marči
11.12.06,22:46
Minulý rok som vyskúšala tieto dva recepty. Môžem povedať, že obidva punče sú výborné a veľmi nám chutili...!:) Určite ich pripravím aj tento rok, vyskúšajte aj vy, neoľutujete ! :) :p :)
marči
12.12.06,16:14
Aký punč robievate vy ?
marči
12.12.06,21:28
Nerobievate, nemáte žiadny recept ???:confused: :mee: :mee: Ja by som rada vyskúšala aj nejaký nový punč ! Prosíííím . Ďakujem:)
ilona
13.12.06,05:33
Ja nerobievam na Vianoce žiaden punč,ale teraz keď mám recept,možno vyskúšam.Ďakujem.
betyna8
13.12.06,11:12
Ahoj, my sme viac verní varenému vínku, hlavne keď to teraz na vianočných trhoch tak rozvoniava:) , ale doma mám niekoľko receptov na punč, pohľadám a zajtra priložím.
Monika Kováčová
13.12.06,11:52
fakt?a jak sa robi?
Leila2006
13.12.06,12:00
Doteraz sme aj my robili len varené víno, ale keď som si prečítala ten recept na citrusový punč, tak to určite vyskúšam, už teraz cítim tú úžasnú vôňu a chuť!
betyna8
14.12.06,09:01
Zopár receptov som našla.
marči
14.12.06,11:02
Supéééér ! Betyna ďakujem ! Určite niektorý vyskúšam, potom Ti dám vedieť ako chutil ! :)

Marika
Heleč
14.12.06,11:14
Tak ten citrusový asi urobím dnes
Jara
19.12.06,06:48
Nechcem otvárať novú tému, ale myslím, že to stačí pridať aj tu. Sú to recepty podľa našich starých mám:

Vaječný koňak:
5 žltka vymiešame s 20 dkg práš. cukru. 1/2 lit. plnotučného mlieka a 20 dkg cukru uvaríme spolu s 1 vanilkou. Keď mlieko vychladne zmiešame spolu so žltkami a dáme zovrieť. Vypneme. Vychladne a postup opakujeme ešte 2x. Keď vychladne pridáme 3 dl liehu /dávam vodku/ a 1 dl rumu. Vydrží aj mesiac. Ak chcete čokoládový, tak stačí pridať za lyžicu dobrého holandského kakaa a nič iné naviac netreba.

BECHEROVKA:
1 lit. vodky, 2 káv. lyžičky bylinkového čaju STOMARAN /dostať v lekárni/, 4 lyžičky kryšt. cukru, 1 vanilka, 4 klinčeky, štipka škorice a 6 hrozienok. Všetky suroviny zmiešame do vodky, necháme postáť 24 hodín a precedíme cez husté sitko.

CINZÁNO:
3,5 l vody povaríme s 1,5 kg cukru a necháme vychladnúť. Do 5 lit. fľaše /pohára/ dáme 1/2 kg umytej ryže, 10 dkg hrozienok, 6 hřebíčkov, kúsok celej škorice , 2 citrony pokrájané na kolieska aj so šupkou, 1/2 kocky droždia. Fľašu uzatvoríme namočeným celofánom, previažeme, celofán poprepichujeme ihlou a necháme 4 týždne kvasiť. Potom precedíme do fliaš a uzavrieme. Necháme postáť ešte 14 dní. Potom živió...

Čokoláda ako nápoj:
V 2 dl vody rozhabarkujeme 2 lyžice kakaa, 1 lyžicu kakaového pudingu, prilejeme vodu do 1/2 litra. V hrnci rozpustíme 3 lyžice kryštál. cukru na karamel, zalejeme rozmiešaným kakaom, pohár opláchneme 2 dl vody a vlejeme k ostatnej zmesi. Keď sa zmes rozpustí necháme ju zovrieť, pridáme 1/4 balíčka vanilky, varíme a dávame pozor aby nevykypelo. Šálky opláchneme horúcou vodou, nalejeme čokoládku a pijeme ešte dobre teplú. Namiesto kakaového pudingu môžeme použiť 4 kocky mliečnej čokolády.
trisestri
04.12.11,11:38