dakut
11.12.06,09:46
Ahoj poradaci,

ako účtovať lieky v predajni ak sú po expiračnej dobe, je to škoda ale môžeme mať smernicu na prirodzený úbytok a zahrnúť tieto lieky do smernice????????

ďakujem za radu
Danila
11.12.06,09:48
Ahoj poradaci,

ako účtovať lieky v predajni ak sú po expiračnej dobe, je to škoda ale môžeme mať smernicu na prirodzený úbytok a zahrnúť tieto lieky do smernice????????

ďakujem za raduJa by som mala problém uznať lieky po expiračnej dobe v lekárni ako daňový výdavok. Máte veľa možností, ako zabrániť takejto " škode ". Ale ak to interná smernica obsahuje, a sú dostatočné dôvody pre takúto skutočnosť, tak sa jedná o úbytok zásob v norme, nie škodu, a daňovo akceptovateľný.
Peterka
11.12.06,10:25
Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.
Simonab
11.12.06,10:31
Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.

Predať lieky po expirácii? To nemyslíš vážne. Ešte tesne pred expiráciou za zníženú cenu. S upozornením, prečo sú znížené. Inak súhlasím s Danilou.
Lubica H
14.06.07,20:50
a ak sa lekárni nepodarí predať lieky pred ukončením záručnej doby - účtovať ako škodu? A ak odovzdá takéto lieky ako nebezpečný odpad firme, ktorá sa zaoberá spracovaním nebezpečného odpadu?

prosím, poraďte mi, lekárne som doteraz neúčtovala.
bepo
15.06.07,05:29
Ja by som mala problém uznať lieky po expiračnej dobe v lekárni ako daňový výdavok. Máte veľa možností, ako zabrániť takejto " škode ". Ale ak to interná smernica obsahuje, a sú dostatočné dôvody pre takúto skutočnosť, tak sa jedná o úbytok zásob v norme, nie škodu, a daňovo akceptovateľný.


Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.
To by ma veľmi zaujímalo ako chcete predať niekomu lieky ktoré nepotrebuje a tým pádom ho môžu zabiť alebo poškodiť zdravie :rolleyes:
martinez
15.06.07,11:11
nespekulujte...je to nedanovy vydavok...zauctovat ako 549/132

smola

ak by ste mali nejaku samoobsluhu v lekarni na lieky, ktore nie su na predpis..mohlo by sa internou smernicou stanovit tzv " stratne v maloobchodnom predaji"... inak povedane kradez...a dala by sa mala cast danovo uznat, ale komplexne to neriesi problem...