Steven111
11.12.06,19:58
Ahojte poradaci, mam taky problem, proste klientka mi dala teraz papiere za celý rok a ako som počital jej obrat prišiel som na to že prevyšuje 1500000,- čo je prob. , lebo sa musí zareg. ako platca DPH. Ona prevádzkuje autobazár čiže je sprostredkovateľ ale niekedy aj kupi a preda ojazdene vozidlo. A teraz rozmyslam či sa do daneho obratu započitava aj provizia od leasing. spolo. za sprostred. spotrebných úverov alebo príjem z predaja auta, ktoré ona používala na podnikanie a príjmy z predaja áut, ktoré len kúpila a ďalej predala. Všade sa jedná o ojazdené osobné vozidlá. Za vaše reakcie vám vopred dakujem. :confused:
Marianna01
11.12.06,19:21
§4 ods. 9 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Takže všetky príjmy
Steven111
11.12.06,19:33
dakujem pekne za odpoved. a pri predaji auta, ktoré používala čize viedla evidenciu jázd músime tento príjem takisto započitat? neide o prilezitostny predaj hmotneho majetku?
Orsz
11.12.06,19:35
dakujem pekne za odpoved. a pri predaji auta, ktoré používala čize viedla evidenciu jázd músime tento príjem takisto započitat? neide o prilezitostny predaj hmotneho majetku?

Áno, tu ide o príležitostný predaj, takže do obratu DPh sa nezapočítava.
Steven111
11.12.06,19:46
dakujem pekne.