Dana7
12.12.06,06:35
Som SZČO a nedávno som dostala e-mailom správu od istej firmy, že ako
povinná osoba v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti / 367/2000 Z.z./ mám mať vypracovanú internú smernicu, týkajúcu sa tohto zákona.
Má niekto predstavu a môže poradiť ako má takáto smernica vyzerať.
V zákone sa hovorí o pokute až vo výške 2 mil Sk. za porušenie povinnosti zákona.
Prosím poraďte, ak viete niečo viac.
Ďakujem
Marína
12.12.06,06:19
Smernicu nemám, ale Ti viem poskytnúť:
Dana7
12.12.06,13:02
Ďakujem veľmi pekne za to poučenie, snáď sa mi podarí na základe tohto a zákna nejakú smernicu vypotiť.

Ešte raz dík.
Jana Acsová
12.12.06,13:07
Smernica aj s prílohami je už na Porade pripnutá. Dajte si vyhľadať.

Kompletný materiál nájdete aj v Poradca 3/2007.
Muška
12.12.06,13:18
Tu je tá téma, keď ju celú prečítaš, tak Janka, Deniska tam popricapovali všetko možné http://www.porada.sk/t11453-p4-kontrola-finannej-polcie.html
Alex77
24.12.06,11:16
Zaciatkom novembra som mal podobny problem. Som samostany uctovnik a prisli mi na kontrolu z financnej policie. Predlozil som im mnou vypracovany program (na zaklade zakona a roznych odporucani), ktory vsak ohodnotili ako chybny a plny nedostatkov. Povedali mi, ze vzhladom k tomu, ze som sa aspon snazil taky program vypracovat, dostanem pokutu "len" do 50tis. Po chvilke presviedcania som sa s nimi dohodol, ze si ho do 14dni zozeniem a pridu na opatovnu kontrolu. Upozornili ma, ze vzhladom k tomu, ze to uz bude opakovana kontrola, do 50tis. sa urcite nezmestia a hrozili mi pokutou az do 2mil. Trochu som sa informoval a byvaly spoluziak (pracujuci v banke) mi povedal, ze oni dostali pokutu 900tis. za to, ze tento program vypracovany mali, len nebol aktualizovany. Odporucil mi firmu World Consulting, s.r.o. (www.wconsult.sk), ktora mi tento program po vzajomnej dohode vypracovala do jedneho tyzdna za smiesnych 5tis. (oproti ocakavanej pokute), ktory bol v poriadku pri opakovanej kontrole financnej policie... Viem vam ich preto uprimne odporucit, jednaju korektne, odborne a profesionalne a hlavne, vsetko, co mi dodali bolo podla potrieb financnej policie a bez dalsich nedostatkov.