heike
12.12.06,10:47
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako mám "zdokladovať" zápočet vzájomných pohľadávok?:confused: Je vôbec potrebné ho nejak "zdokladovať"? Zaúčtovať v účtovníctve to pre mňa nebude problém, dohoda o započítaní vzájomných pohľadávok je spísaná a aj podpísaná oboma stranami. Faktúry boli vyplácané v hotovosti u oboch strán. Teda mám na to, aby mi pokladňa "sedela" aj na započítané faktúry vystavovať PPD? Alebo by to bola duplicita? Za radu vopred ďakujem...
Tweety
12.12.06,09:53
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako mám "zdokladovať" zápočet vzájomných pohľadávok?:confused: Je vôbec potrebné ho nejak "zdokladovať"? Zaúčtovať v účtovníctve to pre mňa nebude problém, dohoda o započítaní vzájomných pohľadávok je spísaná a aj podpísaná oboma stranami. Faktúry boli vyplácané v hotovosti u oboch strán. Teda mám na to, aby mi pokladňa "sedela" aj na započítané faktúry vystavovať PPD? Alebo by to bola duplicita? Za radu vopred ďakujem...
Ak boli vyplatené, tak na vzájomný zápočet nie je dôvod. ALebo je to inak? Ak ide len o zdokladovanie, kedže boli úhradené v hotovosti, čo asi áno, tak pokladničné doklady, ktoré potvrdzujú príjem za úhradu pohľadávky sú potrebné.
bea
12.12.06,10:16
Ak existuje dohoda o započítaní pohľadávok, tak sa zaúčtuje interným dokladom a pokladničné doklady sa nevystavujú. Tie by sa vystavili, ak by nebola dohoda a pohľadávky a záväzky ba sa "akože" uhradili v hotovosti cez pokladňu.
heike
12.12.06,10:31
Napísala som to asi nezrozumiteľne: odberateľovi sme faktúrovali určité čiastky za odber tovaru a keďže on nám zasa poskytol a vyfakturoval služby, my mu tieto služby nezaplatíme v hotovosti, ale znížime mu jeho záväzky voči nám Dohodou o započítaní vzájomných pohľadávok.
Tweety
12.12.06,10:33
Napísala som to asi nezrozumiteľne: odberateľovi sme faktúrovali určité čiastky za odber tovaru a keďže on nám zasa poskytol a vyfakturoval služby, my mu tieto služby nezaplatíme v hotovosti, ale znížime mu jeho záväzky voči nám Dohodou o započítaní vzájomných pohľadávok.To je už iné kafé, potom stačí IUD zo zaúčtovania dohody, účtovanie 321/311.