Netka
12.12.06,09:59
Dobrý deň všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu.
Má sa príjem z preplatenia dovolenky po skončení PP zahŕňať do potvrdenia o príjme? Program mi ho tam zarátal ale mne sa to nezdá, pretože z tohto plnenia sa neplatia odvody a tým, že je tam uvedený vzniká nedoplatok do ZP aj SP. Stretli ste sa s tým.
Za každú radu vopred ďakujem.
Tweety
12.12.06,09:02
Dobrý deň všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu.
Má sa príjem z preplatenia dovolenky po skončení PP zahŕňať do potvrdenia o príjme? Program mi ho tam zarátal ale mne sa to nezdá, pretože z tohto plnenia sa neplatia odvody a tým, že je tam uvedený vzniká nedoplatok do ZP aj SP.
Stretli ste sa s tým.
Za každú radu vopred ďakujem.
Je to príjem zo ZČ.
endrju
12.12.06,09:40
Dobrý deň všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu.
Má sa príjem z preplatenia dovolenky po skončení PP zahŕňať do potvrdenia o príjme? Program mi ho tam zarátal ale mne sa to nezdá, pretože z tohto plnenia sa neplatia odvody a tým, že je tam uvedený vzniká nedoplatok do ZP aj SP.
Stretli ste sa s tým.
Za každú radu vopred ďakujem.

Stretli sme sa s tým, je to v najlepšom poriadku. Chybou by bolo, keby tento príjem na potvrdení uvedený nebol. ;)
Súhlasím preto s Tweety a pridávam otázku. Prečo si myslíš, že vzniká nedoplatok do ZP aj SP? :eek:
Potvrdenie o zdaniteľnej mzde je predsa potvrdením vydávaným na učely dane z príjmu a nie na účely posúdenia výšky odvodov do ZP a SP! :cool:
Riadky o poistnom sú na potvrdení najmä preto, aby bolo možné správne vypočítať daň.
Nutricia
12.12.06,09:54
Netka pravdepodobne myslela na potvrdenie o príjme a zaplatených preddavkoch na ZP.Tak tam by sa to nemalo uvádzat nakolko si to tlačivo žiada úhrn príjmov podla § 13 ods.1-4 zákona a v odseku 4 písm.h plnenia poskytnuté zamestnávatelom po skončeni PP.
Netka
12.12.06,09:58
Stretli sme sa s tým, je to v najlepšom poriadku. Chybou by bolo, keby tento príjem na potvrdení uvedený nebol. ;)
Súhlasím preto s Tweety a pridávam otázku. Prečo si myslíš, že vzniká nedoplatok do ZP aj SP? :eek:
Potvrdenie o zdaniteľnej mzde je predsa potvrdením vydávaným na učely dane z príjmu a nie na účely posúdenia výšky odvodov do ZP a SP! :cool:
Riadky o poistnom sú na potvrdení najmä preto, aby bolo možné správne vypočítať daň.

Nuž vyvolalo to vo mne taký dojem, pretože je tam samostatne oddelené poistné. Ale máte pravdu veď na ročné zúčtovanie ZP je iné tlačivo Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok .... Už som z toho dopletená. Ďakujem za usmernenie.