zvolenska
13.12.06,13:53
Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú:confused: ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.
PeterNR
13.12.06,13:01
Ahoj, ja síce nie som z BA, ale počul som chválu na Spokojné bývanie (http://www.spoby.sk/).
Chobot
13.12.06,13:34
Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú:confused: ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.

Povedz, z ktorej časti mesta si, možno TIniečo doporučím.
DušanČ
13.12.06,14:37
Najlepší spôsob správy je zriadiť si spoločenstvo vlastníkov a robiť si všetko sami. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
zvolenska
14.12.06,06:15
Povedz, z ktorej časti mesta si, možno TIniečo doporučím.

Ahoj, som na Dlhych dieloch
zvolenska
14.12.06,06:20
Najlepší spôsob správy je zriadiť si spoločenstvo vlastníkov a robiť si všetko sami. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Ja som to tiez navrhla lebo predtym kde som byvala sme to mali tak zariadene, aj ked sme spolupracovali so spravcom, nerobili sme si uplne vsetko sami. Ako presvedcit argumentami ludi, ze to ma svoje vyhody?:confused:
Chobot
14.12.06,08:33
Ja som to tiez navrhla lebo predtym kde som byvala sme to mali tak zariadene, aj ked sme spolupracovali so spravcom, nerobili sme si uplne vsetko sami. Ako presvedcit argumentami ludi, ze to ma svoje vyhody?:confused:

Môj názor na SVB:

Je dobré založiť SVB? Áno aj nie. Ak máte šikovných a ochotných ľudí, ktorí by sa správe domu aktívne venovali, tak to má význam. Ak by však niekto robil predsedu len z donútenia, tak to je horšie ako spravovať dom prostredníctvom správcu. Predseda a správna rada by mali dobre ovládať príslušné zákony, lebo inak sa pokút za nedodržanie povinností nedoplatíte. Takže najprv mať týchto ľudí a potom tlačiť na vznik SVB. Nie naopak, ža najprv založiť SVB a potom hľadať ľudí do funkcií.

Viac som Ti napísal v SS.
cervena
23.01.07,14:36
Dobrý deň.
Ak stíhate, robte si všetko sami. Ak ste na Dlhých Dieloch, nech Vás ani nenapadne brať si za správcu XXX. Budete si aj tak robiť všetko sami a budete ešte za to platiť rádoby správcovskej firme. Ak potrebujete argumenty pre spolunájomníkov, základný je ten, že aj keď si najmete firmu, zo zákona zodpovedáte vy, resp. štatutárny zástupca spoločenstva. S pozdravom Alena
Richard
19.03.07,16:53
cervena,
rad by som upozornil na to, že písať o firme niečo zlé len tak všeobecne nie je vhodné vyjadrovanie názoru.
Ak máš názor na správcovstvo, treba byť konkrétny a vyjadriť jednotlivé činnosti, ktoré podľa teba správca má alebo nemá resp. vykonáva alebo nevykonáva v rámci svojej zmluvy.

Vzhľadom na nekonkrétne vyjadrenia som nútený z tvojho príspevku vymazať názov spoločnosti (na základe nahlásenia tejto témy, ktoré sme dostali).
Igy
19.03.07,21:38
No nejaky typ na spravcovsku spolocnost by som prijal aj ja. Byvame v Ruzinove/Trnavke v novostavbe. Nas spravca to robi len s vidinou rychleho zbohatnutia pumpuje nas cez polozky ako upratovnaie a pod. Na druhej strane nevie zabezpecit zakladne veci ktore od neho uz niekolko mesiacov vyzadujeme. Uvazovali sme aj nad spolocenstvom, ale vzhladom na to ze nikto nema cas sa tomu venovat, nepripada to do uvahy. Inak zopar ludi je tu dost sikovnych a vie spravcovi dychat na krk. Momentalne hladame noveho spravcu. Bol by som rad keby ste sem dali svoje skusenosti a konkretne spravcovske spolocnosti.

Vdaka
Igy
31.10.07,14:15
Ahojte, hladame noveho spravcu a mame ponuky od tychto spolocnosti:

Spokojne byvanie
Vas spravca s.r.o.
ETP Management budov, s.r.o.
SENES s.r.o.
SEM

Mate nejake skusenosti s niektorou z tychto spravcovskych spolocnosti?
lubica_02
31.10.07,15:38
V ktorom meste ?Už som zistila - tak nič.
Gapo
31.10.07,16:16
Zdravím všetkých poraďákov a bola by som rada keby mi niekto mohol doporučiť dobrú správcovskú firmu v Bratislave, skúsenosti a v konečnom dôsledku spokojnosť vlastníkov bytov. Začínam robiť domovú dôverníčku a objavili sa u nás požiadavky na výmenu súčasného správcu lebo vraj sú:confused: ľudia nespokojni. A tak si chcem urobit taký prieskum, ak by sa táto téma na schôdzi otvorila. Diki.
Ahoj,
ja som raz potreboval niečo v Spokojnom bývaní vybaviť, majú tam kopec mailových adries a reklamu na kvalitu svojich služieb, ale "skutek utek" ako hovoria bratia češi, ani na jedem mail som nedostal nikdy odpoveď.
Gapo
31.10.07,16:22
Ale, niekedy v prvej polovici roka mi jeden z "poraďákov" ponúkol správcovskú firmu, ale sorry zabudol som kto to bol. Musím sa prebehnúť mojími príspevkami a pokúsiť sa nájsť ho. Tiež to u nás vyzerá na zmenu. Vyzeral na nete solídne, myslím ten správca. Ak ho nájdem napíšem.

Už je všetko inak, pozri si www.semsro.sk
Igy
31.10.07,17:17
Ale, niekedy v prvej polovici roka mi jeden z "poraďákov" ponúkol správcovskú firmu, ale sorry zabudol som kto to bol. Musím sa prebehnúť mojími príspevkami a pokúsiť sa nájsť ho. Tiež to u nás vyzerá na zmenu. Vyzeral na nete solídne, myslím ten správca. Ak ho nájdem napíšem.

Už je všetko inak, pozri si www.semsro.sk (http://www.semsro.sk)

Mam ponuku aj od nich - SEM. Takze tvrdis ze SEM su v pohode?
V podstate vsetky ponuky co mi prisli su rovnake. NIekotre su kvalitne vypracovane bez jedinej chybicky, ine len tak vo worde zbuchane. Obsahovo vsak podobne. Kazdy slubuje ze vsetko dokaze.
Mam pozitivne referencie na spolocnost Vas spravca, obvoall som zastupcov domov ktore spravuju a tvdia ze su OK. No na ich webe som v diskusiach nasiel aj dost staznosti...
Spokojne byvanie sa mi paci, ale bojim sa ci to nie je prilis velky spravca na riesenie detailnejsich zalezitosti. Moja skusenost je ze cim vacsi tym menej operativny. Ale mozem sa aj mylit...
Gapo
31.10.07,18:37
Netvrdím, ale podľa krátkeho mailovania a prezretia webstránky sa mi pozdávajú, ovšem nemám priame info od spravovaných. Ale to si pôjdem zistiť, bývam blízko tej Mierovej čo ich privítali.
compact
01.11.07,07:59
Tiež sme v dome čo som býval predtým hľadali správcu v BA. Súhlasím s Gapom, SEM je vynikajúci správca. Aj podľa referencií priateľov, čo robia zástupcov vlastníkov, nie sú slubotechna. Nevyťahujú sa, ale skutočne robia maximum a hlavne informujú vlastníkov, vysvetľujú, vedia získať ľudí. Dom kde som býval vzali do správy a zmenilo sa to k lepšiemu na nepoznanie, aj keď ako všade, tak aj u nás sa nášli jednotlivci, zatytí kritici všetkého, ktorí sú múdri len vtedy keď oni nemusia nič urobiť a z princípu nechápu.
Úroveň a prístup je neporovnatelná oproti predchádzajúcemu obdobiu. Zriadili nám plnohodnotnú súkromnú stránku domu, kde boli všetky info pre nás vlastníkov. Proste u mňa profíci a super. Ak bude záujem nájdem niekde aj kontakt na ZV.
Jakub S.
12.11.07,12:09
Ak by som mohol odporučiť dobrého správcu,tak by som volil Správu domov SBD Bratislava II, s.r.o ...mám informácie, že je to naozaj jeden z mála aktívnych správcov...ktorý sa naozaj stará...spravujú napr. bytový dom na Mierovej 2-4 ten zateplený...možno nemajú takú web stránku ako spokojné bývanie (...to je asi jediné ,čo im vytknúť :-)...) ale ich samotné skúsenosti ,profesionálny prístup a reálne výsledky hovoria za nich...
Adam xx
16.11.07,21:30
Tiež sme v dome čo som býval predtým hľadali správcu v BA. Súhlasím s Gapom, SEM je vynikajúci správca. Aj podľa referencií priateľov, čo robia zástupcov vlastníkov, nie sú slubotechna. Nevyťahujú sa, ale skutočne robia maximum a hlavne informujú vlastníkov, vysvetľujú, vedia získať ľudí. Dom kde som býval vzali do správy a zmenilo sa to k lepšiemu na nepoznanie, aj keď ako všade, tak aj u nás sa nášli jednotlivci, zatytí kritici všetkého, ktorí sú múdri len vtedy keď oni nemusia nič urobiť a z princípu nechápu.
Úroveň a prístup je neporovnatelná oproti predchádzajúcemu obdobiu. Zriadili nám plnohodnotnú súkromnú stránku domu, kde boli všetky info pre nás vlastníkov. Proste u mňa profíci a super. Ak bude záujem nájdem niekde aj kontakt na ZV.

So získaním dobrého správcu je to skutočne zložité. Niekady existovali profesionálne správy, veľké organizácie spravujúce tisícky bytov. Vo väčšine prípadov tam vládla nekompetentnosť a arogantnosť zmestnancov voči nájomcom. Tieto sa postupne začali rozpadať a vzniko množstvo malých správcov, fyzické osoby, max. eseročky spravujúce len niekoľko stoviek bytov. Konkurencia obrovská a preto podliezajú ceny, aby aspoň takto si nejakým spôsobom získali správu bytov alebo si ju udržali. Vieme veľmi dobre, že poplatky, za ktoré sa spravujú byty sú tak mizerné, že ledva sa z toho dá vyžiť. Majú preto tendenciu zvyšovať počet spravovaných domov a bytov, ale nie počet zamestnancov, pretože po toľkej drine, kým sa im podarilo nejako uchytiť na trhu chcú z toho konečne aj niečo mať a nie sa zase delit s niekym ďalším. Títo "noví" správcovia teda spravujú domy a byty dobre a k spokojnosti vlastníkov a užívateľov bytov len do času, kým sa nezahltia. potom začínajú mať kapacitné problémy a dostávajú sa tam, kde väčšina ostatných správcov: k vykazovaniu štatistiky, a je po dobrom správcovi. Samozrejme nechcem generalizovať, ale také sú moje skúsenosti. Bodaj by tento správca bola výnimka potvrdzujúca pravidlo. Treba skúsiť, veď výpovedná lehota je pol roka. Pri tej perfektnosti a rozsahu problematiky, ktorú ponúkajú a dokážu s profesionálym prehľadom riešiť, by však človek očakával primeraný tím profesionálov, nie však eseročku, ktorá nie je ani plátcom DPH!
compact
17.11.07,18:03
So získaním dobrého správcu je to skutočne zložité. Niekady existovali profesionálne správy, veľké organizácie spravujúce tisícky bytov. Vo väčšine prípadov tam vládla nekompetentnosť a arogantnosť zmestnancov voči nájomcom. Tieto sa postupne začali rozpadať a vzniko množstvo malých správcov, fyzické osoby, max. eseročky spravujúce len niekoľko stoviek bytov. Konkurencia obrovská a preto podliezajú ceny, aby aspoň takto si nejakým spôsobom získali správu bytov alebo si ju udržali. Vieme veľmi dobre, že poplatky, za ktoré sa spravujú byty sú tak mizerné, že ledva sa z toho dá vyžiť. Majú preto tendenciu zvyšovať počet spravovaných domov a bytov, ale nie počet zamestnancov, pretože po toľkej drine, kým sa im podarilo nejako uchytiť na trhu chcú z toho konečne aj niečo mať a nie sa zase delit s niekym ďalším. Títo "noví" správcovia teda spravujú domy a byty dobre a k spokojnosti vlastníkov a užívateľov bytov len do času, kým sa nezahltia. potom začínajú mať kapacitné problémy a dostávajú sa tam, kde väčšina ostatných správcov: k vykazovaniu štatistiky, a je po dobrom správcovi. Samozrejme nechcem generalizovať, ale také sú moje skúsenosti. Bodaj by tento správca bola výnimka potvrdzujúca pravidlo. Treba skúsiť, veď výpovedná lehota je pol roka. Pri tej perfektnosti a rozsahu problematiky, ktorú ponúkajú a dokážu s profesionálym prehľadom riešiť, by však človek očakával primeraný tím profesionálov, nie však eseročku, ktorá nie je ani plátcom DPH!
Potom Ti nič iné nezostáva, len sa zmieriť s vykazovateľmi štatistiky, ktorí sú arogantní a tak vyzerá aj ich správa. Tím odborníkov som mal na družstve tú česť spoznať a chcel by som sa im za tú ich "správu" pekne poďakovať.
Ale odbornosť sa nemeria počtom osôb, alebo tým, či je firma platcom DPH, ale hlavne erudovanosťou, vedomosťami, právnou vyspelosťou a tým ako profesionálne vedia riešiť problémy alebo potreby domu. Ja som povedal svoj názor vychádzajúci z reálneho fungovania správy domu. A vidieť len negatívne dopredu a preto spochybňovať je u mňa pozostatok myslenia z minulosti tejto spoločnosti, kde vzdy bolo treba nájsť vnútorného nepriateľa, aby bolo vzrúšo. Lepšie sa tak žije a ľudia sa tak takouto, nič im dobré neprinesuvšou zábavkou odpútavajú od svojich vsedných starostí a biedy.
lubica_02
17.11.07,19:16
Trochu sa zapojím aj ja do tejto debaty, robila som správcu v mestskom podniku, práca ma bavila, zo začiatku, ešte neboli byty odpredané som spravovala asi 400 bytov, to sa dalo, aj keď s problémami - menšími. potom po odpredaji som už spravovala 700 bytov - 16 domov, to už bolo horšie - vedenie nám nariadilo čo najmenší kontakt s ľudmi a to bolo o ničom . Odišla som a spravujeme aj s dcérou, ktorá v tejto práci tiež robila sami tri domy, ďaľšie nám pomaly pribúdajú. Nikdy by som nechcela túto prácu odflákať, snažím sa s ľudmi komunikovať, stretávať a vychádzať im v ústrety, ako aj navrhovať im riešenie ich problémov alebo plánov, čo najodbornejšie a pre nich nyjvýhodnejšie. Pevne verím, že to takto budem robiť stále, nechcem rýchlo zbohatnúť, ale chcem v tejto práci pokračovať s takou radosťou ako aj doteraz. Ak pribudnú ďaľšie domy, tak zoberiem do teamu niekoho, kto to bude robiť dobre. Cenu nízku nemáme, ale ani najvyššiu v našom okolí. Prajem všetkým, ktorí toto robia, aby sa im darilo a svuju prácu vykonávali podľa svojho svedomia okrem svojich schopností.
Adam xx
17.11.07,20:44
Potom Ti nič iné nezostáva, len sa zmieriť s vykazovateľmi štatistiky, ktorí sú arogantní a tak vyzerá aj ich správa. Tím odborníkov som mal na družstve tú česť spoznať a chcel by som sa im za tú ich "správu" pekne poďakovať.
Ale odbornosť sa nemeria počtom osôb, alebo tým, či je firma platcom DPH, ale hlavne erudovanosťou, vedomosťami, právnou vyspelosťou a tým ako profesionálne vedia riešiť problémy alebo potreby domu. Ja som povedal svoj názor vychádzajúci z reálneho fungovania správy domu. A vidieť len negatívne dopredu a preto spochybňovať je u mňa pozostatok myslenia z minulosti tejto spoločnosti, kde vzdy bolo treba nájsť vnútorného nepriateľa, aby bolo vzrúšo. Lepšie sa tak žije a ľudia sa tak takouto, nič im dobré neprinesuvšou zábavkou odpútavajú od svojich vsedných starostí a biedy.

Ja plne s tebou súhlasím a mám dojem, že som nenapísal nič čo by odporovalo tvoji tvrdeniam. Len mám veľmi bohaté skúsenosti so správcami, a žiaľ aj keď mali viacerí tie najlepšie úmysly, jednoducho v konečnom dôsledku skončili tak ako som napísal.
Tou DPH som chcel len dokumentovať, že je to spoločnosť s pomerne malým obratom, z čoho usudzujem že je aj malá a preto zatiaľ ťažko odhadnúť či aj dostatočne skúsená. Ale bola to len úvaha. Samozrejme, každý raz začína a presadiť je sa veľmi ťažké. Ale tiež som nenapísal, že ho treba rovno zavrhnúť. To by som si nikdy nedovolil. Poznám osobne desiatky správcovských spoločností, no nikdy som si nedovolil všetkých hodiť do jedného vreca. To že končia pri štatistike, je žiaľ častá skutočnosť, ku ktorej sú donútení aj špecifikom slovenského vlastníka bytu v eufórii, majúceho takmer výhradne antagonistický vzťahu k správcovi. Tohto v tom lepšom prípade vidia len ako niekoho, kto sa narodil len a len pre nich, v tom horšom ako niekoho, kto ich chce vždy a za každých okolností nejako obabrať. Vzťah vzájomnej spolupráce správca - spravovaný vlastník je v našich zemepisných šírkach žiaľ ešte pomerne zriedkavý.
Halli
17.11.07,20:52
Tohto v tom lepšom prípade vidia len ako niekoho, kto sa narodil len a len pre nich, v tom horšom ako niekoho, kto ich chce vždy a za každých okolností nejako obabrať. Vzťah vzájomnej spolupráce správca - spravovaný vlastník je v našich zemepisných šírkach žiaľ ešte pomerne zriedkavý.

... a samozrejme ako služba aj nenáležite ocenený.Zaujímave, že za kablovku či internet vyhodia kľudne dne 500,-sk mesačne a ked chce niekto 150-200 sk za to že sa im stará celý mesiac o teplo, plyn, elektrinu a ostatné naležitosti spojené s bývaním, zda sa im to ako super bizis pre niekoho... :mad: služby tohto druhu sú u nás neskutočne neocenené....
Igy
18.11.07,11:06
Stretli sme sa s tromi vybranymi spravcovskymi spolocnostami. Musim len konstatovat ze v porovnanim s tym co mame su uplne niekde inde po profesionalnej aj komunikacnej urovni. Az teraz sme sa dovedeli o veciach co nas spravca vobec nerobil alebo robil protizakonne. Teraz uz len vybrat z tych troch tu jednu. Bude to tazke, pretoze kazda ma nieco do seba.
Elena Navrátilová
18.11.07,12:16
Stretli sme sa s tromi vybranymi spravcovskymi spolocnostami. Musim len konstatovat ze v porovnanim s tym co mame su uplne niekde inde po profesionalnej aj komunikacnej urovni. Az teraz sme sa dovedeli o veciach co nas spravca vobec nerobil alebo robil protizakonne. Teraz uz len vybrat z tych troch tu jednu. Bude to tazke, pretoze kazda ma nieco do seba.
Držím palce, aby ste si vybrali podľa Vašich potreib potrieb a predstáv. ;) Komunikácia je veru veľmi dôležitá. Ak ste mali doteraz správcu, ktorý Vás do správy "dostal", myslím, že horšie si vybrať ani nemôžete.
empaty
18.11.07,18:40
Mam ponuku aj od nich - SEM. Takze tvrdis ze SEM su v pohode?
V podstate vsetky ponuky co mi prisli su rovnake. NIekotre su kvalitne vypracovane bez jedinej chybicky, ine len tak vo worde zbuchane. Obsahovo vsak podobne. Kazdy slubuje ze vsetko dokaze.
Mam pozitivne referencie na spolocnost Vas spravca, obvoall som zastupcov domov ktore spravuju a tvdia ze su OK. No na ich webe som v diskusiach nasiel aj dost staznosti...
Spokojne byvanie sa mi paci, ale bojim sa ci to nie je prilis velky spravca na riesenie detailnejsich zalezitosti. Moja skusenost je ze cim vacsi tym menej operativny. Ale mozem sa aj mylit...
Ak sa môžem zapojiť....velmi dôležitá je právna erudovanosť a prax. Tam je potom aj záruka kvalitnej správy a ludia vedia o co ide. Chápu. Poznám všetkých tých správcov co si menoval, ale bolo by netaktné sa vyjadrovať. Inak súhlasím s compactom a gapom. Pekný deň. Empaty.
Halli
18.11.07,19:52
Ja mám tiež skusenosť s prezenáciou firmy, ktorá u nás oslovovala všetkých predsedov SVB, domových doverníkov a robila veľkú kampaň,spochybňovala správcovanie, aby získala paneláky do svojej správy LEN ZA 100,-sk na mesiac. O tom bol príhovor, dalej o fungovaní, koľko majú panelákov, ako si vlastníci sami o sebe rozhodujú a pokračovalo to veľmi rafinovane tým, čo všetko vedia zariadit, akých majú dodavateľov a koniec koncov skončilo to ponukami na organizovanie prác cez nich . Bolo to trapné ako chceli ľudom nahovorit ako budu moct so svojimi peniazmi hospodárit. Keby si SVB malo uplne samo o všetkom rozhodovat, vyberat si svojich dodavateľov a nedať im zarobiť ani korunu naviac veľmi rýchlo by ich prešla chuť spravovať byt za 100,-Sk/mes.
Nebudem ďalej písať čo si o nich myslím, lebo sa v mojom príspevku určite nájdu, ale prajem im aby sa im darilo aj nadalej, lebo len na prednáške ich bolo 7 a neviem koľko ich bolo ešte v celej firme. Tých 100,-Sk ich určite "uživí"... Ostatné si stačí len domysliet.:rolleyes:
jozefnovak
09.09.08,15:10
Ak sa môžem zapojiť....velmi dôležitá je právna erudovanosť a prax. Tam je potom aj záruka kvalitnej správy a ludia vedia o co ide. Chápu. Poznám všetkých tých správcov co si menoval, ale bolo by netaktné sa vyjadrovať. Inak súhlasím s compactom a gapom. Pekný deň. Empaty.
Právna erudovanosť a prax sú dôležité, no určite nie sú zárukou kvalitnej správy. Kým správca nie je ochotný a aktívny, tak ti jeho znalosti nepomôžu.
willma
10.09.08,05:24
mimotemy treba trošku sledovať aj dátum založenia témy, táto bola konkrétne z roku 2007 a je už isto vyriešená, je zbytočné ju otvárať, keď nemáš čo povedať k pôvodnému príspevku a tým bolo doporučenie dobrého správcu.
empaty
10.09.08,15:16
Právna erudovanosť a prax sú dôležité, no určite nie sú zárukou kvalitnej správy. Kým správca nie je ochotný a aktívny, tak ti jeho znalosti nepomôžu.
Nepovedal som že pravna erudovanosť a prax sú zárukou, ale predpokladom dobrej správy. A to platí určite!

A k tej aktívnosti a ochote je to o objektívnych skutočnostiach a informáciach, ktoré vlastník má, čo má správca robiť a čo robí a aj čo za nejaké časové obdobie správy skutocne aj urobil.

Jeho povinnosti sú dané v zmluve o výkone správy a nie subjektívnymi pocitmi vlastníka bytu, ktorý ani nemusi o celej aktuálnej cinnosti správcu vediet. Preto by som hodnotil opatrnejsie a objektívnejsie.

Kritizovat je také jednoduché. Predstav si ze by si bol Ty v pozícii správcu a skutočne by si sa snažil a potom by prisiel niekto a zboku by ťa začal nekonkrétne kritizovať, a Ty by si sa ani nemohol brániť a povedať svoj názor. To nepovažujem za fér postup.

Volil by som trochu viac korektnejší spôsob jednania, napr. sa stretnut so správcom, zaujimať sa o jeho činnosť a pýtať sa na to, čo podľa Teba nerobí aktívne a sám a prečo. Možno by Ti to vedel vysvetliť. Mnohokrát sú požiadavky vlastníkov úplne nemiestne, napr. niekto zavolá večer o 21.00 a chce do rána odstrániť prasknutú hadičku v záchode alebo prasknutú kachličku v byte, čo sa vlastne správcu ani netýka a keď tak, maximálne havarijnej služby. Hlavne v novostavbách si vlastníci zamieňajú často správcu domu s osobným sluhom, sú arogantní, lebo si myslia, že za všetko môže ich správca, aj za stavebné nedostatky, ktoré im vlastne voči stavebníkovi iba pomáha riešiť. A podla toho ho aj hodnotia ako neochotného. Na svoju škodu! Správca rieši opravy a údržbu, ktorú mu vlastníci aktuálne nahlásia, žiaden správca sám denne nemonitoruje bytový dom.

Takže prepáč za obsiahlu odpoveď, ale po Tvojich príspevkoch mi nedalo nezareagovať.
jozefnovak
12.09.08,03:20
Ta odpoved je v poriadku, absolutne s nou suhlasim. Asi v nej narazas na moju rovnaku temu co som zalozil a je mi luto ze som v uvode nebol konkretnejsi, ale stale dufam, ze sa nieco zmeni a nebudem musiet nase problemy detailnejsie opisovat.
Nemal som na mysli problem jedneho ci dvoch vlastnikov ake popisujes. Stretnutia so spravcom boli bohuzial vo velkej miere stratou casu, nehovoriac o pretrvavani niektorych problemov. Mam zmysel pre fair play a preto ma vytaca, ked sa ten druhy nechova cestne. Zacina mi to pripadat, akoby staznosti na spravcov boli v nasich koncinach uz len zbytocnym klise. Dufam ze nie.
Elena Navrátilová
12.09.08,03:30
Nepoznám konkrétne okolnosti na základe ktorých sa vyjadruješ negatívne na správcov aj na konkrétneho v inej téme ale určite nie je seriozne a hlavne objektívne menovať správcu. My tu nevieme okolnosti. Ale určite viem, že pojem správca, správa je široký pojem. Korektne sa dá odpovedať len ak sa poznajú aj okolnosti. Veď predsa máte zmluvu a v tej máte určené čo má správca vo Vašommene vykonávať. Nad rámec zmluvy sa nedá nič riešiť. Platíte len za služby uvedené v zmluve.
jozefnovak
12.09.08,04:01
Presne tak, suhlasim s tebou. Snazim sa len vysvetlit, ze nie sme spokojni, bez toho aby som ho bez servitiek "nabonzoval". Lenze potom mi zas ludia napisu ze som malo konkretny. Nechcem sa k tomu vyjadrovat, hladal som len dobru radu. K tej zmluve este doplnim, ze nad nou su este zakony ;)
Elena Navrátilová
12.09.08,04:13
Presne tak, suhlasim s tebou. Snazim sa len vysvetlit, ze nie sme spokojni, bez toho aby som ho bez servitiek "nabonzoval". Lenze potom mi zas ludia napisu ze som malo konkretny. Nechcem sa k tomu vyjadrovat, hladal som len dobru radu. K tej zmluve este doplnim, ze nad nou su este zakony ;)

Veď áno... ja tiež súhlasím. Tak doplňte zmluvu o všetko čo chcete aby Vám správca vykonával. Buď sa dohodnete alebo ak to bude nad rámec služieb a správca nebude súhlasiť dohodnete sa na výpovedi a Vaše vzťahu ostanú aj v budúcnosti korektné. Predsa len nežijeme len dneškom. ;)
JelTEC
06.10.08,13:57
Pozdravujem Vás, vyskúšajte kontaktovať Ing.Honeka na 0918903680, nájdete u neho profesionalitu a skúsenosti stojí to za stretnutie. S pozdravom.
plada
03.06.10,11:11
Od zadania tejto témy prešiel už nejaký ten čas, ale my v dome stojíme pred dilemou. Pred dvomi rokmi sme zmenili správcu. Mysleli sme si, že sme urobili dobre, ale prešli sme z dažďa pod odkvap. Súčasný správca si podľa vnútorných predpisov firmy dáva na každú faktúru skoro štyridsať percent prirážky a nato ešte DPH. No brutus. Pritom v zmluve o tom niet ani slovka. Nevieme, či máme hľadať nového správcu, alebo založiť spoločenstvo. Do spoločenstva sa nikomu nechce, môj muž je síce SZČO, účtovníctvo si robí sám, ale obáva sa, či by zvládol predsedať spoločenstvu. Ja robím zástupcu vlastníkov, všetci sa obracajú na mňa, doma sa cítim ako v kancelárii, stále je niekto u nás, stále niečo riešim. Aké riešenie by ste mi odporúčali?
verkaz
03.06.10,12:06
Ak to nemáte v zmluve dohodnuté, tak si nemôže dávať žiadne prirážky k faktúram. Predsa mu za správu platíte. Keď robíš zástupcu vlastníkov, zober predsedu spoločenstva. Je to najlepšia kontrola nad hospodárením. Účtovníctvo by ti mohol robiť manžel na dohodu. Ak nemáte ročný obrať 19 916,51 Eur, stačí jednoduché účtovníctvo. čelnovia rady by to kontrolovali a ktokoľvek by mal možnosť nahliadnúť do hospodárenia.
Halli
03.06.10,12:25
Od zadania tejto témy prešiel už nejaký ten čas, ale my v dome stojíme pred dilemou. Pred dvomi rokmi sme zmenili správcu. Mysleli sme si, že sme urobili dobre, ale prešli sme z dažďa pod odkvap. Súčasný správca si podľa vnútorných predpisov firmy dáva na každú faktúru skoro štyridsať percent prirážky a nato ešte DPH. No brutus. Pritom v zmluve o tom niet ani slovka. Nevieme, či máme hľadať nového správcu, alebo založiť spoločenstvo. Do spoločenstva sa nikomu nechce, môj muž je síce SZČO, účtovníctvo si robí sám, ale obáva sa, či by zvládol predsedať spoločenstvu. Ja robím zástupcu vlastníkov, všetci sa obracajú na mňa, doma sa cítim ako v kancelárii, stále je niekto u nás, stále niečo riešim. Aké riešenie by ste mi odporúčali?


Ak to nemáte v zmluve dohodnuté, tak si nemôže dávať žiadne prirážky k faktúram. Predsa mu za správu platíte. Keď robíš zástupcu vlastníkov, zober predsedu spoločenstva. Je to najlepšia kontrola nad hospodárením. Účtovníctvo by ti mohol robiť manžel na dohodu. Ak nemáte ročný obrať 19 916,51 Eur, stačí jednoduché účtovníctvo. čelnovia rady by to kontrolovali a ktokoľvek by mal možnosť nahliadnúť do hospodárenia.

predpoklady v rodine máte, prax ani snaha Vám nechýba...už len obaliť si nervy a chodťe do toho ;) prajem správne rozhodnutie.
plada
01.03.11,11:50
Vážení poraďáci, je mi to trápne, ale musím sa s Vami podeliť o niektoré skutočnosti.
Len náhodou som zistila, že napriek tomu, že som správcovi vytkla 40%prirážku - ešte minulý rok,( písala som konateľovi, žiadne odpoveď), k rozúčtovaniu tepla 121€ bez DPH, si pridal prirážku - dotiahol to na sumu 182 €. Minulý týždeň sme mali schôdzu, navrhla som založenie SVB, ohlas bol taký, že tí v predsedníctve rozkradnú celý fond. Záujem ľudí bol vlažný, myslím si, že ešte pretrváva soc. myslenie. Niektorí si myslia, že predseda môže vytunelovať všetky peniaze. Je zaujímavé, že o správcovi si to nemyslia.
Musíme niečo urobiť, lebo tento správca nás zničí. Úmyselne nepíšem meno, ale keby niekto chcel, poskytnem info. Aj dôkazy.
A preto, hľadám seriózneho správcu, ktorý neklame a neokráda vlastníkov.
Alebo dajte návrh, ako presvedčiť ľudí o správnosti založenia SVB.
Plada
Matias.S
01.03.11,12:36
Vážení poraďáci, je mi to trápne, ale musím sa s Vami podeliť o niektoré skutočnosti.
Len náhodou som zistila, že napriek tomu, že som správcovi vytkla 40%prirážku - ešte minulý rok,( písala som konateľovi, žiadne odpoveď), k rozúčtovaniu tepla 121€ bez DPH, si pridal prirážku - dotiahol to na sumu 182 €. Minulý týždeň sme mali schôdzu, navrhla som založenie SVB, ohlas bol taký, že tí v predsedníctve rozkradnú celý fond. Záujem ľudí bol vlažný, myslím si, že ešte pretrváva soc. myslenie. Niektorí si myslia, že predseda môže vytunelovať všetky peniaze. Je zaujímavé, že o správcovi si to nemyslia.
Musíme niečo urobiť, lebo tento správca nás zničí. Úmyselne nepíšem meno, ale keby niekto chcel, poskytnem info. Aj dôkazy.
A preto, hľadám seriózneho správcu, ktorý neklame a neokráda vlastníkov.
Alebo dajte návrh, ako presvedčiť ľudí o správnosti založenia SVB.
Plada

Pokiaľ máte v bytovom dome kde bývaš 2/3 väčšinu odkúpených bytov (čiže vlastníkov), tak je to aj reálne. Musíš im však prehovoriť do duše, čo je v dnešnej dobe dosť problematické. Ja sa s týmto problémom potýkam už vyšše 2 rokov a u nás to trvá ešte dlhšie (cca 4 roky) ... no mi máme aj iný problém pretože správca má väčšinu bytov vo vlastníctve (družstevné byty) .... čiže musíme prejsť procesom odkupu a až tak môžme niečo robiť proti tunelovaniu (aj keď aj teraz na tom pracujeme je to veľmi pomalá a hlavne chúlostivá práca) ... takže veľa zdaru :cool:
mccafe
05.10.16,10:56
Určite nie firmu SOMAT a.s. Spravuje v Bratislave niekoľko objektov, ale ich výkon je veľmi podpriemerný a slabý. Či ich máte alebo nemáte za správcu, je prakticky jedno, pretože sa nezaujímajú, iba berú pravidelné mesačné poplatky od vlastníkov a to je to jediné, čo ich skutočne zaujíma. Nedvíhajú telefón, riešenia závad v objekte je s nimi na dlhé lakťe a časovo nedostupné. Nedajbože im dáte vypracovať nejakú cenovú ponuku, buď je premrštená alebo sa jej ani nedočkáte, reklamácie ohľadom upratovania sú bežné a keď si dovolíte povedať im svoj názor, tak na vine sú vždy vlastníci a oni nikdy :((( Arogancia, žiadna komunikácia, neochota a drzosť.