jasmine
12.12.06,14:14
Dobrý deň, mám pre mňa donekonečna sa opakujúci problém: celkové sumy na faktúrach sa zaokrúhľujú na celé desaťhaliere, keď sa faktúra uhrádza z účtu a na 0,50 haliera a celé koruny ak sa uhrádzajú z pokladne? Lebo hocktorý dodávateľ mi dá na faktúre halierové zaokrúhlenie na 50-haliere alebo na celé koruny, aj keď sa faktúra uhrádza z účtu. Čo je vlastne správne?
ekopo
12.12.06,13:30
Usmernenie ohľadne zaokrúhľovania nenájdeš nikde. Čo sa týka účtu, tam sa dá uhradiť aj napr. 37 hal. , čiže zaokrúhľovanie je tu zbytočné a potom by nesedeli zostatky účtov. V pokladni by som úhrady zaokrúhľoval na 50 hal. nakoľke neexistujú iné mince. A dopredu nevieš, či sa bude uhrádzať z účtu, alebo z hotovosti, čiže z toho vychádza VF zaokrúhliť minimálne na 50 hal.
Peterka
12.12.06,13:44
Zaokrúhlenie môže vzniknúť len pri platbách z pokladne lebo najnižšia minca je 50 hal. a preto si myslím že zaokrúhľovanie môžeš účtovať len pri pohybe v tuzemskej pokladni .
heike
12.12.06,13:48
Ja to fakturujem napríklad takto: ak mám odberateľa, ktorý stále uhrádza na účet, výslednú sumu zaokrúhľujem na desaťhaliere a ak sa jedná o odberateľa, ktorý uhrádza do pokladne, zaokrúhľujem to na 0,50 alebo na celé Sk.

Taká malá poznámočka: Slovnaft fakturuje aj 67 halierov a nestará sa o to, kto to ako zaplatí.
Anonymka
12.12.06,14:05
Ja osobne používam celé koruny a 50 haliere. Potom nemám s tým problém, keď náhodou niekto chce uhradiť faktúru v hotovosti.
Peterka
13.12.06,06:45
Zaokrúhľuje na faktúrach aj Orange ale pri kontrole DU krútili nosom na zaokrúhľovaní vystavených faktúr ( nešlo o zákla dane-minimálny dopad ale o pokutu za účtovníctvo)
JulkaT
28.05.07,12:40
Dobrý deň.

Ešte raz by som sa chcela vrátiť k tejto téme. :-)

Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

Vopred vďaka za odpoveď.
Paula
28.05.07,12:46
Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

Vopred vďaka za odpoveď.


Neviem si predstaviť spätnú opravu vystavenej faktúry...a ešte tak "na preskáčku" ...hradená bankou nezaokrúhlená, hradená v hotovosti zaokrúhlená. Mala by v tom byť jednotnosť. Môj názor.
JulkaT
28.05.07,13:30
Pre vysvetlenie: nebudem spätne opravovať vystavené faktúry. Myslela som nové.
nikulik
28.05.07,13:49
Dobrý deň.

Ešte raz by som sa chcela vrátiť k tejto téme. :-)

Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

Vopred vďaka za odpoveď.

Ja som zmenila zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka a nebol s tym vôbec žiadny problem. Takže kľudne to zmen aj odteraz.:)