AHA
13.12.06,15:23
:mee: Firma A (slovenská) šije pre firmu B (Angličan), firma B si dá doviesť firme A z ukrajiny materiál kedže ukrajina nie je členským štátom materiál
prejde colnicou kde je vystavené JCD kde ako príjemca je uvedená firma A
a ako deklarant je uvedená firma B firma A zaplatí JCD. Keď firma A z uvedeného materiálu ušije výrobky a vyvezie firme B. Firma zaplatí prácu vo mzde a zaplatí aj celú hodnotu JCD. Firma A si v 10 mesiaci uplatnila odpočet DPH z JCD pri úhrade a v 11 mesiaci keď dostala úhradu JCD od
firmi B ju majú odviesť DU ? A mali vôbec nárok na odpočet DPH ?:mad:
Velettka
20.06.07,13:42
Slovenská firma je generálnym dodávateľom stavby v Ukrajine. Táto slovenská firma si u nás objednala vypracovanie projektovej dokumentácie na uvedenú stavbu na základe podkladov, ktoré nám zaslala ku stavbe. Ako im máme tieto služby fakturovať s DPH, alebo bez DPH? Fakturujeme to slovenskej firme.

Prosím potrebujem to urgentne..... dakujem


Asi som to zaradila do zlej otázky .... asi som rozrušená :-)
Velettka
20.06.07,14:16
Prosím pomozte mi niektooooooooooooooooooooooo
Tweety
20.06.07,14:21
Služba poskytnutá poskytnutá v tuzemsku, pre odberateľa v tuzemsku, takže s dph.
Velettka
20.06.07,14:22
No dodnes som si myslela to isté (však som vykonala službu na slovensku a mne je jedno kde on tú stavbu má, či sa mýlim?) ..... tak som tú faktúru aj vystavila, ale pani daňová pradkyňa, ktorá tej firme spracováva účto ma vyviedla z omylu, vraj §15 odst.2 zákona o DPH si mam naštudovať, ale nebrie mi to hlavaaaaaaaaaaaaaaaaa ...už mi asi šibe s toho :-(
Tweety
20.06.07,14:27
Pod akým IČO DPH si objednala firma?
Velettka
20.06.07,14:28
slovenská firma so slovenským IČ DPH je u nás objednávateľ. Ona ide vykonávať práce na tej stavbe na ukrajine, my sme pre nich robili len tú projektovú dokumentáciu ....
emgeton
20.06.07,18:34
Slovenská firma je generálnym dodávateľom stavby v Ukrajine. Táto slovenská firma si u nás objednala vypracovanie projektovej dokumentácie na uvedenú stavbu na základe podkladov, ktoré nám zaslala ku stavbe. Ako im máme tieto služby fakturovať s DPH, alebo bez DPH? Fakturujeme to slovenskej firme.

Prosím potrebujem to urgentne..... dakujem


Asi som to zaradila do zlej otázky .... asi som rozrušená :-)

Projektová dokumentácia je službou architekta §15/2 alebo inžinierskou, technickou a inou podobnou službou §15/8b ?

Skúste si pozrieť kde to zaradil štatistický úrad.
Vladimír Ozimý
21.06.07,06:04
No dodnes som si myslela to isté (však som vykonala službu na slovensku a mne je jedno kde on tú stavbu má, či sa mýlim?) ..... tak som tú faktúru aj vystavila, ale pani daňová pradkyňa, ktorá tej firme spracováva účto ma vyviedla z omylu, vraj §15 odst.2 zákona o DPH si mam naštudovať, ale nebrie mi to hlavaaaaaaaaaaaaaaaaa ...už mi asi šibe s toho :-(


hm asi by som aj súhlasil z názorom, pretože sme preberali podobný problém a to my sme objednali firmu lebo sme nestihali pre výkon servisných činnosti v ČR...to jest faktúrovali nám bez dph a mi bez dph českej firme. Táto firma ktorej vy robíte projektovú dokumentáciu si vyučtuje tieto služby voči objednávateľovi na ukraine bez dph to jest mali by ste to brať že sú to služby vzťahujúce sa k nehnuteľnosti, to jest miesto dodania je kde sa nehnuteľnosť nachádza...to jest bez DPH
Velettka
21.06.07,06:11
Vladimír Ozimný ... ďakujem, už som sa na to vyspala a už to chápem lepšie, takže to idem opraviť a vyfakturovať bez DPH .. ďakujem Vám :-)


Môžete mi ešte prosím povedať, kam do danoveho priznania DPH ste to priznali? Aky riadok? Ď.
Velettka
21.06.07,07:45
No a dnes ďalší daňový poradca potvrdil verziu fakturácie s DPH ... :-(