bim
10.12.06,18:35
Dobry vecer,
v jednej veci mam nejasno.

Sprava katastra rozhodujuca o navrhu na vklad bola vydana 10 dni po uzavreti manzelstva a viac ako 30 dni od dorucenia navrhu na vklad (to siaha na viac ako 2 mesiace!).

Bude nehnutelnost predmetom vyporiadania BSM?

Dakujem za radu!
:cool:
Gido
10.12.06,20:42
Dobry vecer,
v jednej veci mam nejasno.

Sprava katastra rozhodujuca o navrhu na vklad bola vydana 10 dni po uzavreti manzelstva a viac ako 30 dni od dorucenia navrhu na vklad (to siaha na viac ako 2 mesiace!).

Bude nehnutelnost predmetom vyporiadania BSM?

Dakujem za radu!
:cool:
Zatiaľ mám nejasno aj ja. Aká správa to mala byť vydaná, o čom? Ospravedlňujem sa, ale nerozumiem otázke. Prosim konkretizujte a popište podrobnejšie, o čo ide.
bim
10.12.06,21:01
Prepacte, zle som sa vyjaril.
Ako slobodny som kupil dom. Sprava katastra rozhodla o navrhu na vklad po 9 mesiacov (a nie do 30 dni) odo dna dorucenia mojho navrhu na vklad. Vtedy som bol 10 dni zenaty.
Potrebujem vediet ci nehnutelnost ktoru vlastnim je predmetom vyporiadania BSM pri rozvode.
Snad som to teraz sparvne napisal. Uz som unaveny ;-)
Dakujem za radu
Gido
10.12.06,22:42
Kúpna zmluva bola platne uzatvorená pred uzatvorením manželstva a účinok kúpnej zmluvy nastal až povolením a zapísaním vkladu do katastra nehnuteľností, čo sa stalo už za trvania manželstva. Podľa zákona do BSM patrí všetko, čo bolo nadobudnuté manželmi alebo jedným z nich počas trvania manželstva s vnimkou vecí, ktoré získal len jeden z maželov dedením alebo darovaním, alebo získal za prostriedky takto nadobudnuté. Podľa formulácie otázky ste ako slobodný kúpili dom, teda nadobudli pred uzatvorením manželstva za prostriedky, ktoré ste mali pred uzatvorením manželstva, preto nemožno v takomto prípade považovať tento dom za predmet BSM. Nakoniec aj v LV by ste mali byť uvedený ako výlučný vlastník. Pokiaľ by tomu tak nebolo, domáhajte sa nápravy na Správe katastra, ale zrejme to bude v poriadku a ako vlastník ste zrejme uvedený len Vy, inak by ste to v otázke uviedli. Mám pravdu? Stačí toľko na vašu otázku? Prajem pekný deň všetkým.
bim
11.12.06,04:56
Dobre rano,
ano v LV som uvedeny ako vylucny vlastnik. Ale kedze mam pred rozvodom zacal som pochybovat o tom co je a nie je v BSM!
Srdecna vdaka za toto objasnenie. Uz som kludnejsi!
Prajem pekny den a prijemny pracovny tyzden!
bim
22.04.07,10:08
Dobry den,

opat sa vraciam k problemu ktory sa pravdepodobne tyka viacero ludi kt. sa chcu rozviest.
Ako som uz v starsom prispevku spominal byt som kupil ako slobodny (v roku 2003-kupa od fyzickej osoby). V ten isty rok som podal na kataster navrh na vklad. Pravoplatne rozhodutie katastra bol vydany az v roku 2004. Podla LV som vlastnikom bytu len ja (1/1).

Problematicke su nasledovne fakty:
1. KU nedodrzal zakonom stanovenu lehotu na vydanie pravoplatneho rozhodutia (trvalo im to 9 mesiacov);
2. Znenie peciatky spravy katastra, ktore je na 1. strane kupnej zmluvy je nasledovne: „pravne ucinky vkladu nastali dna XX.XX.2004“ (co je tych 10 dni po uzavreti manzelstva).

Otazka je teda stale ta ista "bude nehnutelnost predmetom vyporiadania BSM" a pokial ano co mam urobit aby to tak nebolo? :confused:
Ziadost o rozvod som este nepodal pretoze potrebujem vyriesit/vyjasnit tento problem.
Dakujem za kazdu odpoved a radu!!!