Adula
11.12.06,09:52
Poprosila by som o pomoc - účtovanie zákazkovej výroby v JÚ. Všade som čítala, ale len zákaz.výroba v PÚ. Vedieme stavbu 2 roky, po každej etape sa vystavuje faktúra, kedy by sa malo účtovať o príjme, po ukončení celej stavby - dodaním služby alebo priebežne ako príde úhrada. Som už taká zmagorená z toho. Ďakujem. Adula
ekopo
11.12.06,09:58
V JU sa účtuje do príjmu pri prijatí platby.
Peterka
11.12.06,10:01
Zákazková výroba sa v JU neúčtuje.V JU je potrebné si dať pozor len na preddaky lebo
Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, alebo ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, je
b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.
Adula
11.12.06,11:10
Ďakujem Vám veľmi pekne. Čo by som bez Vás tu na porade robila?Ešte raz ďakujem. Adula. Pekný deň. :)
Jana Acsová
11.12.06,11:51
Záleží na tom, čo rozumiete zákazkovou výrobou. Priamo o zákazkovej výrobe postupy nehovoria, ale zároveň si nemôžeme zamieňať pojem zápis v peňažnom denníku s pojmom zaúčtovanie.

Skúste si pozrieť napr. jednoduchý § 7 postupov. Myslíte si, že o nedokončenej výrobe získame prehľad z peňažného denníka? To by sme sa načakali ...
resola
11.12.06,18:46
Chcela by som poprosiť o radu. SZČO učtujuci v JU sprostredkuvava pracu v USA zaplatil programový poplatok partnerom v USA za klientov, ktori vycestuju až v roku 2007 . Môžem uhradeny progr.poplatok učtovať na VOZD v roku 2006 , alebo musim časovo rozlišiť. Vopred ďakujem.
Peterka
12.12.06,06:26
Je potrebné odpovedať na otázkuje to preddavok ak je tak potom je potrebné časovo rozlišovať.Či sa jedná o preddavok alebo nie, treba posudzovať každý prípad individuálne podľa kokrétnej zmluvy.....
resola
12.12.06,08:26
Peterka, ďakujem pekne.