ahammerova
11.12.06,14:11
Dobry den,

pred nedavnom som otvorila temu Chyba v uctovani. Islo o situaciu, ze som behom roka zaplatila asi 4 faktury omylomzo sukromneho uctu namiesto podnikatelskeho.

Postup ste mi poradili. Mam si "vratit peniaze". Ja som to urobila nasledovne, kedze som si to nestihla vratit hned po uvedomeni chyby, tak som si dodatocne k tomu datumu vypisala VP doklady na moje meno a v danych sumach{aby mi peniaze odisli z ucta}.

Mam vsak k tomu dodatocnu otazku, su tieto vydavky danovo uznane, kedze sa tykali priamo uctovnictva.
Poradila mi totiz jedna danovnicka, ze nemam narok si tieto vydavky uplatnit, a to len preto, ze som ich zaplatila zo sukromneho uctu.
Myslite si to aj vy? {lebo ja nie :-) }

Dakujem velmi pekne.
ekopo
11.12.06,13:25
Ak súkromný účet je na Tvoje meno, tak je to pre mňa novinka že si nemôžeš uplatniť výdavok.
skaspa
11.12.06,13:32
ak bol výdavok vynaložený za účelom dosiahnutia, zabezpečenia a udržania príjmov a ak bol zaúčtovaný v účtovníctve alebo zaevidovaný v evidencii je to daňový výdavok bez ohľadu na to, či bol uhrádzaný zo súkromného, podnikateľského účtu alebo v hotovosti, pretože spĺňa podmienky daňového výdavku podľa zákona o dani z príjmu; nie každý daňový subjekt - podnikateľ - musí mať podnikateľský účet a ak bol výdavok vynaložený zo súkromného účtu na podnikateľské účely, bol teda vynaložený za účelom dosiahnutia, udržania a zabezpečenia príjmov;
ahammerova
11.12.06,19:40
presne to som si myslela aj ja.

Vdaka.
Ježko
03.01.07,06:10
Majiteľ firmy si kúpil koženku aktovku do práce. Ako ju máme zaúčtovať ?
Do réžie ? Máme nárok na odpočet DPH ?
Prosím, poraďte nám. Vďaka.
mgm
03.01.07,07:08
Dala by som to ako DIM do materiálu, zapísala by som to na kartu DIM a osobnú kartu
Ježko
03.01.07,07:56
Dala by som to ako DIM do materiálu, zapísala by som to na kartu DIM a osobnú kartu

Takže DPH si môžem odrátať, však ?
Tweety
03.01.07,08:02
Takže DPH si môžem odrátať, však ?
Ak doklad splňa podmienky zákona o dph, tak áno.