Jankaaa
13.12.06,12:01
Som SZČO a zároveň som zamestnancom. 14.6. som nastúpila na MD. Teda 14.12. by som mala nastúpiť na RD. Musím vypísať 2x Registračný list? Raz na ukončenie MD a raz na oznámenie začiatku RD? Musí za mňa vypísať RL aj zamestnávateľ?
Tweety
13.12.06,11:03
Som SZČO a zároveň som zamestnancom. 14.6. som nastúpila na MD. Teda 14.12. by som mala nastúpiť na RD. Musím vypísať 2x Registračný list? Raz na ukončenie MD a raz na oznámenie začiatku RD? Musí za mňa vypísať RL aj zamestnávateľ?
Áno, jeden RL ukončenie zmeny- MD, druhý prerušenie poistenia- nástup na RD.
Aj zamestnávateľ má túto povinnosť.
deha
13.12.06,11:37
K registračnému listu súvisiacemu s Rodič.dovolenkou odporúčajú v našej pobočke pripojiť kópiu rod.listu dieťaťa, súvisí to aj nejako s II. pilierom -odvod štátu za poistencov ....a pod.
Anja111
26.01.07,09:13
Áno, jeden RL ukončenie zmeny- MD, druhý prerušenie poistenia- nástup na RD.
Aj zamestnávateľ má túto povinnosť.

Uvedené sme už absolvovali.
Teraz nastupuje zamestnankyňa do práce, po skončení rodičovskej dovolenky.
Aké RL musí zamestnávateľ vyplniť pre SP? V prvom RL vyplní ukončenie prerušenia poistenia alebo dátum skončenia MD, RD alebo obidva? A v druhom RL vyplní čo? Dátum vzniku zmeny? Alebo je to ešte úplne inak? Idem to robiť prvý raz a preto Vás prosím, poraďte mi. Nerada by som to urobila nesprávne.
Tweety
26.01.07,09:16
Uvedené sme už absolvovali.
Teraz nastupuje zamestnankyňa do práce, po skončení rodičovskej dovolenky.
Aké RL musí zamestnávateľ vyplniť pre SP? V prvom RL vyplní ukončenie prerušenia poistenia alebo dátum skončenia MD, RD alebo obidva? A v druhom RL vyplní čo? Dátum vzniku zmeny? Alebo je to ešte úplne inak? Idem to robiť prvý raz a preto Vás prosím, poraďte mi. Nerada by som to urobila nesprávne.
Ukončenie prerušenia- RD.
jankasm
26.01.07,09:17
Uvedené sme už absolvovali.
Teraz nastupuje zamestnankyňa do práce, po skončení rodičovskej dovolenky.
Aké RL musí zamestnávateľ vyplniť pre SP? V prvom RL vyplní ukončenie prerušenia poistenia alebo dátum skončenia MD, RD alebo obidva? A v druhom RL vyplní čo? Dátum vzniku zmeny? Alebo je to ešte úplne inak? Idem to robiť prvý raz a preto Vás prosím, poraďte mi. Nerada by som to urobila nesprávne.

Je to jednoduché, presne to isté čo zamestnávateľ nahlásil pri nástupe na RD (po ukončení MD), musí teraz aj odhlásiť.
Takže ak máš z nahlásenia RD na SP 2ks RLFO - 1. začiatok prerušenia a 2. začiatok RD, tak aj odhlásenie musí byť na 2 RLFO (ukončenie prerušenia a ukončenie RD), ak to bolo všetko na jednom RLFO tak aj odhlásenie bude na jednom.
Dátum zmeny - ukončuješ RD a prerušenie, takže dátumom zmeny bude deň kedy RD končí.
Rovnako aj na ZP treba poslať pod rovnakým kódom ako začiatok RD aj ukončenie RD. ;)
Anja111
26.01.07,09:40
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Zarazilo ma však ešte niečo. Na ZP sa medzitým zmenili kódy. Začiatok RD som dávala kód S platnosť Z a teraz by som asi mala dať 1C platnosť K. Alebo sa mýlim?
jankasm
26.01.07,09:56
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Zarazilo ma však ešte niečo. Na ZP sa medzitým zmenili kódy. Začiatok RD som dávala kód S platnosť Z a teraz by som asi mala dať 1C platnosť K. Alebo sa mýlim?

Tie kódy sa často menia, ale oni určite budú vedieť k čomu to priradiť keď dáš kód, ktorý momentálne platí.
Alebo skús zavolať na príslušnú ZP, či použiť kód, ktorým si nahlasovala začiatok alebo ten, ktorý je platný teraz. :rolleyes:
Anja111
26.01.07,09:59
Ďakujem...
Anja111
26.01.07,10:38
A má nejaké povinnosti (odhlásenie) v tejto súvislosti voči poisťovniam aj zamestnankyňa?
jankasm
26.01.07,10:39
A má nejaké povinnosti (odhlásenie) v tejto súvislosti voči poisťovniam aj zamestnankyňa?

Pokiaľ je zamestnaná tak nie, všetko nahlasuje len zamestávateľ. ;)
Anja111
26.01.07,10:45
Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede. Pomohli mi.