Tatiana19
10.12.06,19:39
Dobrý večer,
mohol by mi niekto poslať vzor internej smernice: naša firma nechala v októbri prac.výroby doma s tým, že majú zaplatenú celú mzdu, ale neposkytli sme im gastro-lístky, momentálne pracujú každý 4.deň. Potrebovala by som internú smernicu, v ktorej to bude zahrnuté, aby bolo jasné, prečo sme im tie lístky nedávali
Ďakujem
Tatiana
jaja99
10.12.06,18:56
Posielam jednoduchú smernicu.
jaja99
10.12.06,20:49
Re: od karola.za

--------------------------------------------------------------------------------

Citát:
Pôvodca textu príspevku: karol.za
ahoj jaja99
prečítal som si vašu smernicu,ale má taký malý nedostatok,treba prečítať § 152 ZP ,ktorý hovorí - zamestnávateľ je povinný...,
vo vašej smernici sa hovorí V prípade, že si do uvedeného dňa neprevezme všetky stravovacie poukážky, na ktoré má nárok, bude množstvo, ktoré prevzal považované za nárok v danom mesiaci ,
zamestnávateľ si nesplní povinnosť podľa citovaného §
v prípade že zamestnanec nechce stravné lístky,treba jeho prehlásenie ,že zamestnávateľa nežiada o plnenie jeho povinností podľa citovaného §,ale v prípade kontroly neviem či by to IP akceptoval,on by hľadal chybu skôr u zamestnávateľa
s pozdravom karol




Ahoj Karol,

ďakujem za reakciu.
Prehlásenie nedávame zamestnancom podpisovať, nakoľko v zmysle § 17 ZP, ak sa zamestnanec vopred vzdá svojich práv, tak právny úkon je neplatný.
Časové obmedzenie sme tam dali preto, aby zamestnanci poznali lehotu, kedy má zamestnávateľ lístky k dispozícii v dostatočnom množstve.
Zamestnávateľ si splnil svoju povinnosť - § 152 ZP - poskytuje stravné lístky. Možno by bolo vhodnejšie uviesť túto klauzulu priamo v pracovnej zmluve - že sa zmluvné strany dohodli na tomto systéme preberania straveniek.
mariro
11.12.06,10:05
Dakujem aj ja za zverejnenie smernice, velmi mi pomohla.
evulik
04.02.08,13:01
Dobry den,

mohli by ste mi niekto prosim "odobrit", napisat kritiku, komentar k uvedenej smernici. Dakujem, nie som si ista hlavne tym, ci upravou v smernici mozeme poskytnut listky dochodcovi, pocas D, PN, OCR. Hodnoty este nemame doriesene, preto otazniky. Dakujem vopred.