Petosev
13.12.06,12:11
Zdravím všetkých poraďákov,

stretli ste sa už niekedy s dobierkou cez zbernú službu, kedy Vám kuriér nedá žiadny doklad o úhrade v hotovosti a v balíčku s tovarom je doklad z registračnej pokladne? Minimálne čo mi vadí, je časový nesúlad vo výdajoch hotovosti z pokladne, lebo blok je samozrejme vystavený v deň zaslania, t.j. 3 dni pred prijatím. A odosielateľ je úplne na opačnom konci republiky a na blok ešte aj uviedol poštovné.

Myslím, že pre účely Dane z príjmov aj pre účely DPH je tento doklad relatívne v poriadku, ale minimálne je to neštandartný postup. Nemyslíte?

Vďaka za vaše reakcie

Petosev
Dana K.
13.12.06,11:24
No ja som sa s tým ešte nestretla. Je to zvláštne, že kuriér nedá potvrdenie o zaplatení. ako potom dokladuje tržby?
katarina.j
13.12.06,11:33
Je to trocha aj tvoja chyba lebo si si mala vypýtať potvrdenie o zaplatení od kuriéra, to je tak isto ak na pošte preberáš dobierku tak ti musí vystaviť doklad o zaplatení. Ale aj kuriérska služba má potom čudné praktiky, ved tak môže spreneveriť peniaze a to sa nerobí, no nie?
Topas
13.12.06,14:26
Mne tiež prišla dobierka a v balíčku bol doklad z ERP. Doručila nám to pošta a ona vydáva iba potvrdenku - zaplatená dobierka. Takže som mala dva doklady, ktoré podľa mňa nemali súvis. Buď to zaplatím na doklad z ERP alebo pošte ako dobierku. Iné je zaplatiť dobierku: vystavená faktúra - spôsob úhrady dobierka. Vtedy mi doklad pošty alebo kuriera uhrádza faktúru.
Alebo to chápem zle?
Anja111
13.12.06,14:55
Mne tiež prišla dobierka a v balíčku bol doklad z ERP. Doručila nám to pošta a ona vydáva iba potvrdenku - zaplatená dobierka. Takže som mala dva doklady, ktoré podľa mňa nemali súvis. Buď to zaplatím na doklad z ERP alebo pošte ako dobierku. Iné je zaplatiť dobierku: vystavená faktúra - spôsob úhrady dobierka. Vtedy mi doklad pošty alebo kuriera uhrádza faktúru.
Alebo to chápem zle?

Aj ja to tak chápem. Ale, žiaľ, mám presne tie isté skúsenosti s dokladmi o úhrade dobierky.
Kája.
13.12.06,20:23
Mne poštou prišiel tovar na dobierku, mám doklad o úhrade dobierky a faktúru, o týždeň mi prišiel v liste doklad z ERP na úhradu tej istej sumy a s dátum o týždeň skôr. To znamená, že mám dva daňové doklady a len jednu dodávku.
Petosev
14.12.06,11:23
Mne poštou prišiel tovar na dobierku, mám doklad o úhrade dobierky a faktúru, o týždeň mi prišiel v liste doklad z ERP na úhradu tej istej sumy a s dátum o týždeň skôr. To znamená, že mám dva daňové doklady a len jednu dodávku.

Rozumiem, je to to isté ako ja, len že nám kuriér nedal doklad o úhrade. Ale keby dal, takisto mám dva doklady o úhrade a len jednu dodávku.
Je to neštandartný postup, akože zjednodušenie, ale nie je to korektne urobené.