movin
11.12.06,11:26
Zdravim,

dnes som sa dopocula ze vraj ked sa uzivaju antibiotika tak popri tom sa mozu papat jogurtiky a take tie veci co obsahuju probioticku kulturu, napriklad acidofilne mlieko,... doteraz som bola v tom ze ak sa uzivaju antibiotika tak sa nesmie nic papat mliecne, napriklad minule som vyskusala kakao a cela som sa vysypala, takze som nevedela ze mlieko nie ale jogurty ano, ake mate s tym skusenosti?
Strasne mam rada jogurty a ked ich nemozem som chora, takze by to bolo fajn ak by sa k liekom mohli papat jogurty a take tie veci,
dakujem vam velmi pekne za rady a pomoc
Hlinkovx
11.12.06,10:30
treba si prečítať príbalový leták k jednotlivým tabletám
na niektoré antibiotiká sa nesmú užívať žiadne mliečne výrobky
pri niektorých nie je problém
DanielaSL
11.12.06,10:43
Pri liečbe problémov s dýchacími cestami by som ani nedoporučovala, mliečne výrobky ešte viac zahlieňujú. Ináč tak ako Silvia uviedla.
Bionda
11.12.06,11:57
Súhlasím s vyššie uvedeným a naozaj sú typy ATB , pri ktorých je žiadúce mliečne výrobky požívať, nakoľko môžu spôsobovať vyššiu kyslosť, event. dráždiť žalúdok - takže mliečne výrobky to eliminujú. S tým zahlieňovaním plne súhlasím- veľmi dobre to poznám ako chr. bronchitička, ale napr. najviac zkazy to narobí ráno a neskoro večer- inak je to znesiteľné.