Lulaaa
12.12.06,11:56
Ahojte. Chcem sa opýtať ako postupovať: Firma s.r.o. chce si kúpiť auto na leasing teraz čo propagujú fábiu za 99tisíc a rok neplatíte. Nasledne chce uzavrieť mandatnú zmluvu so SZČO, ktorého nechce zamestnať, lebo pri výpočte mzdy prišiel konateľ na to, že strašne veľa by odvádzal za neho odvody. Auto, ktoré firma kúpi tak mu chce dať do užívania ako keby bol zamestnancom firmy. Náklady spojené s užívaním si firma bude hradiť. Ale ide mi o to či môže SZČO používať firemné auto? Alebo firma mu musí vystaviť faktúru o prenájme vozidla? Ďakujem.
Johanka
12.12.06,11:05
Džudi
12.12.06,11:59
Ahojte ja mám zas trochu opačný problém sro jednoosobová zobrala os.auto na lízing, sídlo firmy je Sereď a konateľ spoločník zamestnanec všetko v jednom trvalý pobyt Nitra. Samozrejme je to lekár a chodí denne autom do ambulancie v Seredi tieto cesty môže mať sro v nákladoch ? Nemám skúsenosť v sro je možné / nutné/ ako u SZČO dať časť pre osobnú potrebu konateľa ? Oni by si to najradšej dali do nákladov ale myslím že takto by to nebolo ok . Poraďte prosím ako to zaúčtovať určite nie som jediná s týmto problémom.
Džudi
15.12.06,17:07
Ahojte, spýtala som sa takú blbosť ? Nikto ani neťukol, ako na rybách, ak áno tak sorry. Ale aj tak prajem príjemný víkend a samozrejme aj blížiace sa sviatky.
Zoltán Kovács
15.12.06,17:10
Ahojte ja mám zas trochu opačný problém sro jednoosobová zobrala os.auto na lízing, sídlo firmy je Sereď a konateľ spoločník zamestnanec všetko v jednom trvalý pobyt Nitra. Samozrejme je to lekár a chodí denne autom do ambulancie v Seredi tieto cesty môže mať sro v nákladoch ? Nemám skúsenosť v sro je možné / nutné/ ako u SZČO dať časť pre osobnú potrebu konateľa ? Oni by si to najradšej dali do nákladov ale myslím že takto by to nebolo ok . Poraďte prosím ako to zaúčtovať určite nie som jediná s týmto problémom.

Cesta konateľa z trvalého bydliska na miesto práce sa nepovažuje za služobnú cestu. Ak konateľ má uzavretú pracovnú zmluvu s s.r.o. potom sa môže dať 1% obs.ceny ako naturálna mzda, a zdaniť mu to.
AHA
15.12.06,17:11
Ahojte ja mám zas trochu opačný problém sro jednoosobová zobrala os.auto na lízing, sídlo firmy je Sereď a konateľ spoločník zamestnanec všetko v jednom trvalý pobyt Nitra. Samozrejme je to lekár a chodí denne autom do ambulancie v Seredi tieto cesty môže mať sro v nákladoch ? Nemám skúsenosť v sro je možné / nutné/ ako u SZČO dať časť pre osobnú potrebu konateľa ? Oni by si to najradšej dali do nákladov ale myslím že takto by to nebolo ok . Poraďte prosím ako to zaúčtovať určite nie som jediná s týmto problémom.
Určite to nemôže mať v nákladoch nakoľko dochádzka do sídla firmy je
dochádzka do zamestnania. Nakoľko je to lekár tak ak by chodil k pacientom ako návštevná služba (praktický a detský lekár to robia bežne)
tak to už v nákladoch môže byť.
Džudi
15.12.06,22:15
Ďakujem, nepotešili ste ma, je to tak ako som si myslela.
Džudi
07.03.07,11:19
Ahojte znova sa vraciam k tejto téme, dostalo sa mi do rúk splnomocnenie kde sro /auto má na lízing/ dáva uvedené auto aj na používanie na osobné účely konateľovi. Je to ok ? Môj prípad je konateľ spoločník aj zamestnanec v jednej osobe auto na lízing, dá sa používať u tohto konateľa aj na osobné účely ? Oni mu to vo výplate nezdaňujú, ja na vidím jediný spôsob zdaniť ale ak by sa tomu dalo vyhnúť bola by som radšej. Náklady na lízing, poistenie, opravy potom krátiť pomerom napr. 50:50? Aký účet použiť na zaúčtovanie tej osobnej spotreby konateľa v sro. A majetok v celej výške evidovať v sro ? Som z toho popletená. No nemohol si to kúpiť ako FO a v sro dávať cest. nahradu ako zamestnanec ? A neboli by takéto problémy. Ďakujem za každý názor.