Lulaaa
12.12.06,11:48
Ahojte. Nemám skúsenosti so zahraničím. Chcem sa opýtať náš zamestnanec bol na služobnej ceste v Taliansku. Bol ubytovaný v hoteli a ten nám vystavil faktúru za ubytovanie. A chem sa opýtať mám platí to aj pri službách ako pri tovare , že je vstup DPH a výstup? ďakujem. A v prípade keby hotel v Taliansku nebol platcom DPH tak potom nič sa nerobí s DPH? ďakujem veľmi pekne.
nina100
12.12.06,11:06
Takze postupne - hotel vam vystavil fakturu bez DPH? Vy urobíte samozdanienie, t.j. aj na vstupe aj na výstupe. V prípade, žeby hotel nebol platcom DPH - tak DPH nefiguruje ani pri dalšom postupe. Áno samozdanenie sa vykonáva tak pri službách ako aj pri tovare.
Opravte ma ak sa mýlim
Lulaaa
12.12.06,11:13
Áno. Hotel nám vystavil faktúru bez DPH je taká divná, lebo ani IC DPH som nenašla poriadne na tej faktúre, ale overila som si to na internete tam kde sa dá zistiť či je platcom alebo nie./europa/ Na tej faktúru je zadané P.IVA:01246491219. tak ja si myslím, že to je ich IČ DPH. Keď som dala na tej stránke IT lebo to je taliansko a zadala to číslo tak odpoveď bola IČ DPH je správne ale nedalo mi tam názov firmy.
nina100
12.12.06,11:16
Ešte by som dodala, že ja by som to ubytovanie fakturovala s DPH. Teda z pohľadu talianskeho hotela. Kedže ide o ubytovanie v IT a fakturuje vam to talianky hotel, tak mi to vychadza, ze by sa mala DPH platit v Taliansku.
neviem, neviem. Podla mňa to nie je O.K.
Lulaaa
12.12.06,11:20
Tak ja už vôbec tomu nechápem. To sa mám zaregistrovať v Taliansku a odviesť tam DPH? Na faktúre je 450EUR a ani neviem aka je tam sadzba. POMOOOOOC:confused: Vôbec neviem ako mám teda postupovať.
nina100
12.12.06,11:22
nie registrovať. To som napísala v tom zmysle, že taliansky hotel, keď je plátcom DPH Vám mal vystaviť faktúru za ubytovanie s DPH. Pretože miestom dodania tejto služby je Taliansko.
Lulaaa
12.12.06,11:28
To znamená, keď mi nevystavil s DPH môže sa stať nakoniec, že nie je platcom DPH? No a potom by som nemala problém. DPH vstup a výstup by sa neuskutočnil.:o
Milan Benka
12.12.06,11:41
Takze postupne - hotel vam vystavil fakturu bez DPH? Vy urobíte samozdanienie, t.j. aj na vstupe aj na výstupe. V prípade, žeby hotel nebol platcom DPH - tak DPH nefiguruje ani pri dalšom postupe. Áno samozdanenie sa vykonáva tak pri službách ako aj pri tovare.
Opravte ma ak sa mýlim

Samozdanenie nerobíte. Miesto dodania služby jednoznačne taliansko. Či taliansky hotel je platcom, alebo nie, vás nezaujíma.
Lulaaa
12.12.06,11:54
kde sa to dá presne vyčítať v zákone o DPH, že nedochádza k samozdaneniu? Aby som si to naštudovala lebo §15 nevšimla som si to tam.
Jana Acsová
12.12.06,13:40
kde sa to dá presne vyčítať v zákone o DPH, že nedochádza k samozdaneniu? Aby som si to naštudovala lebo §15 nevšimla som si to tam.Museli by ste sa nájsť v § 69, kde sú uvádzané osoby povinné platiť daň, teda aj v prípade reverse charge - samozdanenie. A tam sa nenájdete.
ALBO
12.12.06,15:01
kde sa to dá presne vyčítať v zákone o DPH, že nedochádza k samozdaneniu? Aby som si to naštudovala lebo §15 nevšimla som si to tam.

V § 15 máte zadefinované, pri ktorej službe, kde je miesto dodania. Dani u nás podliehalen také dodanie, pri ktorom je miesto dodania tuzemsko. V § 15/1 máte, že miesto dodania je sídlo dodávateľa...., ak nie je v nižšie uvedených odsekoch povedané inak. Takže ak ako sama píšete, že ste ubytovacie služby nikde nižšie spomenuté nenašli, tak sa vrátite na odsek 1 a miesto dodania je sídlo, resp miesto podn. takže v taliansku. Mal vám na Fa vyčísliť aj taliansku DPH (ak je platitel). Vy samozdanenie nerobíte.
sybila3
23.10.08,04:51
chcela by som sa opýtať, nemecký dodávateľ vystavil fa za dopravu tovaru bez dph, je platca aj slovenská firma je platca dph. Takže by tam malo byť samozdanenie a potom by to bolo na riadkoch 9,10 a 15?