martina_j
11.12.06,10:27
Ahojte, ako sa treba spravat k nakladom, ktore vznikaju v danom uctovnom obdobi 2006 a urcite budu aj zaciatkom 2007, suvisia s rekonstrukciou budovy. co treba urobit ku koncu roku 2006 s nakladami pokial este nie je rekonstrukcia dokoncena?

dakujem
Zoltán Kovács
11.12.06,09:36
Ahojte, ako sa treba spravat k nakladom, ktore vznikaju v danom uctovnom obdobi 2006 a urcite budu aj zaciatkom 2007, suvisia s rekonstrukciou budovy. co treba urobit ku koncu roku 2006 s nakladami pokial este nie je rekonstrukcia dokoncena?

dakujem

AK sa jedná o rekonštrukciu, potom všetky vzniknuté výdavky by som účtoval na účet 042. Po ukončení rekonštrukčných prác by som to preúčtoval na 021 ako technické zhodnotenie majetku. A cez odpisy sa dostanú do nákladov.
Danila
11.12.06,09:39
Ahojte, ako sa treba spravat k nakladom, ktore vznikaju v danom uctovnom obdobi 2006 a urcite budu aj zaciatkom 2007, suvisia s rekonstrukciou budovy. co treba urobit ku koncu roku 2006 s nakladami pokial este nie je rekonstrukcia dokoncena?

dakujemDôkežitá je skutočnosť, či rekonštrukciu realizuješ dodávateľským spôsobom, alebo v rámci vlastnej stavebnej činnosti. Ak dodávateľský odpoveď od Smith, ak vlastnou činnosťou, zaúčtuješ aktivovanie týchto prác.
martina_j
11.12.06,11:56
mam tie naklady aktivovat aj ked este nie je cela rekonstrukcia hotova? nie je este protokol o dokonceni rekonstrukcie. aj tak sa to ma aktivovat???
Danila
11.12.06,12:00
mam tie naklady aktivovat aj ked este nie je cela rekonstrukcia hotova? nie je este protokol o dokonceni rekonstrukcie. aj tak sa to ma aktivovat???Veď aktivovať budeš len ukončené práce k 31.12.2006. Podľa rozpočtu. Nemám presné informácie, môžem radiť len všeobecne.