiteľne!
Ďakujem vopred......poprosim ak sa dá aj na mail môžte lubenaster@gmail.com
Paula
09.12.06,20:42
skús pozrieľ: ELDZ, ELDP, evidenčný
DanielaSL
09.12.06,20:50
prosim vás nevie mi tu niekto poradiť ako sa vypisuje evidenčný lisť dôchodkového poistenia? jedna sa mi o obdobie ked je zamestnanenc na PN...ako zadať výluku dni? zava sa sa až po 10 sni? alebo sa tma rata aj tých 10 dni? a potom neviem aký VZ sa dáva do kolky? či je to suma vlastne vyplatena za tých 10 dní PN alebo niečo ine?...a či sa to potom z celoročného VZ odratáva? prosim o pomoc lebo fakt tie navodi su neskutočne nezrozumitelne vydane sociálkou....ved asi ako vela toho čo sa týka sociálky je nepochopiteľne!
Ďakujem vopred......poprosim ak sa dá aj na mail môžte lubenaster@gmail.com

1. Zadáva sa obdobie PN bez 10 dní, ktoré mu platí zamestnávateľ.
2. VZ je suma, z ktorej sa platili odvody. Čiže nie PN.

Aký máš softvér? Programy to zvyknú urobiť, poniektoré dokonca vtlačia priamo do formulára.

A nabudúce ...ako ti predo mnou Paula napísala, skús si do okienka Hľadaj ...zadať slovo napr. Evidenčný list dôchodkového poistenia a ono ti vyhľadá veľa tém, kde sa o tom už písalo. Paula ti to ale trošku uľahčila, stačí kliknúť na podčiarknuté.....
DanielaSL
10.12.06,06:32
Prilepím sem k tejto téme ešte jeden článok....

Zápisy na ELDP za rok 2006
Zákon č.310/2006 Z.z., ktorým sa novelizoval zákon č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov od 1.8.2006, zaviedol do aplikačnej praxe viaceré zmeny. S niektorými zmenami súvisí aj vykonanie správnych zápisov na evidenčný list dôchodkového poistenia (ELDP) za rok 2006.



Okrem iného sú zmeny pri:
Rodičovská dovolenka muža
S účinnosťou od 1.8.2006 sa povinné dôchodkové poistenie muža prerušuje v období, v ktorom čerpá rodičovskú dovolenku len v tom prípade, ak nemá nárok na materské.
Dočasná pracovná neschopnosť zamestnanca po 52. týždni
Poistencovi sa prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti odo dňa nasledujúceho po uplynutí 52 týždňov trvania dočasnej PN do jej skončenia. Obdobie od prvého dňa po uplynutí 52 týždňov trvania dočasnej PN do ukončenia dočasnej PN, ktoré trvá od 1.8.2006, sa neuvádza v rubrike „Obdobie dôchodkového poistenia od - do” na ELDP.

Náhrada mzdy plynúcu z neplatného skončenia pracovného pomeru
Od 1.8.2006 už pre náhradu mzdy plynúcu z neplatného skončenia pracovného pomeru neplatia pri plnení odvodových povinností na sociálne poistenie dva režimy. Nerozlišuje sa :
– či bola vyplatená počas trvania poistného vzťahu (kedy patrila do vymeriavacieho základu v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola vyplatená, so zohľadnením maximálnej výšky vymeriavacieho základu v príslušnom kalendárnom mesiaci)
– alebo či bola vyplatená po skončení poistného vzťahu, kedy sa už do vymeriavacieho základu nezahŕňala, pretože bola vyplatená po skončení poistného vzťahu.
Zaznamenanie vymeriavacieho základu dôchodcu na ELDP Sumu starobného dôchodku za obdobie dôchodkového poistenia získané po splnení podmienok nároku na starobný dôchodok Sociálna poisťovňa určí po 31. júli 2006 za rovnakých podmienok všetkým poberateľom starobného dôchodku, takže musia byť v takýchto prípadoch k dispozícii sumy vymeriavacích základov osobitne od 1. augusta 2006.
Stašek
10.12.06,09:52
skús pozrieľ: ELDZ (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=+ELDZ), ELDP (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=ELDP), evidenčný (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=eviden%E8n%FD)
Prosím o radu používateľov OLYMPu. My ho používame od r. 2006. Ukončili sme PP s pracovníkom, ktorý pracoval od r. 1998. Dal som tlačiť (v OLYMPe) ELDZ. V oddiely II. - Obdobie poistenia.... vytlačilo roky 2004, 2005 - bez VZ - veď program nemá tieto roky v pamäti, r. 2006 vytlačil aj VZ. Tie dva roky musím dopísať ručne? A čo roky 1998, 99,....? Tie mi program nevytlčil ani bez VZ.
(Som začiatočník)
Zoltán Kovács
10.12.06,09:55
Prosím o radu používateľov OLYMPu. My ho používame od r. 2006. Ukončili sme PP s pracovníkom, ktorý pracoval od r. 1998. Dal som tlačiť (v OLYMPe) ELDZ. V oddiely II. - Obdobie poistenia.... vytlačilo roky 2004, 2005 - bez VZ - veď program nemá tieto roky v pamäti, r. 2006 vytlačil aj VZ. Tie dva roky musím dopísať ručne? A čo roky 1998, 99,....? Tie mi program nevytlčil ani bez VZ.
(Som začiatočník)

Na ELDP sa uvádzajú roky od 2004. Do roku 2003 sa používali ELDZ, a každoročne sa to nahlasovalo na SP. Teraz ELDP sa posiela iba po ukončení pracovného pomeru.
Topas
10.12.06,14:04
Ak ti program neumožní zadať VZ za rok 2004 a 2005, môžeš tlačivo vypísať aj na stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) a vytlačiť ho. Ak bol zamestnanec zamestnaný od roku 1998, musí mať pri ukončení PP na ELDZ VZ za roky 2004, 2005 a 2006.
Klapkova
10.12.06,16:30
1. Zadáva sa obdobie PN bez 10 dní, ktoré mu platí zamestnávateľ.
2. VZ je suma, z ktorej sa platili odvody. Čiže nie PN.

Aký máš softvér? Programy to zvyknú urobiť, poniektoré dokonca vtlačia priamo do formulára.

A nabudúce ...ako ti predo mnou Paula napísala, skús si do okienka Hľadaj ...zadať slovo napr. Evidenčný list dôchodkového poistenia a ono ti vyhľadá veľa tém, kde sa o tom už písalo. Paula ti to ale trošku uľahčila, stačí kliknúť na podčiarknuté.....
__________________
Daniela

ďakujem toto sompotrebovala vedieť! ako to je s výlukou PN, evidenčne listy somnašla na sociálke to mi je jasne, alen jedna sa mi ešte že či do VZ dávam aj náhradu za PN čiže tých prvých 10 čo plati zamestnávateľ a teda čo sa potom dáva do stlpca VZ počas vylúč. dôb? o to mi aj ide! čiže aka suma sa udáva do toho kedže do vylučeneho obdobia zadam dni len po 10 dni PN.
Jana Motyčková
11.12.06,07:29
Pri PN sa do VZ počas vylúčených dôb dáva 0 - keďže počas PN nemá príjem započítavaný do VZ (mimochodom ani náhrada za prvých 10 dní nejde do vymeriavacieho základu). VZ počas vylúčených dôb býva nenulový napr. pri poberaní vyrovnávacej dávky v tehotenstve.
DanielaSL
11.12.06,07:37
ďakujem toto sompotrebovala vedieť! ako to je s výlukou PN, evidenčne listy somnašla na sociálke to mi je jasne, alen jedna sa mi ešte že či do VZ dávam aj náhradu za PN čiže tých prvých 10 čo plati zamestnávateľ a teda čo sa potom dáva do stlpca VZ počas vylúč. dôb? o to mi aj ide! čiže aka suma sa udáva do toho kedže do vylučeneho obdobia zadam dni len po 10 dni PN.[/quote]

Keď ten zamestnanec mal len PN , tak vymeriavací základ ...čiže hrubá mzda z ktorej išli odvody, bez náhrady príjmu za 10 dní PN sa uvedie do kolonky VZ. Kolonka VZ počas vylučiteľných dôb sa pri PN nevypisuje.
Tá je určená na iné dôvody , máš ich vysvetlené dosť zrozumiteľne na zadnej strane tlačiva.
Klapkova
11.12.06,10:55
Ďakujem velmi pekne už som v obraze. No zadnu stranu tlačiva nemam vtom je celý problem inak by som sa vedela asi aj lepšie zorientovať a na stránke sociálnej poisťovne som ju nenašla. :confused: Ale už viem ako na to ĎAKUJEM
Klapkova
11.12.06,10:59
Ďakujem velmi pekne už som v obraze. No zadnu stranu tlačiva nemam vtom je celý problem inak by som sa vedela asi aj lepšie zorientovať a na stránke sociálnej poisťovne som ju nenašla. :confused: Ale už viem ako na to ĎAKUJEM.
kacena
17.05.07,12:03
Ahojte.Chcela by som si len overiť , či mám správnu informáciu , že ELDP sa posiela do pisťovne až po ukončení pracovného pomeru. Evidenčný list mám založený vo firme a až keď sa skončí PP , tak sa odošle na pobočku ?
Nemusí sa VZ hlásiť vždy po ukončení roka ? Ďakujem.kacena
Aňuška
17.05.07,12:06
Ahojte.Chcela by som si len overiť , či mám správnu informáciu , že ELDP sa posiela do pisťovne až po ukončení pracovného pomeru. Evidenčný list mám založený vo firme a až keď sa skončí PP , tak sa odošle na pobočku ?
Nemusí sa VZ hlásiť vždy po ukončení roka ? Ďakujem.kacena
Máš správnu informáciu. Od 1.1.2004 sa ELDP odovzdáva až pri ukončení
PP.
Stašek
17.05.07,14:48
Máš správnu informáciu. Od 1.1.2004 sa ELDP odovzdáva až pri ukončení
PP.
Ako že "ELDP mám uložený vo firme"? Vystavuješ a pošleš len jeden za všetky roky zamestnania vo firme. Vyhotovuješ ho len pri skončení PP. Na tom jednom uvedieš všetky (aj 10) roky.
Tweety
17.05.07,14:52
Do konca roku 2003 sú všetky ELDZ v SP, od 1.1.04 ELDP- nový názov - má zamestnávateľ, ktorý ho priebežne vypisuje, na SP ho zasiela až pri skončení PP. Znamená to, že na novom ELDP sú zapísané všetky odpracované roky vo firme počnúc rokom 2004.
sobica
25.05.07,07:58
Ahojte chcela by som sa spýtať.
Vypisujem ELDP - zamestnanec celý tento rok poberal nemocenské a 16.5. zomrel. teraz v májovej výplate firma poskytne rodine peniaze zo sociálneho fondu a i "mimoriadnu odmenu z nákladov" za vykonanie určitej práce. Akú sumu mu dám ako vymeriavací základ za tento rok? Pri poberaní nemocenskej je to 0. zo sociálneho fondu sa platí len daň, takže to sa tam tiež nezaráta, ale neviem si poradiť s tou odmenou. V zákone o sociálnom poistení sa píše o tom, že z odmien sa odvody do SP neplatia, teda nemalo by to ísť ani do VZ. Nie som si však istá, či sa to vzťahuje aj na tento typ odmeny. Pomli by ste mi prosím vás pomôcť?