H.B.
16.12.04,13:10
Chcem sa opýtať, keď sa nám zamestnankyňa vydala mám jej meniť pracovnú zmluvu? Myslím tým, či mám robiť dodatok k prac. zmluve,alebo si to mám iba nejako opraviť na tej pôvodnej.
jarkra
16.12.04,12:13
No to by zaujímalo aj mňa, nebude stačiť ak sa k zmluve priloží potvrdenie o uzavretí sobáša (prípadne zmene priezviska), ktoré dávajú na matrike?
Zita4
16.12.04,12:15
Nie je treba meniť pracovnú zmluvu pri zmene mena. Založíš jej do osobného spisu oznámenie - sobášny list, a hotovo. Odvtedy nové doklady budú vystavované na jej nové meno. Nemení sa predsa ani vysvedčenie a iné potrebné doklady.
SlavkaS
16.12.04,12:38
ešte ja si dovolím pripomenúť, že keď nastala zmena priezviska, poprípade bydliska tak to musíš nahlásiť na soc.poisťovňu.
Registračný list - zmena
vladan
16.12.04,12:50
slávka, neviem, či sa mi to iba marí, ale mám taký dojem, že túto povinnosť má zamestnanec, nie zamestnávateľ ... nechce sa mi hľadať v zákone, ak vieš paragraf, tak ho tu šupni :-)
H.B.
16.12.04,12:53
slávka, neviem, či sa mi to iba marí, ale mám taký dojem, že túto povinnosť má zamestnanec, nie zamestnávateľ ... nechce sa mi hľadať v zákone, ak vieš paragraf, tak ho tu šupni :-)Vladan túto povinnosť má určite zamestnávateľ a narýchlo ti neviem nájsť ten paragraf. Zmenu na soc.poist. som už urobila. Takže ďakujem za odpovede. Ja som mala doložený tiež iba sobášny list. A ešte sa opýtam, keď sa mení nárok na dovolenku zo 4 na 5 týždňov, tak tam asi už ten dodatok k prac. zmluve treba urobiť nie?
Jura
16.12.04,12:54
Tú povinnosť má zamestnávateľ, teraz som mala taký prípad, že sa zamestnankyňa vydala v mesiaci august a dodatočne v decembri som vyplnila RL - zmena a odovzdala do SP. Konkrétne išlo o vyplatenie ošetrovného pre menovanú a v SP figurovala pod
pôvodným menom tak nato prišli.
vladan
16.12.04,12:55
myslím, že dodatok na zmenu nároku na dovolenku netreba
jarkra
16.12.04,12:56
Do Sociálnej poisťovne to nahlasuje zamestnávateľ § 231 ods. 2 zákon o sociálnom poistení podľa ktorého oznamuje aj zmenu priezviska.
Do zdravotnej poisťovne si musí túto zmenu zamenstnankyňa nahlásiť sama podľa miesta bydliska.
H.B.
16.12.04,12:58
našla som už aj ja ten paragraf 231, ale ako vidím, už ma predbehli. Ale určite tú zmenu treba nahlásiť. Mne na soc.poisť. povedali, že všetky údaje, ktoré sú na registračnom liste a budú sa meniť, treba dať zmenu RL.
Luba2
16.12.04,13:13
Ja by som pri zmene výmery dovolenky zmenu nerobila, v pracovnej zmluve mám napísané len všeobecne, že do 15 rokov má nárok 4 týždne, od 15 rokov päť týždňov a po zdokladovaní doby dám dovolenku automaticky. Zmena je vidieť akurát na výplatnej páske. Ale ak máte pre zamestnanca presne písané dni dovolenky - tak zmenu treba urobiť.
H.B.
17.12.04,10:00
ja mám v pracovnej zmluve napísané takto: Zamestnancovi patrí dovolenka za kalendárny rok vo výmere................. týždňov (§ 103ZP). TAkže je tam odvolávka na zákonník práce. Myslím si, že asi mi netreba robiť ten dodatok k prac. zmluve.