gaerys
13.12.06,17:25
Dobry den.Od 1.1.07 prechadzam na zivnost.dnes mi majitel priestorv-kadernictva (kde budem mat prenajtu stolicku,teda je to zariadene kadernictvo) predlozil zmluvu,kde je urcene pevny najom na kazdy mesiac ale plus k tomu este 15% z trzby na dalsie vydavky ako su pranie uterakov...a.t.d. mne sa to vsak nezda pretoze po prepocte sa mi to zda vela.Aky je vas nazor na to .Nemyslite ze by bolo lepsie keby som mala stale IBA PEVNY najom aj ked vyssi,ale bez precent?dakujem
JankaO
13.12.06,16:35
Dobry den.Od 1.1.07 prechadzam na zivnost.dnes mi majitel priestorv-kadernictva (kde budem mat prenajtu stolicku,teda je to zariadene kadernictvo) predlozil zmluvu,kde je urcene pevny najom na kazdy mesiac ale plus k tomu este 15% z trzby na dalsie vydavky ako su pranie uterakov...a.t.d. mne sa to vsak nezda pretoze po prepocte sa mi to zda vela.Aky je vas nazor na to .Nemyslite ze by bolo lepsie keby som mala stale IBA PEVNY najom aj ked vyssi,ale bez precent?dakujem

Byť tým prenajímateľom, na percentá od tržby by som nešla. Nemala by som istotu, či deklarovaná výška tržby je skutočnou výškou skutočnej tržby...:D
Ostatné výdavky sa dajú presne vyčísliť a je vecou dohody, či si ich budete platiť sama alebo ich budete platiť prenajímateľovi alebo budú súčasťou nájmu. V každom prípade si prepočítajte, koľko Vám po zaplatení všetkých nákladov ostane z tržieb. Predpokladám, že ak tam pracujete už nejaký odhad viete urobiť.
Eva Hodásová
13.12.06,16:38
poznám konkrétne takýto prenájom a majiteľ učtuje nájom 5000.- za jednu stoličku. Ale služby ako je elektrika, pranie uterákov si každý hradí sám. Myslím, že je tot tak lepšie.Ja by som s percentami nesúhlasila.
gaerys
13.12.06,16:48
ved prave u mna je najom 7500sk a plus percenta myslim,ze lepsie bude prejst na pevny najom a z mojho pohladu,nebudem sa snazit nijako majitela oklamat kolko v skutocnosti mam trzbu.skoda,je ze u nas sa neda presne urcit kolo kto minie elktriny,takze to musi byt zahrnute v najme.
Eva Hodásová
13.12.06,17:01
práve teraz som telefonovala s tou kamarátkou, tak ona platí 4000.- mesačne aj s elektrikou.Vodu platia zvlášť, tá sa rozpočítava, ale ako som ti písala ostatné služby si hradí sama - pranie uterákov. Zarobí okolo 45 000.- mesačne a v tom má svoju celodennú drinu, materiál , odvody, cestu do práce, nájom a pranie tých uterákov.Teraz si zober, či sa ti to oplatí na % ,
7 500.- + 5 750.- t.j. 12 750.- a makáš na iného. Asi by som to nerobila.A táto kmarátka je v okresnom meste, kde má už dlho svoju klientelu.
gaerys
13.12.06,17:20
to ma super takto by som to brala.s tou trzbou sme na tom rovnako,ale s tym najmom som na tom 100x horsie avsak velmi si nenavyberam,pretoze ku nam chodia aj upratovat a to je cely komplex sluzieb aj kozmetika,masaze,manikura.... a ono to je vsetko v jednom vratane recepcie,takze perto si napriklad nemozem vyodit upratovanie a ani recepcnu napriklad