ninuška
13.12.06,11:19
Mám provokačnú otázku,
myslíte si, že je možné obhájiť si nákup softvaru na vedenie JU pre 99 firiem /multiverzia/, ak živnostník nemá v žl uvedené vedenie účtovníctva pre iné firmy?
Dana K.
13.12.06,10:27
No my tiež používame multiverziu programu na účtovanie a odporúčal nám to predajca tohto programu, nakoľko nová firma je vlastne nový rok účtovania a pri obyčajnej verzii by boli prechody z roka na rok zložitejšie.
katarina.j
13.12.06,10:29
A má v živnost.liste uvedené aspon niečo také, ako Spracovanie údajov /spracovanie dát/? Aj na základe toho sa môže robiť účtovníctvo, lebo je to v podstate spracovanie údajov. Ale ak robí živnostník pre firmu účtovníctvo, tak predpokladám, že majú medzi sebou spísanú zmluvu /zmluva o spracovávaní údajov alebo zmluva o vykonávaní odborných prác, alebo zmluva o vykonávaní administratívnych prác-ak má v žl uvedené administr.práce/.
camelfly
13.12.06,10:34
ja tiez pouzivam multiverziu uctovnictva a z vlastnej skusenosti viem, ze je k nezaplateniu, aj som mala danovu kontrolu a nic mi nikto nevytkol, hoci urcite by som sa branila s tym, ze v multiverzii mam moznost ako napisala Dana K, pred prechodom do buduceho roku si skopirovat este raz moju firmu s uctovnictvom ako zalohu aby sa mi nestalo to, ze stratim udaje a ze sa mozem spatne vraciat k predchadzajucim rokom uctovnictva bez problemov