Kardo
12.12.06,17:38
Dobry den Potreboval by som radu Chcel by som dovazat znackove sportove oblecenie z Anglicka neviem co by som k tomu potreboval ake doklady kam by to bolo treba ist nahlasit ako na colnici ci je na to vobec nejake obmedzenie atd. a co je to vlastne vyhradny dovozca ci je mozne ho obist Velmi pekne vam zatial dakujem Pekny den
Kardo
12.12.06,16:38
Dobry den Potreboval by som radu Chcel by som dovazat znackove sportove oblecenie z Anglicka neviem co by som k tomu potreboval ake doklady kam by to bolo treba ist nahlasit ako na colnici ci je na to vobec nejake obmedzenie atd. a co je to vlastne vyhradny dovozca ci je mozne ho obist Velmi pekne vam zatial dakujem Pekny den
Dana K.
19.12.06,10:49
Dobry den Potreboval by som radu Chcel by som dovazat znackove sportove oblecenie z Anglicka neviem co by som k tomu potreboval ake doklady kam by to bolo treba ist nahlasit ako na colnici ci je na to vobec nejake obmedzenie atd. a co je to vlastne vyhradny dovozca ci je mozne ho obist Velmi pekne vam zatial dakujem Pekny den

NO keďže Anglicko je v EÚ, tak nadobudnutie tovaru hlásiš mesačne - Intrastat. K tovaru samozrejme potrebuješ faktúru od dodávateľa.
Čo sa týka výhradného dovozcu,tak tam by asi mala byť nejaká zmluva s dodávateľom.
marcelaStanakova
23.01.07,11:08
Dobrý deň prajem . Po prvé nie sme platci DPH a kúpili sme tovar z Ameriky čo to pre nás znamená ohľadom 19%DPH?