gaerys
12.12.06,17:26
pekny den.od 1.1.07 prechadzam zo zamestania na zivnost v zabehnutej prevadzke- kadernictve.mam vybaveny zivn.list,som nahlasena na DU a v zdravotnej positovni (dufam,ze mam vsetko,okrem nahlasenia registracnej pokladne).zatial vsak nemam podpisanu zmluvu s majitelkou o prenajme priestrov a preto este nemam vybavenu inspekcnu knihu, ktoru podla mojich informacii dostanem na zaklade zmluvy.chcem sa opytat, dokedy musism mat tu knihu vybavenu ci to uz k 1.1.07 musim mat a ci po uzavreti zmluvy s majitelk musim tuto skutocnost nahlasit aj na DU kedze na ziv.liste mam uvedene miesto podnikania domacu adresu.dakujem
mysimis
12.12.06,16:33
Na základe nájomnej zmluvy si musíš nahlásiť na živnostenskom úrade zriadenie prevádzky a hneď si môžeš dať aj autorizovať inšpekčnú knihu. Zvyčajne sa to robí na počkanie.
tinaM
12.12.06,17:08
Na základe nájomnej zmluvy si musíš nahlásiť na živnostenskom úrade zriadenie prevádzky a hneď si môžeš dať aj autorizovať inšpekčnú knihu. Zvyčajne sa to robí na počkanie.
Nie som si istá, ale nemalo by tam byť aj vyjadrenie hygienika o zriadení prevádzky?
mysimis
12.12.06,17:17
Na živnostenský úrad sa nedáva vyjadrenie hygienika. To sa vybavuje zvlášť.
lenkak
12.12.06,18:01
na ŽU na počkanie.
gaerys
12.12.06,19:15
na hygienu som dnes volala a tam mi povedala, ze nepotrebujem ani ziadne potvrdenie od hygieny na vlastne meno kedze tato prevadzka uz potvrdenie ma kedze uz funguje.ale mna skor zaujimalo,ci tu inspekcnu knihu MUSIM MAT DO 1.1.07 kedy zacina moja zivnost.alebo mam na to este dasich 8 dni od noveho roka?niekto mi spominal ze na to mam 8 dni alebo to musi byt uz dozaciatku?
Petra79
13.12.06,09:00
inspekcnu knihu si davas autorizovat predtym ako otvoris prevadzku a nema to suvis so zaciatkom zivnosti
janka01
13.12.06,16:31
to s tou hygienou by som si ešte predsa len overila. Pokiaľ ja mám správne informácie, tak aj pri zmene majiteľa prevádzky /akéjkoľvek, či už je to reštaurácia, kaviareň, kaderníctvo,..../ je potrebné mať vydaný súhlas od regionálnálneho hygienika. Pri reštaurácii sa za to platí 500,- Sk kolok. A toto povolenie kontroluje aj SOI, a musí byť vydané na toho , kto aktuálne prevádzkuje prevádzku. Nedávno som sa o tom bavila aj s mojou kaderníčkou, tá tiež žiadala preberala zabehnuté kaderníctvo, a dokonca jej ani nedali povolenie, kým v ňom neprirobila ešte jedno umývadlo, mimo toho v ktorom umýva zákazníčkam hlavy.
mysimis
13.12.06,18:26
Určite je potrebné žiadať o zmenu prevádzkovateľa na hygiene, aj napriek tomu, že uvedené kaderníctvo už povolenie na prevádzkovanie dostalo. Z tiutlu, že budeš prevádzkovať určitú časť Ty, si povinná túto zmenu nahlásiť na hygienu. Pri každej zmene sa ku žiadosti priloží 500,- Sk kolok, dokladá sa fotokópia ŽL, nájomná zmluva, prevádzkový poriadok samozrejme všetko na Tvoje meno.
gaerys
17.12.06,18:51
neviem ci sme sa spravne pochopili. ja nebudem vlastnit,ani prevadzkovat to kadernictvo.zmeni sa len to,ze ja uz nebudem v danom kadernictve zamestnana,ale budem robit na zivnost.teda budem si uctovat cez vlastnu kasu a raz za mesiac zaplatim za priestor,elektrinu,vodu..najom. no a ked som volala na hygienu ta pani mi povedala,ze ked pride na kontrolu hygiena tak oni chcu vidiet ci ma dana prevadzka povolenie od hygieny , ze ich nezaujima ci ja alebo moje kolegyne sme na zivnosti.myslim,ze teraz je to povolenie na majitelku kadernictva.
gaerys
17.12.06,18:53
ale aj tak sme sa dostali mimo temy,pretoze mna povodne zaujimalo,ze ked 1.1.07 nastupim do prace uz v tom zabehnutom kadernitve,ci uz 1.1. musim mat tu inspekcnu knihu.alebo mi to staci vybavit az po novom roku.
mysimis
18.12.06,06:47
Odporúčam vybaviť pred 01.01.2007. Môžeš si ju dať autorizovať vtedy, keď ideš na živnostenský úrad nahlásiť si prevádzku a to je pred 01.01.2007.
peter99621
28.12.06,19:48
Majiteľka je zodpovedná za prevádzku, a nezáleží na tom, ako ich oceňuje, ako zamestnancou, alebo ako živnostníkov na službách.
peter99621
28.12.06,19:55
Netreba Ti ani Inšpekčná kniha, nie si majiteľkou, si iba zamestnankyňou podľa par. 6 a vzťahuje sa na Vás Obchodný zákonník vo vsťahu: živnostník - majiteľ.