zuzka111
13.12.06,13:48
Ahojte, prosim vas o jednu radu. Zamestnanec bol na skoleni - denne dochadzal vlakom. Predlozil mi cestovne listky, z ktorych cast je za rychlik. Znamena to, ze sa mu moze preplatit priplatok v pripade, ak to odsuhlasi sef, ale rozdiel prejde do nedanovych nakladov? Je to spravne?
Tweety
13.12.06,12:50
Ahojte, prosim vas o jednu radu. Zamestnanec bol na skoleni - denne dochadzal vlakom. Predlozil mi cestovne listky, z ktorych cast je za rychlik. Znamena to, ze sa mu moze preplatit priplatok v pripade, ak to odsuhlasi sef, ale rozdiel prejde do nedanovych nakladov? Je to spravne?
Náklady na SC-školenie sú daňovo uzané. Urobíte cestovný príkaz, priložíte doklady, preplatíte diéty. Všetko je to náklad 512AE.
Jozef I
13.12.06,13:01
Ahojte, prosim vas o jednu radu. Zamestnanec bol na skoleni - denne dochadzal vlakom. Predlozil mi cestovne listky, z ktorych cast je za rychlik. Znamena to, ze sa mu moze preplatit priplatok v pripade, ak to odsuhlasi sef, ale rozdiel prejde do nedanovych nakladov? Je to spravne?

Do nákladov ide všetko aj keby tam letel vrtulníkom alebo išiel taxíkom, pokiaľ to firma povoľuje. Všetko sa mu preplatí. :) Zákon nehovorí, ani neurčuje aký dopravný prostriedok je možné na SC použiť.