noel.g
10.12.06,09:00
pekný deň Vám želám

mám problém s vytvorením bodu obnovenia systému, jednoducho sa nevytvára automaticky, dá sa len manuálne. Na správu registrov používam registry mechanic, ktorý bod obnovenia tiež dokázal vytvoriť.

inštaloval som SP2, nemôže to byť vďaka tomu?
noel.g
10.12.06,10:41
pekný deň Vám želám

mám problém s vytvorením bodu obnovenia systému, jednoducho sa nevytvára automaticky, dá sa len manuálne. Na správu registrov používam registry mechanic, ktorý bod obnovenia tiež dokázal vytvoriť.

inštaloval som SP2, nemôže to byť vďaka tomu?

pre upresnenie, už to registry mechanic nedokáže, aj keď som ho preinštaloval, skúšal som iný soft na upravu registrov a vytvorenie bodu obnovenia, aj tak sa neudialo nič, jedine manuálne sa to dá...
Charon
10.12.06,11:48
Zdravím Vás. Kliknite pravým tlačidlom myši na Ikonu Tento počítač, a vyberte si vlastonsti (úplne dole) a vyberte si záložku obnovenie systému. Pravdepodobne ho máte vypnutý. Zaškrtnite ho a malo by to začať pracovať.
Marína
10.12.06,16:53
Charon, keďže nie je možnosť v Hobby poradách oceňovať príspevky, aspoň takto Ti ho za Tvoje rady prideľujem. http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif
noel.g
11.12.06,22:00
Zdravím Vás. Kliknite pravým tlačidlom myši na Ikonu Tento počítač, a vyberte si vlastonsti (úplne dole) a vyberte si záložku obnovenie systému. Pravdepodobne ho máte vypnutý. Zaškrtnite ho a malo by to začať pracovať.

Ďakujem za radu, potreboval by som niečo presnejšie, pretože to som už dávno urobil, práve preto som sa obrátil na poradu... ale aj tak ešte raz vďaka..:)
Charon
12.12.06,06:52
... potreboval by som niečo presnejšie:)

Ako Vám môžem pomôcť?
Hlinkovx
12.12.06,08:03
noel
a máš k dispozícii dosť miesta na vytváranie toho bodu obnovy?
ak máš všekto nastavené tak, ako ti to tu hore popísali..malo by ti to fungovať...
alebo skús ešte jeden program Acronis True Image - urobíš si zálohu systému a v prípade núdze ho zase obnovíš....

v prípade skús ešte raz napr. aj podľa týchto návodov si všetko prekontrolovať... ale pozor...na neodborný zásah do registrov
http://www.tipyatriky.sk/index.php?cat=backupxp&kat=7
http://www.tipyatriky.sk/index.php?cat=restorexp&kat=1 (http://www.tipyatriky.sk/index.php?cat=restorexp&kat=1)
http://www.tipyatriky.sk/index.php?cat=restore&kat=1 (http://www.tipyatriky.sk/index.php?cat=restore&kat=1)
Marína
12.12.06,12:17
Tak som sa "ulakomila" na Acronis True Image. Stojí 17.999 korún(českých).:confused:
Marína
13.12.06,07:34
Veľmi pekne ďakujem.:) Skúsim ešte nájsť tú verziu(10 Home), ktorú mi doporučuješ, ak nenájdem, použijem 9. Ešte mi prezraď, to heslo nájdem niekde na uvedených stránkach?
Charon
16.12.06,15:09
Zdravím všetkých zástancov Acronisu. Chcem upozorniť na rozdiel medzi Acronisom a Bodom obnovy. Neviem, či je to to pravé pre bežné užívanie. Samozrejme, že Acronis zálohuje kompletný systém, vrátane MBR, FAT32 ... Acronis sa používa vtedy, keď sa ide robiť zásadný zásah do systému, ale nie pri inštalácii novej verzie účtovníckeho programu. Keď tá zlihá, vtedy je možmé použiť Bod obnovy. Nie je potrebné preinštalizovať Acrobisom celý systém. Keď je vlastne potrebné zmeniť ovládač a záznam registru. Naviac Acronisom dostanete stav systému, kedy ste ho robili... čo môže byť problém, keď ste robili zálohu dávnejšie. Acronis treba dobre nastaviť, aby nerobil kompletnú zálohu disku. Môže sa stať, že ste robili zálohu pred týždňon, a prídete o týždeň nahadzovania údajov do účta... Nenechajte sa nechytať ... A na vrabce sa nejde s delom...
M3G
16.12.06,15:32
pekný deň Vám želám

mám problém s vytvorením bodu obnovenia systému, jednoducho sa nevytvára automaticky, dá sa len manuálne. Na správu registrov používam registry mechanic, ktorý bod obnovenia tiež dokázal vytvoriť.

inštaloval som SP2, nemôže to byť vďaka tomu?

Ako obnovuješ systém? Cez núdzový režim? Na to by si nemal potrebovať žiadny program, windows to robí sám a service pack2 by mal opravovať niektoré chyby, takže tam by nemala byť chyba.

Mne keď nejdú obnovovať systémy, väčšinou zistím, že v obnovovacích súboroch mám vírus. Ak si bol napojený na internet pred inštalovaním SP2, určite to máš zavírené. Skús v núdzovom režime prezrieť C:\system volume information nejakým antivírom.
M3G
16.12.06,16:08
Bod obnovy v XP je ako chodiť dnes na TRABANTE. Čas obnovy je dlhší ako obnova disku Acronisom a nikdy nevieš čo sa Ti obnoví, ale v druhom prípade, vieš určite, že všetko čo si zalohoval, potom stačí aktualizovať ANTIVÍR (u Pandy je to automatika behom minúty).
Ja dnes vo svojom okolí nepoznám už ľudí, čo by používali BOD OBNOVY u XP.....snáď takých, čo na preinštalovanie potrebuje kamaráta..,čiže odborníka. Hodne zdaru.

Ako servisný technik, ktorý dodáva počítače si nemôžem dovoliť stiahnuť a nainštalovať Acronis, znamenalo by to pre mňa inštalovanie nelegálneho softvéru. Mne je to osobne jedno, ale mám občas takých klientov, ktorí sú v tomto striktní. Inak až tak veľmi často nepoužívam obnovovanie, väčšinou sa mi podarí opraviť registry aj ručne, preto sa mi zdá obnovovanie cez xp dostatočné.

Celkovo by som túto diskusiu asi odporúčal zmazať z dôvodu návodu k páchaniu trestnej činnosti. Ale ako som povedal, je mi to úplne jedno, aj tak to tu z porady nepoužije možno nikto.
Charon
17.12.06,06:09
...Chcem upozorniť ľudí tu z porady o dôležitosti legálnosti software na ich PC. Uvedomte si, že o Vašom PC daňové úrady vedia. Vedia aj o tom, aký soft máte, legálny, nainštalovaný. Teda nie je problém poslať kontrolu a preveriť Váš ostatný software. Pozor, cena Acronisu ... je už nad minimálnu mzdu, teda trestný čin. Ale to nepatrí sem. K zálohe obnovovacieho bodu :)
noel.g
17.12.06,08:17
Neviem, prešiel som antivrakmi komplet PC aj v režime núdzovom aj v bežnom režime, počítač mám čistý... Nepoužívam často bod obnovenia, ale predsalen je dobre mať backup v poriadku.... :-))) Ďakujem za rady ešte skúsim sa s tým pohrať, snáď na niečo prídem...
Charon
17.12.06,08:25
Neviem, prešiel som antivrakmi komplet PC aj v režime núdzovom aj v bežnom režime, počítač mám čistý... Nepoužívam často bod obnovenia, ale predsalen je dobre mať backup v poriadku.... :-))) Ďakujem za rady ešte skúsim sa s tým pohrať, snáď na niečo prídem...

Backup čoho? To je dôležité. Backup disku? Backup registrov? Backup MBR, FAT, Partícií? Napíšte čo vlastne chcete a možno bude ďalšia diskusia zbytočná. Aktivujte si Bod obnovenia. Mne beží, raz ma z problému vytiahol, inokedy nie. Musíte vedieť čo chcete. Ja, na Vašom mieste by som sa nevenoval backupu systému ako takému, ale údajom, dátam, mojej práci. Tá má v PC skutočnú hodnotu. Ostatné sa dá spraviť do niekoľkých hodín, ale ročné účto viacerých firiem sa nedá. Zálohujte si kompletnú Vašu prácu. Ostatné sa dá. Ak môžem poradiť tak napr. http://www.7-zip.org/ je to freeware, komprimuje výborne, a na zálohu údajov (Vašej práce) postačí.
bryan
17.12.06,08:54
suhlasim s Charon, treba zalohovat data - pracu. Ostatne je aj tak nanic. Ak pride fatal crash tak je to aj tak zle...
Zalohuj data pravidelne v takych intervaloch, ako uznas za vzacny svoj cas.

Sposoby zaloh:
- na USB kluc,
- na CD alebo DVD,
- na RAID alebo druhy HDD
- na dataserver (fileserver)
- na databanku

Heslo znie: KEEP IT SIMPLE!
bryan
17.12.06,08:58
...alebo este jedna moznost...WM Ware - virtualna masina. Vsetko je ulozene v jednom file, platform independent, rychlo obnovitelny cely system aj s programami na akomkolvek HW.
noel.g
24.12.06,00:57
Ako Vám môžem pomôcť?

potreboval by som presne zistiť, čo sa mohlo stať... momentálne už nedokážem ani technickú podporu, kde býva obnovenie systému otvoriť...jednoducho som prišiel o obnovenie systému. v prípade nejakej chyby som nahratý...

keď kliknem na modrý otáznik v ponuke štart, neudeje sa nič.... nabehnú tie malé hodinky presýpacie vedľa kurzoru a dosť...neotvorí sa.... ja už neviem vyskúšal som všetko možné.... musí existovať nejaký konkrétny zásah či už do registrov, alebo iná alternatíva ako bod obnovenia nájsť, spustiť a vrátiť v prípade potreby predchádzajúce nastavenia.
noel.g
24.12.06,00:58
Backup čoho? To je dôležité. Backup disku? Backup registrov? Backup MBR, FAT, Partícií? Napíšte čo vlastne chcete a možno bude ďalšia diskusia zbytočná. Aktivujte si Bod obnovenia. Mne beží, raz ma z problému vytiahol, inokedy nie. Musíte vedieť čo chcete. Ja, na Vašom mieste by som sa nevenoval backupu systému ako takému, ale údajom, dátam, mojej práci. Tá má v PC skutočnú hodnotu. Ostatné sa dá spraviť do niekoľkých hodín, ale ročné účto viacerých firiem sa nedá. Zálohujte si kompletnú Vašu prácu. Ostatné sa dá. Ak môžem poradiť tak napr. http://www.7-zip.org/ je to freeware, komprimuje výborne, a na zálohu údajov (Vašej práce) postačí.

backup registrov....
Charon
24.12.06,05:55
Backup registrov? Ten je možné spraviť aj cez regedit. Štandardný program dodávaný s MS Windows. Nepotrebujete žiaden špecializovaný soft.

Do príkazového riadku napíšte regedit. V ľavom panely, prvý riadok je "Tento počítač" a potom už iba stačí Súbor/Exportovať ...

A obnoviť? Iba kliknúť na exportovaný súbor, alebo opačne - Súbor/Importovať.

Alebo si na nete nájdite nejaký špecializovaný program, free verziu, je ich veľa ... a dobrých...
M3G
06.01.07,22:02
Backup registrov? Ten je možné spraviť aj cez regedit. Štandardný program dodávaný s MS Windows. Nepotrebujete žiaden špecializovaný soft.

Do príkazového riadku napíšte regedit. V ľavom panely, prvý riadok je "Tento počítač" a potom už iba stačí Súbor/Exportovať ...

A obnoviť? Iba kliknúť na exportovaný súbor, alebo opačne - Súbor/Importovať.

Alebo si na nete nájdite nejaký špecializovaný program, free verziu, je ich veľa ... a dobrých...

Horšie je, keď sa nedostanem do windowsu, kde chcem urobiť obnovenie registrov z toho súboru. Potom mi je ten súbor nanič.:D
Charon
08.01.07,08:28
Obnovím register (ak je chyba v registroch) z originálneho inštalačného cd k MS Windows. A ak nebude systém bootovať iba kvoli registrom, postačí prepnúť pri bootovaní sa do iného módu.
A ak systém nebude bootovať z iného dôvodu, tak záloha registrov je aj tak zbytočná. Bude potrebné chybu nájsť a odstrániť. Teda úvaha, či registre zálohovať cez regerdit, alebo nie je nepodstatná.