katka13122
11.12.06,08:20
potrebovala by som poradit,robim oblatky doma na zeliezkach a mam ich take hrube vobec sa nepodobaju na take co predavaju o obchodoch,cim to je??
potrebovala by som nejaky dobrucky recept na oblatky
bezradná
11.12.06,07:31
potrebovala by som poradit,robim oblatky doma na zeliezkach a mam ich take hrube vobec sa nepodobaju na take co predavaju o obchodoch,cim to je??
potrebovala by som nejaky dobrucky recept na oblatky

Si ma predbehla. Akurát minulý týždeň som chcela hodiť túto tému, keď už máme predvianočné chystanie. A tebe nechutia také hrubé? U nás práve tie "idú", naši ani nechcú dovoliť zmeniť recept.Akurát v sobotu som robila prvú várku.Pridám sem ten recept, ale tento je vhodný len na klasické želiezka - nie na elektrické, sú naozaj hrubšie, ale sladučké a je do čoho sa zahryznúť

1 kg hladkej múky, 1,5l mlieka, 3 žĺtky,15 dkg hery, 35-40dkg kryštálového cukru,vanilkový cukor a škorica podľa chuti
katka13122
11.12.06,07:45
mne chutia ale su cudne,proste chce aby boli take pekne.ake mas zeliezka??
karpis
11.12.06,13:32
Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
tonkat
11.12.06,13:42
Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
Prečo cez ss? A nedalo by sa zverejniť? Aj my by sme privítali receptík. Vďaka
karpis
11.12.06,13:48
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.
tonkat
11.12.06,14:09
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.
Ďakujem, a oceňujem hlavne rýchlosť. Môžeš dať ešte aj tie trubičky? Veď to poznáš o tých prstoch a ruke, že? Pekne ďakujem.
camelfly
11.12.06,14:11
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.


Zuzka vyzera to mnam, aj ja sa prihovaram za tie trubicky :)
imino
11.12.06,14:39
Ja nasim receptom zatial neprispejem, neviem ho z hlavy, :) ale robievame ich na elektrickych zelezach, tie maju hadam aj 40 rokov, ale vacsinou sa podaria take akuratne. Ani hrube, ani tenke. Len ich nesmieme robit skor ako par dni (max. tyzden) pred Vianocami... Lebo ich mozeme potom odpekat znova... :) :) :) :) :) Ale trubicky nerobievame. Prsty, prsty... :)
camelfly
11.12.06,14:41
Ja nasim receptom zatial neprispejem, neviem ho z hlavy, :) ale robievame ich na elektrickych zelezach, tie maju hadam aj 40 rokov, ale vacsinou sa podaria take akuratne. Ani hrube, ani tenke. Len ich nesmieme robit skor ako par dni (max. tyzden) pred Vianocami... Lebo ich mozeme potom odpekat znova... :) :) :) :) :) Ale trubicky nerobievame. Prsty, prsty... :)

Imino, tak skus zohnat ten recept a urcite ho niektore vyskusame ;) , vidim ze si znova v cisto zenskej teme :D , tak aj tu vitaj
imino
11.12.06,17:39
Uz som ho nasiel, idem ho opisat a poslem. :) :)
imino
11.12.06,17:49
Imino, tak skus zohnat ten recept a urcite ho niektore vyskusame ;) , vidim ze si znova v cisto zenskej teme :D , tak aj tu vitajDakujem. :p :) :p :) :p :) :p No, niekedy ma zaujimaju cisto "babske" zalezitosti... :) :D :D

Tak, tu uz je ten recept:
"VIANOCNE OBLATKY od starej mami

1 kg hladkej muky special, 2 vajcia, 2 zltka, 1/2 smetolu, 12 dkg krystaloveho cukru, 1/2 l mlieka, voda, v ktorejsme varili klinceky (v asi 1 l vody 1/2 bal. klincekov).

V mixeri vyslahame cukor s vajciami, mliekom a mukou. Potom slahame vodu s mukou az spotebujeme cele 1 kg muky. Nakoniec zamiesame smetol (rozpusteny). Cesto nechame niekolko hodin postat (cez noc)."

Dobru chut. :) :) :)
Ivana Š
11.12.06,18:20
pridávam odskúšaný recept od mojej tety, ktorá robí oblátky dlhé roky
sú skvelé:):):) - aj tenké aj chutné :):):)
(má el. želiezka a na jednu oblátku ide 1 polievková lyžica cesta)

2 vajíčka
1 dcl oleja
14 dkg práškového cukru
1 kg hladkej múky
1 vanilkový cukor
1 l mlieka
voda podľa potreby - cca 4 dcl
imino
11.12.06,19:55
No prosim, to je receptur. :) :) :) To ani nestihneme vsetko poskusat... Na kazdy rok jedna :D :D :D
karpis
12.12.06,05:02
Recept na trubičky
1 kg hladkej múky špeciál
1 l mlieka
40 dg cukru rozpustiť vo vode
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
vanilkový cukor
škorica
voda
Pozor na pršteky, kto to pečie vie o čom hovorím
katka13122
12.12.06,06:10
to je receptov! :)
ako sa robia tie trubicky???
katka13122
12.12.06,06:20
mate niekdo recept na orechove,skoricove,medove????
karpis
12.12.06,06:25
Trubičky sa robia približne ako aj rovné, len keď otvoríš železo, musíš to rýchle skrútiť na nejaké drievko. To drievko ( paličku) mám urobenú z veľkej varechy.
karpis
12.12.06,06:26
mate niekdo recept na orechove,skoricove,medove????
Do základnéh cesta pridáš rôzne príchute orechy, med,
kokos atd. Môžeš robiť aj farebné s potravinárskou farbou.
bezradná
12.12.06,07:20
Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
môj recept bol na klasické želiezka(kliešte), nie na elektrické, my ich pečieme na priamom ohni. Je to trošku iné ako na elektrických, lebo k tomu ja potrebujem prehovoriť otca, aby mi pomáhal.Na tú našu formu je treba poriadneho chlapa, čo ich vládze otáčať.

PS: Nie je málo 1/2 l mlieka na 1 kg múky?

A ešte ma napadla jedna otázka. Kde sa dá kúpiť elektrická forma na pečenie oblátok?
karpis
12.12.06,13:04
Ja mám železá na rovné na tom robim aj trubičky a na slané. Sú to už staršie železá, ale viem že bývajú inzeráty na elektrické stroje na výrobu vianočných oblátok vyrábajú ich niekde na dolniakoch pri Nových zámkoch ale neviem kde presne. Tie klasické želiezka som tiež už videla, ale to musí byť riadna fuška
piecť na tom ,to ešte aj moja stará mama na takých piekla.
rosnička
12.12.06,13:27
ja mám tiež stroj na výrobu oblátok a robím aj trubičky. Základné cesto na trubičky 1,2 l mlieka, 60 dkg hladkej múky, 20-25 dkg kryštálového cukru, 2 žltka, 6 polievk.lyžíc oleja, 1 vanilka. Do tohto základu ja zvyknem pridať potravinársku farbu, škoricu, med, orechy - prísady podla vôle. Už teraz ich mám narobených cca 750 ks.
Ivana Š
12.12.06,14:51
táto firma ponúka el. stroje na pečenie oblátok

www.magropom.sk/productpro.html
imino
12.12.06,15:57
...Už teraz ich mám narobených cca 750 ks.My sa do pecenia pustime az na buduci tyzden. Zatial na ne nie je cas...
Johanka
12.12.06,16:15
Pridám recept na trubičky rokmi overený mojou švagrovou ( vymámila som ho od nej špeciálne pre Poradu :) ):
0,5 kg hladkej múky, 0,5 kg polohrubej múky, 4 žĺtka, 0,45 l vlažnej vody, 0,4 kg kryštáľového cukru, 0,125 kg masla ( pridáva sa rozpustené ), 1 l mlieka.
Napísala som poradie, v akom sa to má posutpne zmiešavať.
camelfly
12.12.06,16:31
Pridám recept na trubičky rokmi overený mojou švagrovou ( vymámila som ho od nej špeciálne pre Poradu :) ):
0,5 kg hladkej múky, 0,5 kg polohrubej múky, 4 žĺtka, 0,45 l vlažnej vody, 0,4 kg kryštáľového cukru, 0,125 kg masla ( pridáva sa rozpustené ), 1 l mlieka.
Napísala som poradie, v akom sa to má posutpne zmiešavať.

:D:D:D Johanka, taky vymameny byva vzdy najlepsi ;) , vyskusame
pyco4
24.12.07,13:19
ahoj, nevedela by si mi poradit, kde by som zohnal formu na oblatky ?
vieroslava
24.12.07,19:43
ahoj, nevedela by si mi poradit, kde by som zohnal formu na oblatky ?

Pozri si príspevok 23. Tam predávajú stroje na pečenie oblátok.
Burguet
28.03.08,11:25
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.



Ja na ten moj stroj zatial este len cakam,ale uz sa tesim,ked budem moct vyskusat tento recept.
MOHOL BY MI NIEKTO PROSIM POSLAT RADY AKO ROBIT SPRAVNE OPLATKY,COHO SA VYVAROVAT?ESTE NIKDY SOM TO NEROBILA ANI NEVIDELA.DAKUJEM;)
Burguet
01.04.08,18:47
Mohol by mi niekto poslat nejaky dobry recept na slane oplatky?
deha
02.04.08,05:34
Je možné použiť tieto recepty aj na oblátky vyrobené vo waflovacom elektrickom strojčeku?
liba2
02.04.08,05:47
bezradná
02.04.08,07:38
Je možné použiť tieto recepty aj na oblátky vyrobené vo waflovacom elektrickom strojčeku?

Ja si myslím, že nie lebo toto cesto je trošku iné na konzistenciu ako cesto do vafľovača. Pri oplátkach ide práve o to, aby boli stlačené na úplne tenučko a pri vafľovači - teda aspoň pri mojom, sa to určite nedá
bezradná
02.04.08,07:40
Burguet
15.04.08,04:39
Ja som si zmenila jeden recept podla svojej chuti a nazvala som ho orechove cigartky.Dava sa len 1 cajova lyz.cesta,dobre sa roztlaci a nataca sa na tenku rucku varesky.U nas doma to vsetkym velmi chutilo.
iris12345
11.11.08,08:53
potrebovala by som poradit,robim oblatky doma na zeliezkach a mam ich take hrube vobec sa nepodobaju na take co predavaju o obchodoch,cim to je??
potrebovala by som nejaky dobrucky recept na oblatky
Recept:
60dkg hladkej múky
1 vanilkový cukor
trocha škorice
16 dkg cukru (variť s 2 dcl vody + maslo 10dkg)
1 L mlieka
2 žĺtky

Pre Diabetikov davam:
muku celozrnnu pšenišnú hladkú
20 tabliet umeleho sladidla
ostatne zostava
iris12345
11.11.08,09:08
neviem ako mam napisat novy prispevok, len odpovedat som nasla. Moze mi niekto poradit, kde sa da kupit stroj na trubicky? dakujem
kačenka
11.11.08,09:51
tento stroj sa dá objednať - kontakt na www.magropom.sk. pošlú ti ho na dobierku.
vieroslava
20.11.08,19:00
Už si si ho objednala? Za akú dobu ti ho dodali?
Tiež by som mala záujem.
danuskas
20.11.08,19:40
Ja som stroj objednávala v septembri a odpísali mi, že ho pošlú dobierkou prvý decembrový týždeň.
vieroslava
22.11.08,07:42
Tak som si ho teda objednala tiež a odpísali mi, že mi ho dodajú v marci budúci rok. Takže môžem začať zháňať trubičky k tohtoročným vianociam.
Ingrid Ondruskova
23.11.08,08:13
Tak som si ho teda objednala tiež a odpísali mi, že mi ho dodajú v marci budúci rok. Takže môžem začať zháňať trubičky k tohtoročným vianociam.

Tiež som tam volala, potvrdili mi marec 2009, ale stále krútim hlavou nad tou
šialenou cenou...nie som si celkom istá, či to bude pre našu malú rodinu rentabilné / s oblátkami nechcem v budúcnosti obchodovať/, malo to byť len pre potešenie, že si vieme urobiť oblátky doma samy.
vieroslava
23.11.08,08:19
Tiež som zvažovala tú nerentabilnosť. Lanže z roka na rok sa mi ťažšie obstarávajú trubičky, ktoré sú chuťovo prijateľné. Máme radi sladké, orieškové, nech to človek cíti na jazyku. A tie, čo predávajú sú také vodové bez chuti a ani na trhoch už nedostať dobré trubičky. Takže budeme mať vlastné, drahé, ale chutné. Ale až na budúci rok.
martaneveri
26.11.08,19:42
Ja mám oblátkovač viac ako 6 rokov, vtedy stál asi 3,500,- Sk. Prvý rok som piekla veľa, predala som z nich dosť v práci, každému chutili a mne sa náklady vrátili. Teraz pečiem iba pre rodinu. Mám osvedčené svoje recepty na rovné oblátky, trubičky, aj slané.
Rovné: 1 kg hladkej múky špecial, 1,5 litra vody, 0,5 litra mlieka, 5 polievkových lyžíc oleja, 1 žĺtok, 1 kopcovitá polievková lyžica kryštálového cukru, 15 tabletiek sladidla, 1 vanilka, 1,5 kávovej lyžičky škorice./asi 250 ks/
Trubičky: 1 liter mlieka, 0,2 litra vody, 600 gr. hladkej m. špecial, 200 gr. kryšt. cukru, 1 vanilka, 1,5 kávovej lyžičky škorice, 2 žĺtky, 3 polievkové lyžice oleja./asi 180-200 ks/
Ak chcem mať rôzne chute, nasypem do cesta mleté orechy, kokos, kakao a pečiem, sú výborné
Slané: 0,5 litra mlieka, 0,5 litra vody, 3 kávové lyžičky soli, 2 polievkové lyžice oleja, 600 gr. hladkej múky, 1 kávovú lyžičku rasce. Pridávam rôzne sušené bylinky podľa chuti
nintendo
14.12.08,13:47
ahojte, za aku cenu ho predavaju???
t.betinka
14.12.08,14:57
Recept na oplátky:1 l.mlieka,7 lyžíc rozpusteného masla-obyčajne,1 žĺtok,150 g.práš.cukru,1 balíček vanilkového cukru,450 g hlad.muky.Všetko dobre vymiešam nechám aspoň 1 h.stat potom cez sito prelejem do inej nádoby aby neboli hrčky.Ak sa mi dobre pečie tak potom pridám 1 lyžicu medu.Dnes som robila už 5 dávku.
Na trubičky mam originál paličku vyzerá ako rúčka z varechy asi v 3/4 je pozdĺž prerezaná do toho zárezu dám okraj oblátky a rýchlo kým je ešte horúca oblátka stáčam.Pečiem na elek.stroji preto sem tam potieram-len keď sa mi začína lepiť-raz vrch raz spodok kôrkou zo slaniny.
monspa
16.12.08,07:41
Tiež som tam volala, potvrdili mi marec 2009, ale stále krútim hlavou nad tou
šialenou cenou...nie som si celkom istá, či to bude pre našu malú rodinu rentabilné / s oblátkami nechcem v budúcnosti obchodovať/, malo to byť len pre potešenie, že si vieme urobiť oblátky doma samy.
Tá cena sa určite nevyrovná tej atmosfére pri pečení a náklady na suroviny určite nie sú tak vysoké. Moja mamina ten stroj má už 25 rokov a stále funguje, takže to je investícia na roky dopredu. Najhoršie je nájsť si čas na pečenie a šikovných pomocníkov, ktorí ti pomôžu.
madeleine
21.12.08,11:04
My mame stroj, ktory kedysi velmi davno vyrobil nas dedko... babka s nim kazdy rok srpavila skoro tisicku oplatok a od jej smrti stroj koluje po rodine a nikdy si ho nestihame vymenit... Tento rok peciem ja a ide to velmi od ruky, takze sa prestava cudovat mnozstvu ktore napiekla...

Kupa je naozaj velmi narocna jednorazova zalezitost, ale fakt je, ze ich kazdy rok narobime pre celu rodinu tolko, ze napriek tomu, ze stroj mame, pravdepodobne kupime este jeden... :) Naklady rozdelime medzi tych, ktori oplatky kazdy rok chcu a tym padom sa investicia znizuje, je unosnejsia a budeme mat dva... :)

Vianocne oplatky (velmi jemne a malo sladke, akurat na vianocnu dietu :D)
 1 kg hladkej muky T650
 1 liter polotucneho mlieka
 0,9 l vody
 3 kopcovite lyzice krystaloveho cukru a 15 sacharinov rozvarime v 1/3 vody
 1 vanilkovy cukor
 5 PL oleja
 5 PL kokosov0ho tuku (Iva, Cera)
 2 vajcia
Zmes vyslahame v robote, ak mame moznost nechat stat cez noc, bude menej lepkava a oplatky sa budu lepsie robit.


Vianocne trubicky
 1 kg hladkej muky T650
 2 litre polotucneho mlieka (1,7l mlieka a 0,3l vody)
 360g cukru (rozvarime v mlieku)
 2 vajcia
 1 vanilkovy cukor
 Stipka soli
 125g masla
Zmes vyslahame v robote, vacsiu polievkovu lyzicu zmesi lejeme na rozpalenu platnu, po chvilke otvorime, pripravenou palickou na stacanie naberieme a rychlo stocime oplatku. Tuto palicku mozno nahradit vareskou, avsak je to menej bezpecne a treba dost dobru zrucnost.... :)
silvia1
21.12.08,14:05
doporučujem: dobrenapady.info /oblatky-cr22.htm

Mám vyskúšané.
vieroslava
06.12.09,11:10
Len sa chcem pochváliť, že už pečiem vlastné vianočné trubičky na vlastnom stroji a veľmi sa z toho vytešujem. Pekné vianoce všetkým.
velvet
07.12.09,17:40
Si to komplikujete vajíčkami, práškovým cukrom, rozpúšťaním masla...
V rodine už odnepamäti používame tento:
1kg hladkej múky
1L mlieka
1L vody
17 PL kryštálový cukor - ja som dala 13 a bolo dosť
2 vanilkové cukry - môže byť aj viac /kto akú vôňu zvládne/
1 žufaňa oleja /veľká naberačka - môže to byť cca 2-2,5 dcl/
všetko zamiešať a nechať do druhého dňa oddýchnuť

Máme klasické starodávne elektrické železá, dávame do nich za 1PL zmesi.
Robíme z toho istého aj trubičky aj oplatky.

Z takéhoto istého cesta robím aj palacinky :rolleyes:.
Mamita
08.12.09,11:31
Ahojte, potrebovala by som poradiť, ako udržať vianočné oplátky do Vianoc chrumkavé. Dostali sme úžasné domáce chrumkavé oplátky, ale už začínajú vlhnúť a do Vianoc ešte ďaleko :-) Máme ich v igelitovom sáčku na linke (tak nám bolo poradené).
Dada
08.12.09,11:41
Ahojte, potrebovala by som poradiť, ako udržať vianočné oplátky do Vianoc chrumkavé. Dostali sme úžasné domáce chrumkavé oplátky, ale už začínajú vlhnúť a do Vianoc ešte ďaleko :-) Máme ich v igelitovom sáčku na linke (tak nám bolo poradené).

My držíme oplátky na radiátore. Stále v suchu a teple. ;) A chrumkavé sú jedna báseň.
sgombalova
09.12.09,12:28
Podľa mňa nesmú byť v igelite. Skúste papierové vrecko alebo krabicu. A hlavne v suchu!
ubka
10.12.09,00:08
Ja ich každý rok skladujem v mikroténovom vrecku, ale musia byť uviazané.Vydržia aj dva mesiace krehké.
Pri pečení si uviažem "batôžček" do handričky zaviažem hrudku masla a občas potriem formu.Je to šetrné a nepopálim sa.
mbclo
10.12.09,09:19
My už dlhé roky železá natierame - mastíme kúskom včelieho vosku zabaleného do obväzu alebo handričky.
Dada
10.12.09,17:58
A nielen železá na oblátky potierame voskom, ale aj iné plechy na koláčiky.