ekin
16.12.04,08:04
vážení a milí poraďáci....
stalo sa, čo sa nemalo stať: Moja klientka (je mojou klientkou ak mi neplatí?) dostala výzvu z DU, že nezaplatila preddavky za II.Q,III.Q..atd a má teraz doplatit a samozrejme aj pokutu aj penále....Ja som jej pri podaní DP poradila,aby pozastavila živnosť, čo aj urobila, ale nedostala to písomne od živn.úradu a...čo je najhlavnejšie, neoznámila DU, že pozastavila živnosť.. Spoliehala som sa na to, ze pozastavením zivnosti nemá platit preddavky-a tak sa mi podarilo urobit chybicku - neoznámením na DU som porušila zákon o dani z príjmu - platenie preddavkov, zákon o správe daní a poplatkov (neoznámenie o pozastavení činnosti). Čo teraz s tým? Zajtra sa pokusim jednať na DU...ale mám šancu? Kto z vás má s tým nejakú skusenosť? Myslíte si, že pomôže odvolanie a vysvetlenie, ze sa jedná o invalid.dôchodkynu, ktorá vzhľadom na svoj zdravotný stav nemohla pokračovať v živnosti...a??? Prosím, skuste mi poradiť, čo sa v tejto veci este dá zachránit..Bo zajtra bude môj čierny den - dnes sa este budem snažit :) , lebo mám nádej, že ktosi z vás mi poradí....vdaka:)
Jozef Mihál
16.12.04,07:15
Eva, tu už nepomôže podľa mňa nič, všetko si opísala - chyba sa stala v tom, že neohlásila na DÚ prerušenie živnosti. Takže klientka a i Ty ste vystavení na milosť a nemilosť DÚ...
maja
16.12.04,07:33
A dúfať, že úradníčka na DU nebude mať zlý deň. Veľa šťastia.
Luna
16.12.04,07:42
Pripájam sa k p.Mihálovi. DU neodpustí nič.Nedávno ma pracovníčka DÚ upozornila,že každú zmenu treba nahlásiť do 15 dní.A od 1.1.2004 platí,že za nesplnenie si oznamovacej povinnosti je 2000,-pokuta,ktorá sa už nedá odpustiť.Doteraz to bolo tak,že po zvážení okolnosti DÚ mohol ,ale aj nemusel dať spomínanú pokutu. Pred 4 rokmi jedna známa neodovzdala za pol roka DP na DPH,za pol roka.Mala ho nulové,tak nato pozabudla.(mala rodinné probl.,rozvod,v podnikaní sa nedarilo ) Robili sme čosa dalo odvolanie,dokazovanie.Nič neodpustili,pokutu musela zaplatiť.
Luna
16.12.04,07:55
Potom napíš ako to dopadlo.Som zvedavá.
ekin
16.12.04,17:08
vdaka za podporu.... vsetko je v jednani, informáciu urcite podám, a vrecko na pokutu do vianoc uz mam otvorene..:(
bepo
16.12.04,18:01
Asi dostaneš pokutu keď ju dávajú aj zato že ohlásiš začiatok živnosti miesto 15 dní napr po 30 dňoch ako sa stalo otcovi.Neskoré nahlásenie nepredstavuje žiadnu ujmu pre DU a aj tak pokutujú.