zuzka0104
13.12.06,09:03
Dobrý deň
Sme príspevková organizácia. Pri uzatvorení pracovného pomeru musí pracovník predložiť odpis z registra trestov. Máme pracovníčku - na vrátnici, ktorej sa uzatvára pracovná zmluva vždy na dobu určitú do 31.12. a následne sa predĺži od 1.1. opäť do 31.12. Zaujímalo by ma, či je potrebné, aby zakaždým predložila nový odpis z registra trestov, keďže sa neuzatvára nová pracovná zmluva, iba sa robí dodatok k pôvodnej pracovnej zmluve. Hľadala som aj v zákonoch, ale nič som nenašla.
KEJKA
13.12.06,08:05
povinnosť predložiť výpis z RT vyplýva príspevkovej organizácii zo zákona?
Akého?
Ak ide o interné usmernenie, tak aj toto obnovovanie je možné upraviť interne.
zuzka0104
13.12.06,09:05
O predkladaní odpisu registra trestov hovorí zákon 552/2003, § 3 ods. 4 :"Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom registra trestov nie starší ako tri mesiace."
To je všetko čo hovorí zákon, ale neviem, čo v prípade, ak sa zmluva predlžuje.
KEJKA
13.12.06,09:34
Ďakujem za upozornenie.
Ak ide o pracovníčku, ktorú poznáte, vlastne jej prac. zmluvu obnovujete, podľa mňa bezúhonnosť preukázala.
Ak by bolo voči nej súdne konanie, vedeli by ste o tom, nie?
Takže si myslím, že z logiky veci vyplýva, že nový výpis z RT netreba.
Treba však striktne rozlíšiť, či sa pracovná zmluva predlžuje dodatkom a teda sa vždy odvoláva na pôvodnú zmluvu. Či nejde o uzatvorenie novej pracovnej zmluvy.
Mimo témy.... nie je nejaké obmedzenie na každoročné predlžovanie pracovnej zmluvy na dobu určitú?
zuzka0104
13.12.06,09:54
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Keďže neuzatvárame novú pracovnú zmluvu, ale len dodatok k pôvodnej PZ, tak mi tiež logicky vychádza, že nemusí predkladať odpis registra trestov.
Čo sa týka tej zmluvy na dobu určitú, tak sa jedná o invalidnú dôchodkyňu a v tom prípade je možné predlžovať zmluvu aj viac krát.
Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.:)